ЧЕТВЪРТИ КЛАС

  • 69 026
  • 748
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 259
'
При нас има занималня, но не я ползваме. И на уроци няма нужда да ходи. И ще 'кандидатства, но с това, което вкъщи готви.
Сега ще се явява извънредно на олимпиада по математика, че се случиха някои неща на местно ниво и ако не бяха и други родители да повдигнат въпроса на по-високо ниво, щяха да са ощетени много деца.
Не зная за какво говориш, но личното ми мнение е, че поне  половината допуснати до областен кръг изобщо нямат работа там.
А ти сега пишеш и за извънредно явяване на олимпиада каквото и да значи това.
И мен ме интересува това, защото на моята дъщеря не и стига 0,5 точка , за да се класира на областния кръг. От нашето училище отиват 3 деца. Тя и още 1 дете имат по 15,5 точки.

# 106
  • Мнения: 1 833
nu
Поради някаква странна политика, която мога да разясня подробно на лични, ако някой се интересува, олимпиада общински кръг в училището на дъщеря ми не бе проведена. Благодарение на моите запитвания в РИО и на друг родител, обаче, бяха принудени все пак да пуснат такъв кръг преди областния, за да може желаещите да се явят. И сега другата седмица ще има извънредно за децата от това училище. Много е възможно децата да бъдат орязани, заради главоболията, които им докарахме, но каквото такова. Ще опитаме.

А иначе, понеже знам как се правят олимпиади и състезания в едно друго НУ в града, съм съгласна, че много от допуснатите няма да могат да направят кой знае какво на областния.
Това че вашето училище прави глупости думи нямам! А аз не визирам конкретни училища,  защото никое училище не прави изключения! Имам достъчно поглед вече няколко години и върху училища и върху деца!

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 15 112
Всеки следващ етап е с по-висока трудност. Лично аз мисля, че е добре, че има и ниво, на което могат да се справят повече деца, а след това вече да има нива и за по-спосбните.
Съдя по "Ключът на музиката", защото имам преки наблюдения за него. На общинския кръг минават почти всички деца. На областния - около 1/4 и на националния вече е доста трудно и резултатите изобщо не са блестящи.

# 108
  • Мнения: 852
Всеки следващ етап е с по-висока трудност. Лично аз мисля, че е добре, че има и ниво, на което могат да се справят повече деца, а след това вече да има нива и за по-спосбните.
Съдя по "Ключът на музиката", защото имам преки наблюдения за него. На общинския кръг минават почти всички деца. На областния - около 1/4 и на националния вече е доста трудно и резултатите изобщо не са блестящи.
И като се има предвид, че на НОМ при четвъртокласниците няма национален кръг, логично е задачите от областния да са със сериозна трудност. А и самото разписване е от изключителна важност. Може да си решил задачата, но като стъпки да не си извел правилно решението и да получиш много по-малко точки от очакваното.

# 109
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
... Може да си решил задачата, но като стъпки да не си извел правилно решението и да получиш много по-малко точки от очакваното.
Ако крайният резултат е верен с верни стъпки до него, се дават максимум точки. А то с грешни стъпки трудно се стига до верен резултат. Така че твърдението, че при вярна задача, може да се получат по-малко точки, е невярно. По-скоро е важно, дори и да не се реши задачата до край, да се напише това, което се предполага или до някъде, защото всеки етап носи точки.

# 110
  • Мнения: 1 833
Цитат на: *paper cake* ilink=topic=897303.msg32405222#msg32405222 date=1453544400
... Може да си решил задачата, но като стъпки да не си извел правилно решението и да получиш много по-малко точки от очакваното.
Ако крайният резултат е верен с верни стъпки до него, се дават максимум точки. А то с грешни стъпки трудно се стига до верен резултат. Така че твърдението, че при вярна задача, може да се получат по-малко точки, е невярно. По-скоро е важно, дори и да не се реши задачата до край, да се напише това, което се предполага или до някъде, защото всеки етап носи точки.
Донякъде си права Лиляна, но само донякъде. Щерката миналата година беше с 1 точка на вярна задача на ПМС, нейното решение не отговаряше на критериите, нищо че беше писала поне 2 страници по задачата.А всъщност си получи точката точно, защото беше вярно.
Между другото не ви видях да сте дошли на. Хайнацки, нали се готвите за прием?

Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 14:29 от MIK

# 111
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При състезанията, които се оценяват в МГ изобщо не знам каква им е политиката и критериите за поставяне на точки. Аз говоря за олимпиадата. А и не знам какво е било писано и кое е било вярното.

Иначе в момента имаме малък проблем. Да, готвим се. И при Карлов не ходим на школа, което се оказва също важен критерий за прием.

