АВАТАРНИ ИГРИ 17

  • 30 523
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • SF
  • Мнения: 21 318
Еееее Simple Smile Не ти ли е много дъговита, Тифани? Simple Smile

Caramell, аз ги правя с Фотошоп. Всеки път ме разпознават Simple Smile

# 706
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Caramell. Hug разпознахме те Mr. Green
Аз също използвам фотошоп за моите комбинации и затова почти винаги ме разпознават...

# 707
  • Вестерос
  • Мнения: 38 298
Тъкмо се чудех коя си  Laughing Hug

Аз ползвам Гимп, подобно на фотошоп е, тегли се от сайт безплатно, в гугъл пишеш gimp И ще ти излезе

# 708
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Аз ползвам FotoFlexer, но още му изучавам възможностите, които никак не са малко.

Скрит текст:
Ди_ди, ще се възползвам от съвета ти и ще преработя по-късно подписа.  Peace

# 709
  • SF
  • Мнения: 21 318
Ако обектът са чадърите, е хубаво те да са горе-долу в еднаква големина, ако не се търси някакъв друг ефект. Има една вълнообразна линия, която оформят чадърите в подписа и тя ми харесва така. Реално я възприемам като дъги.
Да, правилото е, ако има човешки лица (например), те да са в еднаква големина. Точно това исках да подскажа и в подписа на Акаша от предишната игра - жената в центъралната снимка беше със значително по-дребна фигурка от тези на останалите, но реших да не се бъркам.
Обектите, които показваме, трябва да са балансирани като размери. Това е по правило. Но всеки творец има право да си представи собствено правило.
Жените на втората и четвъртата снимка могат да се "вдигнат" на еднакъв размер, но тогава те ще са акцентът в кадъра. Не знаем какво иска да ни каже авторът - чадъра или жената с чадъра Simple Smile.

# 710
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881

Да, правилото е, ако има човешки лица (например), те да са в еднаква големина. Точно това исках да подскажа и в подписа на Акаша от предишната игра - жената в центъралната снимка беше със значително по-дребна фигурка от тези на останалите, но реших да не се бъркам.


Винаги може да се погледне от друг ъгъл, например като кадри в различен план. И друг път съм правила такава несъръзмерност, точно защото си представям нещо такова. Сега например ми изглежда, че жената в средата е в дълбочина, затова е по-дребна. Grinning

Така можем да обясним и твоето лице в подписа, което е голямо колкото останалите фигури, просто е в близък план. Crazy

# 711
  • София
  • Мнения: 1 114
Благодаря, че се отзовахте момичета  Hug
Ще се пробвам да инсталирам някоя от програмите все пак.. Дано да се получи  Peace

Иначе онлайн имам възможност просто да слагам една до друга картинките, липсват ми сенки, рамки, надписи и други ефекти, които иначе могат да се ползват с програмите

# 712
  • SF
  • Мнения: 21 318
Акаша, в моя подпис има само едно лице, останалите са 3 тела. Главите на телата горе-долу са еднакво големи. Дори и липсващата глава от третата, ако я имаше цяла, лесно се вижда, че би била толкова голяма, колкото на останалите.  Ако на четвъртата картинка беше само лице на черен фон, но пак голямо, колкото това на първата картинка, щеше грозно да "малее" и даже да се губи. В първата картинка показвам позата скорпион,  а не изражението на жената, която я е заела. Акцентът е позата. В последната - изражението. Е, изражението на лицето и големината на тялото от първата картинка, са горе-долу еднакво големи.
Виж, ако пък искам нещо да се превърне в акцент, то ще бъде определено най-голямо, или най-цветно, най-доминиращо.
Ти нали видя, че съм избрала комбинацията ти на първо място?! Спазено-неспазено правилото за пропорция, съм си намерила нещо, което ме е привлякло.

# 713
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Аз за лицето говорех само. Наистина щеше да не изглежда добре, ако е по-малко, но пък ако следваме това правило за пропорциите би следвало да е такова.

За мен, казах как стои работата с моята комбинация, виждам мацката в средата в дълбочина и не ме дразни, че е по-малка.

Така, че нарушаването на правилото не винаги води до неестетичност. То зависи и от личните възприятия, де. Виждала съм такива несъръзмерни комбинации, които наистина дразнят моето око и не мога да си ги обясня ни с кадри, ни с планове, но пък са много харесвани от други потребители.


Видях, че си ми дала макс точки, да.  Благодаря! Hug

# 714
  • SF
  • Мнения: 21 318
Ама тук никой не спазва разните му там правила, включително и аз. Ние ползваме готови кадри и просто си ги подреждаме по някакво си наше усещане, а и каквото сме намерили готово из нета. Нито правилото за третините, нито за златното сечение присъства във всяка моя картинка или комбинация.
Във фотографията гледам да се съобразявам, но понякога и там дефектът се превръща в ефект.
Ти имаш и един друг късмет в твоята комбинация (може и да е търсен ефект, не знам). Дълбочината идва и от цвета. Кадърът на жената в центъра е в кафяво, най-тъмният нюанс. Ако беше ярък и светъл, нямаше да създава усещането за дълбочина. Дори да сложиш едно едро лице в тъмен нюанс, ще даде точно тази дълбочина, която се е получила случайно или нарочно.

# 715
  • Мнения: 5 289
Ето и моята комбинация, да не изпусна срока Simple Smile



# 716
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Ми така е, да. Не ги спазваме, осланяме се на собствени виждания и усет. Ти спомена за правилото и за моята комбинация, затова и тръгнах да се обяснявам. Simple Smile

# 717
  • SF
  • Мнения: 21 318
Аз не го споменах с лошо. Отнякъде тръгна темата и се заговорихме за пропорциите на обектите. Обектите, които показваме може да са чаша и човешка фигура. За интересите на баланса в нашите комбинации, може да стои по-добре, ако чашата е висока, колкото човека. В реалния живот такава чаша може видим евентуално в Дисни ленд.

# 718
  • Вестерос
  • Мнения: 38 298
Въобще не знаех, че има правило кое как да се представи. Лично представям както на мен ми изглежда добре и такива картинки си подбирам. В последните дни, да не кажа седмица две ме мързи да търся в пинтересна и използвам похвата на доста от вас с руския сайт , където реално са целите комбинации дадени, само ги подреждаш  Blush

Примерно сегашната ми комбинация тези картинки в пинтереста ги търсих около седмица, за да си подхождат, сменят цветове, рязах , напасвах...

# 719
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Сега като коментирахте ще си оставя комбинацията така, защото точно цветните чадъри са акцента в комбинацията и евентуално дъгата на едната снимка с момичето.  Grinning

Много сте готини  Hug

Общи условия

Активация на акаунт