Лято в Албена 2016 г. - (Тема 1)

  • 97 805
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 138
Знаете ли нещо За  хотел Здравец ,който се намира на картата на Албена от заглавната страница ? Това е хотела в най северната част до хотел Калиакра !

# 676
  • Русе
  • Мнения: 89
В аквапарка за деца до 1.20 има доста забавления, но над тази височина са вече големите и високи пързалки където трябва да се вдигат едни пояси като пеперуда, които са около 2м в диаметър и тежат около 30кг. Двама души едвам ги носят, защото стълбите не само са високи, но и широки колкото пояса.

http://picbg.net/pic.php?u=68828ERqNG&i=803293

а ето как е в други паркове: http://picbg.net/pic.php?u=68828ERqNG&i=803294

# 677
  • Русе
  • Мнения: 89
Знаете ли нещо За  хотел Здравец ,който се намира на картата на Албена от заглавната страница ? Това е хотела в най северната част до хотел Калиакра !

До Калиакра е долепена Арабела, а след нея няма нищо. Има една вила от миналата година и след това е корабчето и заведенията.

# 678
  • Мнения: 138
Знаете ли нещо За  хотел Здравец ,който се намира на картата на Албена от заглавната страница ? Това е хотела в най северната част до хотел Калиакра !

До Калиакра е долепена Арабела, а след нея няма нищо. Има една вила от миналата година и след това е корабчето и заведенията.
Благодаря !

# 679
  • Мнения: 6 973
Не , не, има нещо в гората над Калиакра, може би е въпросния хотел Здравец. Peace Ще погледна след малко картата.

Благодаря за отговорите за маникюрист.  Hug

Сладкарницата в Добруджа я знам, искахме през 2011 да я посетим, но не можахме да намерим откъде се влиза. ooooh! През централния вход ли е? Иначе има реклама, миналата година получих брошура с местата, които могат да се посетят от рецепцията на хотела при настаняване. Peace


Видях картата на първа страница, тя е доста стара. Явно това е старото име на Арабела? newsm78  Peace Аз мислех, че става въпрос за вилите в гората над Калиакра, грешката е моя  Peace

Последна редакция: пт, 15 юли 2016, 15:12 от Fortuna

# 680
  • Русе
  • Мнения: 89
Вилите се казват също Арабела. Не се предлагат от години, а се ползват от персонала. Навремето там ни беше първата почивка на Албена. Беше по 12лв. с включена закуска в Орхидея.

# 681
  • Мнения: 6 973
Ясно.  Peace Благодаря!

# 682
  • Мнения: 1
Момичета, привет! Изчетох темата - чудесна е! Искам да заведа дъщеря си (9 г.) в Албена в аквапарка, евентуално с билет за след 14:00 ч. (от Варна сме). От мненията на посетилите го разбирам, че не отговаря на очакванията на големите, но малките са доволни. Моля, препоръчайте ми - юли, август или началото на септември да го направя? Голяма навалица ли е сега? Намират ли се шезлонги/чадъри следобеда? Какво ще ми кажете за чистотата на парка и водата (никой не се оплака конкретно, предполагам е поддържано съоръжение от 2015 г.?). Практически съвети за отиването и престоя там??

# 683
  • Мнения: 6 311
В Златните не е ли по-хубав аквапарка?

# 684
  • София
  • Мнения: 588
За моето семейство аквапаркът е прекрасен! С уточнението, че ние отиваме заради детето и ние да се плацикаме. Миналата година бяхме във Витапарк и детето 12 дни не излезе от него... Едва я навих за 3 пъти до плажа и то за по 2-3 часа и пак в аквапарка. 12 дни изкара там и пак не й се тръгваше последния ден. Миналата година е била на 6 и 10 месеца. Тази година е категорична, че пак там иска...Освен пързалките за тях има и едни леки водни забавления - детска площадка с разни пръскащи забавления - и там пада голяма игра... Нея реките не я вълнуват, но ВСИЧКИ пързалки без вертикалната са нейни. На най-големите само по 1-2 пъти защото баща й остава без сили с това катерене... На вълнообразната сме фенки и двете... А аз се спускам и на част от детските - дупките, ролбата и центрофуга (или както там се казва) макар да съм 70 кг. Абе купона е пълен Simple Smile

# 685
  • В.Търново
  • Мнения: 6 731
През 2010г. бяхме в Аквапарка на Златните и мога да кажа, че тогава ми се видя мръсно и неподдържано.Сега не знам как е.

