Лято в Албена 2016 г. - (Тема 1)

  • 97 773
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 634
В продължение на предния пост и на мен ми се струва, че тази година ще е доста силна за Албена. В нашия хотел видимо имаше 80-90% заетост на стаите, а и по другите хотели вечер като се разхождахме се виждаше, че  по балконите имаше проснати кърпи за плаж, както и  стаите бяха с пуснато осветление - видимо имаше добра заетост. За камериерките - оставям бакшиш само в края на престоя, когато съм доволна. Жената, която почистваше стаята ни в Арабела беше много деликатна, винаги си вършеше работата преди обяд, т.е. до към 12 ч. беше изчистено, като подовете и в банята, и в стаята бяха почистени, вкл. вана, санитария и т.н. Не така е било обаче по други хотели в комплекса, които съм посещавала.

# 706
  • София
  • Мнения: 2 181
Явно тази година имат голям проблем с персонала в Албена. И в Лагуна Г. чистотатя и персонала беше под всякаква критика и липсваше. Постоянно чувахме скандалите им.

# 707
  • Мнения: 45
Някой с пресни отзиви от Мура?

# 708
  • Мнения: 14 502
Много ясно, че ще е пълно, руснаците къде да идат с тези проблеми между Русия и Турция Grinning

# 709
  • Мнения: 674
Здравейте,

Някой с пресни впечатления от хотел Добруджа, че искам да изпратя майка ми и баща ми за 5 дни.
Благодаря Ви предварително. bouquet

# 710
  • Мнения: 115
Мамекс, миналата година в края на август бяхме във вилите на Вита парк и си изкарахме чудесно, тъй като те са на 5 мин. пеш до Аквапарка. Вътре са на теракот, не са лукс, но при добра настройка и компания стават. Simple Smile

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това с бакшиша не беше ми хрумвало даже. Ама то е защото принципно съм против бакшишите. Нали за това получават заплата?  newsm78 Ако ми направи някаква лична услуга, която не й влиза в задълженията - тогава да, но иначе... Както и да е. Стана ми интересно - как разбирате коя е вашата камериерка (и тя всеки ден една и съща ли е) и къде я издирвате че да й дадете бакшиш?  newsm78

# 712
  • Мнения: 19 525
Аз преценявам, че съм доволна от камериерката, когато стаята е освен идеално почистена и подредена. Даже козметиката на мен и на мъжа ми беше строена в две редички в банята, шишенцата бяха подредени по височина  Simple Smile А не я търся за бакшиш, а го оставям в стаята при тръгване с една бележка с текст "Благодаря". В някои хотели даже има и плик за целта с името на камериерката, ама баш там не оставих нищо - стаята вонеше на пот, по това си личеше, че камериерка е влизала  Mr. Green (това не беше в Албена де...)

# 713
  • София
  • Мнения: 23 116
Стана ми интересно - как разбирате коя е вашата камериерка (и тя всеки ден една и съща ли е) и къде я издирвате че да й дадете бакшиш?  newsm78
Засичаме се. Бакшишът обикновено се поставя върху възглавницата.
В Турция например никакъв бакшиш не съм оставяла, тъй като камериерката напъваше да чисти към 2 ч. следобяд, когато детето ми спеше.

# 714
  • Мнения: 922
Относно камериерките сега се сетих, преди години в Калиакра още при настаняването влизаме в стаята и виждаме една кърпа ли беше, парцал ли беше, вече не си спомням, но забравено точно на тоалетната масичка. Мъжа ми, като носи багажа, вижда камериерката и вика: "Душа забравила си си парцала"  Joy После през цялата почивка жената така се стараеше, не само чистише и подреждаше стаята, но и където и когато ни видише така ни се радва все едно сме вип гости.  Laughing

# 715
  • Мнения: 115
Привет от Добротица Simple Smile
От няколко дни сме тук, но сме обявили бойкот на интернет, фейсбук и въобще всякакви екрани Wink
За четвърти път сме в този хотел и той си е същия. Тази година храната е една идея по-добре от миналата. Междинките не ги знам как са - не сме ги ползвали.
Хигиената обаче тази година е потредаващо зле! Камериерките са нови и нямат представа какво трябва да правят (или поне тази на третия етаж). Банята и пода не бяха почистени от предишните обитатели на стаята при настаняването ни. След това три дни също пропускаше да избърше пода и банята - само изхвърляше кошчетата и сменяше кърпите, които оставях смачкани на ъгъла на леглото. Чаршафите смени на третия ден, но пода пак не избърса!!!  А иначе не пропусна да си вземе бакшиша, който оставяхме първите дни.
Също така, в дамската тоалетна в ресторанта от 3 дни няма сапун, вчера нямаше и в тоалетната в лобито. Последните две санитарни помещения са много мръсни и миризливи.
Като цяло прави впечатление, че е по-неподдържано от друга година - не се почистват тревните площи около площадката, а самата трева е изголяла, т.е. не се полива редовно. Преди винаги е била зелена и тучна.
На плажа и на басейна се запазва, въпреки уж забраната. Ние ходим в свободната зона и това не ни касае, но сутрин, като ставам да тичам в 5:30, разни зомбита с хавлии пълзят към шезлонгите в опит за се докопат до по- предните редове.
Е, това ме отчая! Тази година резервирах за Добротица!Как можах! По-добре Вита парк тогава! newsm78

