Кюретаж и забременяване след това - тема 62

  • 30 341
  • 713
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 069
Поздравления, Карина!  bouquet

От сърце желая на всички момичета нова и безпроблемна бременност!  Hug

# 46
  • Мнения: 398
На мен цикъла ми се пазасили и е доста бистър цвета.Като свърши ще отида на контролен и мисля да започна с изследване за тромбофилии.Полови хормони и на щитовидната пусках месеца в който забременях,така че мисля тях да ги оставя засега на страна.След тромбофилиите към кое друго изследване да се насоча?Ще коментирам и с гинеколога,но искам и с вас да се консултирам.

# 47
  • Мнения: 1 633
За половите хормони и имунологичните изследвания, трябва да минат поне 1-2 цикъла. Тромбофилиите, плазмите, хламидиите, листериозата и токсоплазмозата можеш да пускаш веднага.

# 48
  • Мнения: 1 069
Здравейте.

В какви милиметри трябва да се движи лигавицата след първата менструация след абразио?
За да стане ясно дали се възстановява добре само от собствените хормони на жената...

# 49
  • Мнения: 398
За половите хормони и имунологичните изследвания, трябва да минат поне 1-2 цикъла. Тромбофилиите, плазмите, хламидиите, листериозата и токсоплазмозата можеш да пускаш веднага.

Вили....а тези плазми как се наричат точно,защото ги търся в списъците на Геника и Писанец и не мога да ги намеря?Също така за хламидията ива няколко изследвания...кое от всичките трябва да пусна?

# 50
  • Мнения: 1 633
Аз пусках хламидия от вагинален секрет, заедно с микробиология. Плазмите са уреаплазми и микоплазми, така ще ги намериш в списъците с изследвания. Тромбофилиите излизат 100 лв. 4 показателя в Майчин дом, а в Геника и другите клиники са 160 лв. за същите тези 4 показателя, имай го предвид.

# 51
  • Мнения: 398
Аз съм от Пловдив и ще ми е трудно.Някой с някакви идей за Пловдив как да действам за да излезе по-евтино?
Извинявам се за сигурно тъпия въпрос,но микробиологията може ли в лаборатория или лекар трябва да ми я вземе и аз да си я занеса?

# 52
  • Мнения: 1 633
Трябва лекар да ти я вземе. Аз направих следното - така или иначе отиваш на профилактичен преглед след първия цикъл, по време на прегледа караш да ти вземат секрет за микробиология и секрет за хламиидии, два отделни са, и така с един преглед свършваш няколко работи.

# 53
  • Мнения: 1 069
Сега звънях в Писанец. Казаха ми, че АГ трябва да вземе вагиналния секрет, а после може и лично да го занесеш в лабораторията, ако бързаш с резултата.

И аз съм от Пловдив. Кой АГ те наблюдаваше?

# 54
  • Мнения: 398
Сега звънях в Писанец. Казаха ми, че АГ трябва да вземе вагиналния секрет, а после може и лично да го занесеш в лабораторията, ако бързаш с резултата.

И аз съм от Пловдив. Кой АГ те наблюдаваше?

Доктор Тотев в Рилон център, а ти??

# 55
  • Мнения: 1 069
Ставракев, но ще го сменя.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 461
На мен също ми дойде цикъла вчера както си трябва,отдъхнах си.Ден 32,преди ми идваше на 28 дни.
 Микробиолошията ми е абсолютно отрицателна,дори гъбички нямам.Сега като отида за преглед ще преговарям за хламидии,мико и уреаплазма.Звучи мазохистично ,но се надявам отнякъде да излезне нещо,искам да намерим причината за този ужас.
 

# 57
  • Мнения: 1 633
*Bubble*, хич не е мазохистично, при мен като излезе тромбофилията, една доза се зарадвах. Стискам палци да излезе скоро, да видиш колко добре ще ти подейства да я откриете!

# 58
  • Мнения: 398
Значи почти всички сме с цикъл вече  Grinning какво щастие само  Joy Laughing Вие коментирахте ли с лекарите кога ще започвате опитите отново?

# 59
  • Мнения: 145
Честито за цикъла, Bubble!
Аз още си го чакам, 33-ти ден вече. Взех да си въобразявам, че имам някакви признаци скоро да ми дойде (леко ме наболява коремът ниско долу, но пък други промени нямам), но по-скоро само си въобразявам. Така искам вече да ми идва, да заминава, и да ходя на преглед!

Момичета, исках да ви попитам, има ли сред вас такива, които са на възраст над 35 години? Толкова ме е страх, че времето си тече, и че може нищо да не се получи вече. Все попадам на някакви гадни статии, как след 35 години жената много трудно забременява, и подобни... Sad

Искам да започна опитите след първия цикъл, ако съм се възстановила вече. При контролния преглед лекарката ми каза, че може след два цикъла, но аз нямам време за губене, защото стремително остарявам. Sad((

Общи условия

Активация на акаунт