# 686
  • Мнения: 14 517
За моето семейство аквапаркът е прекрасен! С уточнението, че ние отиваме заради детето и ние да се плацикаме. Миналата година бяхме във Витапарк и детето 12 дни не излезе от него... Едва я навих за 3 пъти до плажа и то за по 2-3 часа и пак в аквапарка. 12 дни изкара там и пак не й се тръгваше последния ден. Миналата година е била на 6 и 10 месеца. Тази година е категорична, че пак там иска...Освен пързалките за тях има и едни леки водни забавления - детска площадка с разни пръскащи забавления - и там пада голяма игра... Нея реките не я вълнуват, но ВСИЧКИ пързалки без вертикалната са нейни. На най-големите само по 1-2 пъти защото баща й остава без сили с това катерене... На вълнообразната сме фенки и двете... А аз се спускам и на част от детските - дупките, ролбата и центрофуга (или както там се казва) макар да съм 70 кг. Абе купона е пълен Simple Smile

Доколкото знам е забранено възрастни да се пускат на детските пързалки, мен ме върнаха миналата година и то от голямата детска пързалка Rolling Eyes

# 687
  • Мнения: 635
Здравейте, ето обещаното от мен за хотел Арабела бийч, на база лично мнение и опит. Peace
Хотелът е с чудесно местоположение: на първа линия, което го прави много удобен за плаж и в края на курорта – преди обръщалото на влакчето- което дава предимството вечер да не е толкова шумно, както например в централната част.
За прилежащата инфраструктура и по –точно паркирането: около самия хотел има парко места, пред входа, който се вижда от пътя, по койт върви влакчето. Ние не сме излизали извън комплекса с автомобил, така че накрая платихме 6 лв. такса на рецепция. 
Направи ми впечатление, че имаше една жена, която се грижеше за зелените площи и цветята – поливаха ги, почистваха ги и т.н.
Стаята ни беше с морски изгледа, като повечето в хотела са с такова изложение. На фона на останалите стандартни хотели в Албена стаята, банята и терасата  са огромни. В антрето има огромен гардероб, побира целия багаж, в стаята има две легла спални – едната стандартна, едната е персон и половина и пак има много свободно пространство, няма усещането, че си в кибритена кутийка. Имаше хладилник. Терасата ни беше доста просторна – с 1 малка маса, четири стола и простор и пак имаше свободно място. Банята беше с вана, мивка с голям плот и много огледала. Жената, която почистваше беше изключително старателна, винаги успяваше да почисти сутрин, докато бяхме на плаж. Кърпите ни ги сменяше почти всеки ден, въпреки моите протести, че няма нужда. Спалното бельо на 3 ден се сменя.
Ресторант: ето тук не мога да скрия огромната си изненада. Бях си казала, да не очаквам кой знае какво, за да не се разочаровам, имайки предвид предишен опит с хотели в Албена. И .. о, чудо! Ресторантът беше с просторна вътрешна част, която предпочитахме, имаше и маси навън. Винаги, винаги имаше свободни маси, нямаше блъсканица, нямаше претъпкване с хора. Свободните маси винаги бяха чисти, застлани с покривка и с поредени прибори и салфетки. Вътрешната част на ресторанта е климатизирана и доста обширна. Направи ми впечатление, че там се хранят и аниматорите, които забавляват гостите и на Арабела, и на Калиакра.
Храната в ресторанта беше изключително разнообразна, прясна и много вкусно направена, нищо не е свършвало, защото постоянно се зареждаше. Личеше си , че готвачът много се старае, защото имаше най-различни видове ястия от всякакъв тип кухня, дори много екзотични – имаше вечер на мексиканската кухня, морска вечер, където правеха котлети от сьомга на скара, имаше и миди, май варени, но аз от миди не разбирам. Много се стараеха за разнообразие, и за любителите на месата имаше всичко: пилешко, свинско, агвешко, телешко, заешо и патешко за престоя ни от близо 10 дни. Храната беше неочаквано за мен вкусна, разнообразна и интересна. Всички готвачи  работеха с ръкавици – и това ме изненада. За десертите не мога да кажа нещо конкретно, защото не консумирам такива сладки неща, но имаше разнообразие от торти и пасти по минимум 4 вида. Аз консумирах плодове, като винаги имаше диня, пъпеш, череши, кайсии, нектарини и праскови. Супите на готвача бяха много интересни и въпреки жегата похапнах няколко минестронета, крем супи и агнешки курбан....