# 716
  • София
  • Мнения: 356
Здравейте!

 Завърнахме се от едноседмична почивка в хотел Малибу.
Хотелът е с нормално качество на обслужването - подобно на това в Лагуна Маре, по-добро от Елица и Вита парк, но по-ниско от нивото в Сенди.
Най-добри впечатления имам от качеството и разнообразието на храната в ресторанта - прясна, вкусна и винаги достатъчно за всички гости. Персоналът се състоеше от млади хора, сред които имаше стажанти от Русия - усмихнати, но доста сдържани в общуването си. Предложиха две тематични вечери, посветени на българската и на морската кухня. Еспресото влиза в инклузива и такова предлагаха в ресторанта и лоби бара. Червеното и бялото вино са "София" - не стават дори и за готвене. В ресторанта се предлагаше и вино, произведено от Албена АД, което е малко по-добро.
На входа на ресторанта е наличен и дозатор с дезинфектант.
Анимацията е обща за Малибу и Сенди, като в хотела има детски клуб, в който вероятно забавляват и деца от Сенди - в това не съм сигурна. Ние се възползвахме еднократно за около половин час и не мога да споделя конкретни впечатления. На басейна също ежедневно се провеждаха игри в определени часове. Доста гости на хотела участваха в тях и явно им беше забавно. Моето семейство предпочиташе плажа и морето. Този на Малибу е доста по-спокоен от любимия ни плаж на Сенди. Имаше запазени чадъри и шезлонги, но място на първите три реда се намираше и в 9.30-10 часа. 
Служителите на рецепция са млади и приветливи. Персоналът на хотела цялостно ми хареса. Хигиената е на ниво, но под леглата в нашата стая не беше почиствано минимум от началото на сезона. Явно се минават само видимите повърхности Simple Smile Всеки ден стаята се почиствоше, сменяха се кърпи, зареждаше се със сапун и тоалетна хартия. В срядата ни смениха и спалното бельо.
Гостите на хотела са главно румънци, рускоговорящи и немци. Класацията ми по непоносимост тази година водят румънците - шумни и нахални. Преобладаващата възрастова група беше на хората над 50 години.

Самата Албена ми се видя доста по-празна от същите периоди на минали години (в Албена ходим на почивка от 2008 насам, пропуснали сме само миналата година). Дори хората от лунапарковете и увеселителните кътове изглеждаха доста разочаровани. Не видях базата да е запълнена толкова, колкото беше обявено в началото на сезона. Но може би нещата ще се променят през втората половина на юли.
Нямаше никакви комари - това беше изненада за мен. Не чух и не видях да има и хора със здравословни проблеми, причинени от ентеровируси, но и самите ние никога досега не сме боледували при почивките си в Албена.

  Стана доста дълъг пост, дано да е полезен.

# 717
  • Мнения: 3 347
Мамекс, миналата година в края на август бяхме във вилите на Вита парк и си изкарахме чудесно, тъй като те са на 5 мин. пеш до Аквапарка. Вътре са на теракот, не са лукс, но при добра настройка и компания стават. Simple Smile
  Дарми много благодаря !Ние смятаме основно в аквапарка да стоим,не търся лукс,дано случим на време.А стаите много ли са малки?В тази с двете легла ще имат и кошара,ще остане ли място въобще?А в хола ще спи дете също.Само пътечки да минаваме ще останат,нали?Телевизор предполагам има само в хола.

# 718
  • Мнения: 115
Мамекс, миналата година в края на август бяхме във вилите на Вита парк и си изкарахме чудесно, тъй като те са на 5 мин. пеш до Аквапарка. Вътре са на теракот, не са лукс, но при добра настройка и компания стават. Simple Smile
  Дарми много благодаря !Ние смятаме основно в Аквапарка да стоим,не търся лукс,дано случим на време.А стаите много ли са малки?В тази с двете легла ще имат и кошара,ще остане ли място въобще?А в хола ще спи дете също.Само пътечки да минаваме ще останат,нали?Телевизор предполагам има само в хола.
Здравей! Стаите не са големи, но ще се смести кошара все пак. В хола се спи на разтегателен диван, а телевизор има в хола и в стаята със спалня т.е. два са! Иначе, ние също предпочитахме Аквапарка!

# 719
  • Мнения: 3 347
Благодаря Дарми  bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт