СЕДМИ клас - 3

  • 79 870
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
да, ама по медии се тръбеше, че били трудни и имало много двойки, та очаквам една идея по-лесни тази година

# 736
  • Варна
  • Мнения: 2 768
да, ама по медии се тръбеше, че били трудни и имало много двойки, та очаквам една идея по-лесни тази година
за децата, които са се готвили  не бяха много трудни,имах предвид. Иначе да, за масата бяха трудни.

# 737
  • София
  • Мнения: 4 397
Здравейте, можете ли да ми препоръчате помагало или някаква сборна книжка в която да са събрани всички произведения изучавани в 7 клас, или да ги купувам отделно всичките.

Ето на това съм се спряла , но тук  ги няма всичките
https://www.book.store.bg/p26207/hristomatia-za-dyrzhaven-zrelos … i-literatura.html

# 738
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Здравейте, можете ли да ми препоръчате помагало или някаква сборна книжка в която да са събрани всички произведения изучавани в 7 клас, или да ги купувам отделно всичките.

Ето на това съм се спряла , но тук  ги няма всичките
https://www.book.store.bg/p26207/hristomatia-za-dyrzhaven-zrelos … i-literatura.html
тази христоматия е за ДЗИ, не за НВО. Ориентирай се към нещо за седмокласници. Има двайсет помагала и сборници с тестови задачи поне за тях.

# 739
# 740
  • София
  • Мнения: 5 566
kimbolina, няма нужда да купувате нищо. Влезте в сайта chitanka.info и оттам си изтеглете произведенията в електронен вид.

# 741
  • Мнения: 4 204
Аз ги купувах по отделно всяко.

Съгласна съм, че миналата година се тръбеше колко е трудна матурата и колко двойки има. По тази причина и аз очаквам по- лесни изпити/което не ме кефи  Mr. Green/.

# 742
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, това коментираме от май миналата година....
Лошото е, че това е дългогодишна спирала - дават неща не учени в училище по традиция, половината деца напъват успоредно или въпреки училището, накрая от време на време дават силнооблекчена версия и трудът им отива на вятъра... или дават средна тръдност и се надава вой колко е трудно...
А е толкова просто да ги изпитват на изученото....

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Не съм съгласна, че изпитите миналата година са били трудни. Този по математика беше малко по-различен откъм представяне на задачите. И някои деца, които са свикнали като папагали да решават типови задачи, представени по един и същи начин, блокираха.
Мислещите и свикнали да решават какво ли не за ограничено време си се справиха чудесно.
Преразказът определено не беше толкова лесен, колкото предходната година, а и текстът беше "измъкнат" от непознат за децата автор /докато разказа за снежния човек от 2014 г. го има в една христоматия за 2 клас и е имало деца, които го бяха чели/.

Та двойките не са толкова заради трудната матура, а по-скоро заради слабата подготовка на децата като цяло. И с всяка изминала година положението става все по-трагично.  

kimbolina, всички текстове, нужни за изпита, са в учебниците по литература. В матурата няма въпроси, които се отнасят до липсващ в учебника текст /това се отнася за "Немили-недраги", и "До Чикаго и назад"/, всичко останало е на 100 % в учебника.  Peace

ом, няма задача в матурите, която да не е по изучаван в училище материал.  Peace

# 744
  • Мнения: 801
Нещо не ми е съвсем ясно - твърди се, че нещата са изцяло застъпени в учебниците, но никъде в учебник по български език за 7. клас не виждам въведени техники или каквото там да го наречем за успешното решаване на задачи върху текст от типа: вярно/невярно; изваждане на факти; дописване на твърдения и др. под. Всичко това заема тази година съществена част от теста за НВО 7. клас. А този тип задачи изискват и време!

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
rihan, матурата е върху изучаваното до 7 клас, не само в 7 клас.  Peace
това упражнение го има още в НВО-то за 4 клас

# 746
  • София
  • Мнения: 3 328
И при нас подготовката "ври на тих огън" - девойката си прави подготовка с учители /извън училищната/, ходи на пробни изпити, държи "златната среда" на 5.40-5.50, която не виждам как ще стигне за висок бал на НВО в София...
Аз се паникьосвам кога скрито, кога по-явно...по-важното е, че това нея не я стряска  Mr. Green
В училище имат по две-три оценки вече, почти по всеки предмет. По БЕЛ и тази година я изкараха със заместник  Confused Ама каквото - такова. Колкото мога, давам - оттам насетне са тя и късметът й.

# 747
  • София
  • Мнения: 18 048
Dundi, Don domat, аз не съм казала, че са били трудни миналата година. Напротив, дадох ги като приемер за задачи със съвсем нормална сложност, но имащи хубави капанчета. Фактът, че се излиза от калъпа и се иска известно съобразяване в задачата, е достатъчно. Хем не е  трудна, хем позволява да се направи пресявка на по-знаещите. И резултатите го доказаха.

А иначе, Дънди, неучен тип задачи имаше през 2009. Покажи ми един учебник, в който да са застъпени логическите задачи с таблици (от типа на тази на Нютон, може да са лесни, но не са разглеждани никъде) или геометричните с допълнителни построения. Peace

# 748
  • София
  • Мнения: 222
..... държи "златната среда" на 5.40-5.50, която не виждам как ще стигне за висок бал на НВО в София...

Позволявам си да цитирам поста, защото от моя гледна точка това са едни доста високи оценки за  образуване на бала, но зависи все пак къде се целите...  newsm78

# 749
  • София
  • Мнения: 18 048
5,50 може да е както прекрасна оценка и в комбинация с подобна по БЕЛ да води до бал, достатъчен за почти навсякъде в София (говорим за момиче, каквото е детето на Каримма). Но може и при лесен изпит да се окаже, че има доста деца с по-висок резултат. Та пак опираме до това, че не е важно какви са точно оценките, а колко хора са се справили по-добре, както и каква част от тях ще се насочи към желаното от детето училище.

Общи условия

Активация на акаунт