Закуската е стандартна, но мен ме радваше варената елда, какт и това, че правят на място месени с мая кифли. Другите неща са стандартни, освен поредната изненада за мен: смути. Е, възползвах се сериозно. Напитките са нещото, което не ме радва особено в Албена, защото навсякъде са еднакви и те са от икономичния тип. Наливното бира е Славена, виното –уж тяхно, но за мен не ставаше, другия български алкохол е от най –евтиния. Има машини за кафе и други топли напитки, но аз не ги ползвам, пила съм на ден по едно еспресо от бара, което ставаше. Хубаво кафе може да се пие навсякъдев курорта срещу заплащане.
Плаж –прекрасен, зоната е само за гостите на хотела и е доста комфортно. Аз на плаж ходех към 9.30 – 10, винаги имаше свободни шезлонги. Момчето, което обслужва тази част каза, че познатото „резервиране“  с кърпа не се случва, защото маха кърпата, ако човека не ползва. Той каза, че има хора, които идват в 7.30 – 8 и заемат първите редове,  но си остават там, ходят да закусват , връщат се, но това са по неговите думи не повече от 5- 6 чадъра. Трябва да ви кажа, че хората много си гледаха плажа и зоната с чадърите и бяха много любезни. Аз не предпочитам първа линия поради шума, винаги намирах перфектно за мен място по назад, така, че да ми е удобно да отскачам с децата до басейна или до бара.
Басейн – чист, топла вода, с достатъчно шезлонги. Непосредствено до басейна има бар с напитки и отделен бар само с храна от 11.30 до 16ч., където и е сладоледа. И двете места бяха много чисти, редовно миеха плочките при къта за хранене.
Общите части като лоби бар, фоайе, стълбища, асансьор, места за сядане, общите тоалетни се поддържаха в много чисти – жените денонощно чистеха и бърсаха, без да се натрапват и да притесняват. В хотела имаше фризьорски салон, маникюр, педикюр и масажи, но не съм ползвала.
Персоналът като цяло беще доста услужлив и любезен, което доста ме изненада. Преди години почти всички бяха сърдити и намръщени, с редки изключения. Сега беше обратното.
Анимация: не сме се възплозвали, но имаше такава обща за Арабела и Калиакра. Програмата е закачена във фоайето, бяха активни аниматори. Чужденците им се кефеха.
Без да исках щях да пропусна нещо много важно, а именно гостите на хотела.За моя изненада  над 50% бяха скандинавци – датчани, шведи, норвежци. Много малко немци и руснаци, повече румънци и много малко българи в началото на юли. След 9 -10 юли обаче българите станаха доста повече, а скандинавците намаляха.
Минусите: от моята гледна точка те са свързани с това, че хотелът е строен отдавна и е амортизиран в някаква степен. Стаите са вехти и старомодни, въпреки поддръжката и почистването. Същото важи за рецепцията, общи части като коридори, стълбища.
Аз лично съм доволна, смятам че имаше оптимално съотношение цена - качество. Ако има въпроси - питайте Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 юли 2016, 14:08 от Niniel

# 688
  • Мнения: 506

Niniel, много благодаря за изчерпателния пост  bouquet Май вече взех да съжалявам, че резервирах Добротица пред възможността да сме в Арабела Wink Но когато правих резервациите мнения за Арабела почти нямаше, малкото които открих бяха все негативни.Ти ме зарадва и догодина сигурно ще се възползвам от възможността да почиваме там  bouquet

# 689
  • Мнения: 635
penelopi, недей да съжаляваш, ще си изкарате супер Simple Smile Добротица изглеждаше много приятно отвън, ще очаквам твоите коментари. Мен лично ме интересува да прочета повече и за Амелия Супериор, защото предлагат халф борд. Peace

Общи условия

Активация на акаунт