# 112
  • Мнения: 1 833
Всъщност критериите за прием не е Карлов, а представянето от поне десетина състезания, има ги.
Съжалявам за проблема ви.
А критериите при националните състезания се правят от национални комисии, няма общо с нашето МГ.  ПМС. миналата година беше в Бургас. А ако имаш предвид конкретно Хайнацки, че не им знаеш критериите, пак комисията зависи дали е присъствено или дистанционно. А за олимпиадата в гимназията се съобразяват с това което е спуснато като критерии от министерството.
А сега се подсещам, че миналата година имаше много страсти с областния кръг на ОМ по третата задача с т. нар. извънземни:) Така че всичко може, важното е децата да решават!

Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 15:49 от MIK

# 113
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 703
Да се запиша и аз , за да ви чета навреме Simple Smile

 За анкетата гласувах за оставането. Имам син. Във втори клас се преместихме в друг квартал, на десетина километра, но продължихме да го водим в същото училище. Поогледах се за възможностите след четвърти клас, но точно воденето много ме притеснява, трябва да добавя още 5 км поне и то по основни булеварди. Реших, че на този етап не си струва. В сегашното училище има само първа смяна и започват в 8ч.

Болки в ставите (като че ли бяха по-скоро костите) имаше най-вече във втори и трети клас, сега са много рядко. В първия момент се стряскам, защото задължително се появяват преди сериозно разболяване, но ги има и без да са свързани с болест. Пращам си го на училище, като моля госпожата да не го товари по физическо с нещо. В къщи така и така пак го боли.

На занималня не ходи. Госпожата там няма никакъв авторитет и се прибираше редовно с главоболие от децибелите. Налагаше се да учи разказвателните в къщи. А и на мен не ми е удобно заради пътуването, така че приключихме със занималнята тази година окончателно.
 Като споменах разказвателните, преди седмица останах втрещена от текста в ЧО. Пълен идиотизъм е да наредиш няколко несвързани логично изречения, направо шизофренично звучат. И няма как да не се научат наизуст, защото и така са като резюме:
Скрит текст:
Стана ми интересно как така държавата е разделена между синовете, като Добротица има североизточната част. Оказа се, че синовете  са убити, Иван Шишман е провъзгласен за наследник, и чак тогава Добротица получава тази част от България.

На всичко отгоре не стига че подробно са ги осведомили, ами питат за мнение:
Скрит текст:

# 114
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 468
... Може да си решил задачата, но като стъпки да не си извел правилно решението и да получиш много по-малко точки от очакваното.
Ако крайният резултат е верен с верни стъпки до него, се дават максимум точки. А то с грешни стъпки трудно се стига до верен резултат. Така че твърдението, че при вярна задача, може да се получат по-малко точки, е невярно. По-скоро е важно, дори и да не се реши задачата до край, да се напише това, което се предполага или до някъде, защото всеки етап носи точки.

Може да се получат по-малко точки, при вярно решение, но различно от това на организаторите. Ако не мине през някоя стъпка, няма да му дадат точка за нея, без значение колко добро и иновативно е решението. Изпитали сме го на собствен гръб, включително на НВО след седми клас. Добре, че никога не е било фатално.

# 115
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А не трябва. В указанията за проверяване и точкуване изрично е написано: "Всяко друго вярно решение на задачите, различно от предложените, се оценява
с максимален брой точки."

# 116
  • Мнения: 852
... Може да си решил задачата, но като стъпки да не си извел правилно решението и да получиш много по-малко точки от очакваното.
Ако крайният резултат е верен с верни стъпки до него, се дават максимум точки. А то с грешни стъпки трудно се стига до верен резултат. Така че твърдението, че при вярна задача, може да се получат по-малко точки, е невярно. По-скоро е важно, дори и да не се реши задачата до край, да се напише това, което се предполага или до някъде, защото всеки етап носи точки.

Спорът е излишен. За всички, които се занимават със състезателна математика е ясно, че по отношение на болднатото си в голяма заблуда. Затова и на по-сериозните състезания /визирам горните класове/ има прогнозни резултати, а след това и контестации, на които се защитават решения и в резултат на които резултатите на състезателите не рядко се повишават.

Последна редакция: нд, 24 яну 2016, 14:26 от *paper cake*

# 117
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ОК, вероятно знаеш повече от мен. Аз говоря за олимпиада и ако аз проверявам, ще дам максимум точки, според указанията. А аз имам право да проверявам, както и съм проверявала. Преди да се дадат задачите на проверяващите, се дават етапите за решаване на задача, критерии за точкуване и указания други. Аз следвам указанията и ако някой не ги е следвал, това не го прави общовалидно.
Бих помолила за пример за решена задача вярно, но получени по-малко точки. Някакъв пример, за да разбера какво точно имате предвид.

# 118
  • Мнения: 1 833
Конкретен пример дадох със задача на ПМС- 2015., 4 кл., втората. В Интернет са налични и задачите и критериите за оценка.

Последна редакция: нд, 24 яну 2016, 15:59 от MIK

# 119
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Конкретен пример дадох със задача на ПМС- 2015., 4 кл., втората. В Интернет са налични и задачите и критериите за оценка.
И кой от критериите не е спазен и са получени по-малко точки?

Общи условия

Активация на акаунт