СЕДМИ клас - 3

  • 79 886
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 204
Тези дни работя от къщи и виждам как минава деня на моичкия. Казвам му: Ех, че е яко в 7 клас, толкова лека година не си имал. Той се подхилква. Да му имам спокойствието. Чудя се кога / и дали изобщо/ще си даде сметка.
Но като слушам приятелки, а и с родители на РС си говорихме май всички са така- със спокойни деца. Или гледат едно от друго и се успокояват взаимно.
Моя го боли коляното и е на облекчен режим, та и откъм тренировки е лежерно.

По всичко има поне по 2 оценки. Не знам до къде са по нито един предмет. Embarassed

# 721
  • Мнения: 31
И моя хич не си дава зор - все си е научил и все е невинен. Вчера има мъмрене от директора за 4 неизвинени отстствия от закъснения. На първия си пробен изпит по БЕЛ има 4,36, но каквото - такова.
Радвам ви се, че можете да ги натискате и че знаете до къде са с материала.
При нас не се получава с натиск - от време на време си мърморя, ама не съм сигурна, че ми се обръща особено внимание.
Очаквах да е по-ученолюив в 7-ми клас и да влага повече старание, но не ми се получи така, както си мислех.
Ходи си на уроци - обажда си се на учителките и даже си добавя сам понякога урок по БЕЛ или Математика, но общо взето я кара полека - лека.
Купих си справочника за мен - той само погледна колко е бала там, където иска да учи - успокои се, че е по-нисък от миналата година и това му беше четенето Simple Smile

# 722
  • Мнения: 340
Дъщеря ми този уикенд ще е на пробни, но въобще не се упражнява. Все на телефона стои или чете книги, но уроците не я влечали.

# 723
  • София
  • Мнения: 18 115

Купих си справочника за мен - той само погледна колко е бала там, където иска да учи - успокои се, че е по-нисък от миналата година и това му беше четенето Simple Smile


Кое с кое е сравнил при четенето? Минималният бал за която и да е гимназия/паралелка за тази година ще стане ясен с излизането на първо класиране. Peace Ако пък е сравнил миналогодишен бал с предходния и сравнението е било в полза на този от 2014 като по-висок, то пак няма никаква  гаранция, че тенденцията за понижаване ще се запази и през тази година.

# 724
  • България
  • Мнения: 2 164
 Не е важна абсолютната стойност на бала, а колко човека с по-висок бал има преди теб.

# 725
  • София
  • Мнения: 18 115
Не е важна абсолютната стойност на бала, а колко човека с по-висок бал има преди теб.

+1 Peace През 2009 примерно  заради сложен изпит по мат в най-желаните училища се влизаше с бал, който като цифрово измерение  през последните години автоматично изключва приема в същите тези гимназии. Защото сега между бал 35 и 36 се вместват ориентировъчно двеста-триста деца, а тогава такива се брояха на пръсти сигурно. Всяка година си е за себе си...

Последна редакция: ср, 23 мар 2016, 18:10 от пенсионирана русалка

# 726
  • България
  • Мнения: 2 164
Дъщеря ми кандидатства точно тогава. Според мен трудните изпити са в полза на знаещите.

# 727
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 695
Аз с нетърпение очаквам ваканцията.
Темата ще почне да се пълни като почнат изпитите  Laughing
Има някой квартални училища в който не могат да си напълнят паралелките.
Така, че в краен случай всеки ще си намери мястото.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Така, че в краен случай всеки ще си намери мястото.

Да, обаче всеки иска нещо по-добро за детето си. Simple Smile

# 729
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Дъщеря ми кандидатства точно тогава. Според мен трудните изпити са в полза на знаещите.

Точно така е /и винаги е било/ затова при положение че децата вс епо-старателно се подготвят, а сложността казват пада... хазартът е сериозен елемент - невнимание на подготвен може да е под късмет на неподготвен като резултат.

# 730
  • България
  • Мнения: 2 164
Абсолютно съм съгласна.

# 731
  • Мнения: 340
Сега за пробните от ПМГ тук в Бургас, не открих никакво разпределение по стаи в сайта, нито в училището.  Когато отидат децата че им кажат ли и трябва ли да се носи някаква бележка, за да те пуснат? Благодаря!

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 4 076
Сега за пробните от ПМГ тук в Бургас, не открих никакво разпределение по стаи в сайта, нито в училището.   
разпределението го качват на сайта последния ден преди ПИ
вече е качено на сайта на ПМГ за БЕЛ утре, а за Мат. утре ще го има на сайта на СМБ-Бургас

Последна редакция: пт, 25 мар 2016, 09:01 от asya02

# 733
  • София
  • Мнения: 18 115
Да, хубаво е задачите да не са съсвсем елеменатарни и да позволяват отсяване на наистина знаещите. Peace Но и двете крайности не са за предпочитане. Прекалено лесните е ясно до какво водят. Но и  трудните не са най-добрият вариант. Още повече тези през 2009. Първо защото всички бяха тестови и в този смисъл сега нещата са  много по-добре, защото има и задачи за разписване с оценяване на всяка отделна стъпка.  Отделно имаше задачи с допълнително построение и логически, които като типове въобще не бяха разглждани в повечето училища. А сблъсъкът с такива за едно що-годе подготвено дете може да е стрес, който да доведе пак до по-нисък резулатат от този на ученик, играл си буквално на тото. Peace Затова лично аз намирам златната среда за най-удачна. Миналата година в 24-та например (за нея си спомням в момента) показаха как с една наглед лесна задача трябва много да се внимава. Беше объркана от множество деца в последното си подусловие, при това от  добре подготвени. Тоест и не чак толкова сложни задачи, напълно основаващи се на ученото, но с наличие  и на елемент на съобразяване, също вършат идеална  работа за прословутото пресяване, без да е необходимо изхвърляне с трудността. Поне за мен трябва изпитът да е с такива задачи, особено във втори модул.

Последна редакция: пт, 25 мар 2016, 07:38 от пенсионирана русалка

# 734
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Миналата година си беше златната среда. И двата изпита не бяха толкова лесни, като предните две години, но не бяха и супер трудни.

Общи условия

Активация на акаунт