Как се казва това цвете?

  • 100 908
  • 903
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 366
Супер сте, мерси ❤

# 616
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Здравейте!Някой да познава това чудо 🧐


Латинското му название е Ceropegia woodii. На испански се казва “ Огърлица от сърца”. Ще видя на български как му казват.

# 617
  • Мнения: 366
Церопегия Simple Smile намерих го, благодаря.

# 618
  • Мнения: 5 376
Хайде сега моля да ми кажете, какво поягодите съм садила миналата година Grinning
А аз ще ви кажа какво НЕ Е: лале, нарцис, фритилария, лилиум, ирис, кала. Много едро и мощно е, листата са по-големи от всички изброени.

# 619
  • Мнения: 11 616
На зюмбюл мутант ми прилича.

# 620
  • София
  • Мнения: 22 735
В първият момент и аз си помислих за зюмбюл, но май не е.

# 621
  • Мнения: 5 376
Точно до зюмбюл го бях снимала, не е това

# 622
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
алиум Wink
кристалната топка казва: лилав, от ЛИДЛ Wink

# 623
  • Мнения: 5 376
Добри, точно така е! Сега се сещам, пет големи луковици бяха, и петте са покарали Grinning
Изобщо не ми хрумна. Миналата година имах от дребния алиум, той е като тревичка, за малко да го оплевя.
И кристалната ти топка също позна Wink

# 624
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Тъкмо щях да кажа, че цвета е като на лука и видях, че пише декоративен лук 😂😁

# 625
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Simple Smile не ме виждаш, но се хиля доволно. Simple Smile
защото миналата година и аз така гледах някакви зелени пера и се чудех какво е поникнало. Simple Smile

# 626
  • Мнения: 5 376
Да, не прилича на нищо друго от луковичестите Grinning

# 627
  • Мнения: 351

Някой има ли идея каква е тази чудесия? Подариха ми го и казаха малко вода и не пряка светлина. Но име не казаха.
Сложих го до източен прозорец и тъкмо се чудех дали да го пресаждам и то взе да цъфти. А си мислех, че това по средата е цвета Animal See No Evil

# 628
  • Мнения: 5 787

Някой има ли идея каква е тази чудесия? Подариха ми го и казаха малко вода и не пряка светлина. Но име не казаха.
Сложих го до източен прозорец и тъкмо се чудех дали да го пресаждам и то взе да цъфти. А си мислех, че това по средата е цвета Animal See No Evil
Цветето се казва тиландсия. Полива се с мека, неваровита вода, по малко - вътре в розетката от листа. Големия розов език с времето ще избледнее. Би трябвало да избие от някъде дъщерно растение, а майката да засъхне, но никога не съм ги докарвала до второ растение, да не говорим до втори цветонос. Като спре да има декоративен вид обикновено го хвърлям, заради това не се и хабя да го пресаждам.

# 629
  • София
  • Мнения: 22 735
Искам да допълня за Тинланзията - ще изкарва издънки / бебчета. Когато станат на 1/3 от майчиното растение се отделят и окореняват, за да се запази майчиното растение.

Общи условия

Активация на акаунт