Лято в Албена 2016 г. - (Тема 1)

  • 97 772
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 347
   Има ли някой с пресни впечатления от Вита парк-само вили имат свободни,а в нета не намерих подробности.Реновиран ли е скоро или е мизерийка,на теракот или на мокети?На колко минути е аква парка?Благодаря предварително.

# 691
  • Мнения: 506
Мен ме интересуват актуалните цени в аквапарка- има ли полудневни билети или са само на една цена?

# 692
  • Русе
  • Мнения: 89
Мен ме интересуват актуалните цени в аквапарка- има ли полудневни билети или са само на една цена?

http://albena.bg/bg/pages/aquapark.html

# 693
  • Мнения: 9 865
Тази година трябваше да почиваме в чужбина, обаче куп обстоятелства се събраха (с които по-добре да се съобразя, отколкото да упорствам) и пак ще се върнем към добрата стара Албена.
Разбира се, за такива като нас, които в последния момент резервират няма кой знае какъв избор, тъй че резервирах за Нона. Нямам кой знае какви очаквания, надявам се да е ок.
Ако някой има пресни (или миналогодишни) впечатления от хотела (най-вече чистотата и храната ме интересуват), с интерес ще прочета Simple Smile.

# 694
  • Мнения: 40
И от мен пресен отзив от Арабела. Изцяло припокрива това , което написа Niniel .Отдавна не съм била толкова доволна от лятната почивка. Страхотна локация близо до център, хубав и спокоен плаж, хубав басейн, анимацията беше интересна, кухнята повече от хубава и разнообразна , ежедневно почистване и смяна на кърпи, широка стая с отделна баня от тоалетната. Може и да пропускам нещо ......препоръчвам го.

# 695
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 160
Жалко, ей сега погледнах за Арабела и няма свободни стаи  за периода в който аз ще ходя... еми, нищо - остават ми и други варианти. най вероятно ще се спра на Калиопа.

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Помня че имаше отзиви за Оазис, но не можах да ги намеря. Може ли пак (може и на лични, да не повтаряме тук)?  Embarassed

# 697
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ние бяхме преди 2г. Храната ставаше, за цената си е ок. Позахабени са баните, хигиената не е най-високата, но пак казвам цена-качество е ок

# 698
  • София
  • Мнения: 313
Привет от Добротица Simple Smile
От няколко дни сме тук, но сме обявили бойкот на интернет, фейсбук и въобще всякакви екрани Wink
За четвърти път сме в този хотел и той си е същия. Тази година храната е една идея по-добре от миналата. Междинките не ги знам как са - не сме ги ползвали.
Хигиената обаче тази година е потредаващо зле! Камериерките са нови и нямат представа какво трябва да правят (или поне тази на третия етаж). Банята и пода не бяха почистени от предишните обитатели на стаята при настаняването ни. След това три дни също пропускаше да избърше пода и банята - само изхвърляше кошчетата и сменяше кърпите, които оставях смачкани на ъгъла на леглото. Чаршафите смени на третия ден, но пода пак не избърса!!!  А иначе не пропусна да си вземе бакшиша, който оставяхме първите дни.
Също така, в дамската тоалетна в ресторанта от 3 дни няма сапун, вчера нямаше и в тоалетната в лобито. Последните две санитарни помещения са много мръсни и миризливи.
Като цяло прави впечатление, че е по-неподдържано от друга година - не се почистват тревните площи около площадката, а самата трева е изголяла, т.е. не се полива редовно. Преди винаги е била зелена и тучна.
На плажа и на басейна се запазва, въпреки уж забраната. Ние ходим в свободната зона и това не ни касае, но сутрин, като ставам да тичам в 5:30, разни зомбита с хавлии пълзят към шезлонгите в опит за се докопат до по- предните редове.

# 699
  • Мнения: 19 525
Това пък на почивка да ходя да запазвам шезлонг в 5,30.....ми аз по-добре да съм си на работа, там поне ставам в 7  Mr. Green А по въпроса с бакшиша за камериерката - оставям такъв само при добре свършена работа, не по дефолт и то в КРАЯ на почивката. Ако от нещо не съм доволна - нищо не оставям.

# 700
  • Мнения: 14 502
Това пък на почивка да ходя да запазвам шезлонг в 5,30.....ми аз по-добре да съм си на работа, там поне ставам в 7  Mr. Green А по въпроса с бакшиша за камериерката - оставям такъв само при добре свършена работа, не по дефолт и то в КРАЯ на почивката. Ако от нещо не съм доволна - нищо не оставям.

И аз така. Peace

# 701
  • София
  • Мнения: 23 116
И аз тъкмо за бакшиша исках да напиша. Винаги оставям преди изнасянето и то при положение, че съм доволна.
Знам, че има хора, които оставят още в началото като се надяват камериерката да си върши по-добре работата, но такива гаранции няма.  Grinning

# 702
  • Мнения: 9 865
Даже никакви гаранции няма. И аз оставям само, ако съм доволна и досега съм била доволна само от една конкретна жена в Добротица, беше много мила, винаги поздравяваше, не влизаше като хуна (аз и друг път съм споменавала, че сме случвали два пъти на такива, които влизаха като с взлом, без да им пука има ли някой в баня, спящ и т.н.). Оставихме бакшиша накрая на престоя. А според вас, каква е разумната сума за бакшиш на камериерка за един 6-7 дневен престой?

Аз питах за Нона, но междувременно четох коментари, че базата е позахабена и чаршафите, въпреки че ги сменят, били с петна, безалкохолните напитки били след 11 ч. (т.е. на закуска не може да ползваш... надявам се да има чай и ограничението да е само за газираните). Положителните отзиви бяха за персонала, че бил любезен. Много ме е яд, че не успях да резервирам за Гергана, нооо тва е положението.
Явно тази година Албена ще има доста силен сезон, дано да вложат в реновиране на хотелите и комплекса, има нужда.

# 703
  • Мнения: 14 502
Около 10-15 лв. Peace

# 704
  • Мнения: 9 865
А, добре, не съм се изложила. Че аз понякога съм като абориген с бакшишите, пък и на мен бакшиш никой не ми дава, работя за колкото съм се договорила, но понякога имам порив да оставя и все чудя много ли е, малко ли е. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт