Лято в Албена 2016 г. - (Тема 1)

  • 97 774
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 463
Мамекс, миналата година в края на август бяхме във вилите на Вита парк и си изкарахме чудесно, тъй като те са на 5 мин. пеш до Аквапарка. Вътре са на теракот, не са лукс, но при добра настройка и компания стават. Simple Smile
  Дарми много благодаря !Ние смятаме основно в Аквапарка да стоим,не търся лукс,дано случим на време.А стаите много ли са малки?В тази с двете легла ще имат и кошара,ще остане ли място въобще?А в хола ще спи дете също.Само пътечки да минаваме ще останат,нали?Телевизор предполагам има само в хола.
Здравей! Стаите не са големи, но ще се смести кошара все пак. В хола се спи на разтегателен диван, а телевизор има в хола и в стаята със спалня т.е. два са! Иначе, ние също предпочитахме Аквапарка!

Информацията за двата телевизора ще се хареса на децата ми със сигурност, благодаря  bouquet  Дано и мен зарадваш, като ми кажеш, че във вилите има два климатика Simple Smile

# 721
  • Мнения: 14 502
Здравейте!

 Завърнахме се от едноседмична почивка в хотел Малибу.
Хотелът е с нормално качество на обслужването - подобно на това в Лагуна Маре, по-добро от Елица и Вита парк, но по-ниско от нивото в Сенди.
Скрит текст:
Най-добри впечатления имам от качеството и разнообразието на храната в ресторанта - прясна, вкусна и винаги достатъчно за всички гости. Персоналът се състоеше от млади хора, сред които имаше стажанти от Русия - усмихнати, но доста сдържани в общуването си. Предложиха две тематични вечери, посветени на българската и на морската кухня. Еспресото влиза в инклузива и такова предлагаха в ресторанта и лоби бара. Червеното и бялото вино са "София" - не стават дори и за готвене. В ресторанта се предлагаше и вино, произведено от Албена АД, което е малко по-добро.
На входа на ресторанта е наличен и дозатор с дезинфектант.
Анимацията е обща за Малибу и Сенди, като в хотела има детски клуб, в който вероятно забавляват и деца от Сенди - в това не съм сигурна. Ние се възползвахме еднократно за около половин час и не мога да споделя конкретни впечатления. На басейна също ежедневно се провеждаха игри в определени часове. Доста гости на хотела участваха в тях и явно им беше забавно. Моето семейство предпочиташе плажа и морето. Този на Малибу е доста по-спокоен от любимия ни плаж на Сенди. Имаше запазени чадъри и шезлонги, но място на първите три реда се намираше и в 9.30-10 часа. 
Служителите на рецепция са млади и приветливи. Персоналът на хотела цялостно ми хареса. Хигиената е на ниво, но под леглата в нашата стая не беше почиствано минимум от началото на сезона. Явно се минават само видимите повърхности Simple Smile Всеки ден стаята се почиствоше, сменяха се кърпи, зареждаше се със сапун и тоалетна хартия. В срядата ни смениха и спалното бельо.
Гостите на хотела са главно румънци, рускоговорящи и немци. Класацията ми по непоносимост тази година водят румънците - шумни и нахални. Преобладаващата възрастова група беше на хората над 50 години.

Самата Албена ми се видя доста по-празна от същите периоди на минали години (в Албена ходим на почивка от 2008 насам, пропуснали сме само миналата година). Дори хората от лунапарковете и увеселителните кътове изглеждаха доста разочаровани. Не видях базата да е запълнена толкова, колкото беше обявено в началото на сезона. Но може би нещата ще се променят през втората половина на юли.
Нямаше никакви комари - това беше изненада за мен. Не чух и не видях да има и хора със здравословни проблеми, причинени от ентеровируси, но и самите ние никога досега не сме боледували при почивките си в Албена.

  Стана доста дълъг пост, дано да е полезен.

С какво конкретно обслужването в Малибу е по-ниско от Сенди?

# 722
  • София
  • Мнения: 356
 Става дума за дребни неща, които правят разликата - все пак Малибу се води 4 звезди, а Сенди 3 1/2.

 В Сенди междинните хранения включват много повече разнообразни предложения - пици, скара, различни салати и пр., а в Малибу нямаше почти нищо; предлагат от ябълковия сок на Албена, който в Малибу въобще липсваше; в ресторанта на Сенди всяка вечер имаше welcome drink с шампанско;
- в Сенди са налични киносалон и билярд, което създава възможност за допълнителни занимания за децата;
- прозорчето на санитарното помещение в стаята ни в Малибу "гледаше" към коридора, по който хората преминаваха, за да влязат в стаите си, което принуждаваше всички да си метнат по една кърпа на стъклото, за да не се вижда какво става вътре; мисълта, че всичко се чува в коридора, също е доста неприятна;
- Сенди е реновиран през 2011 г. и самата база е по-добра от тази на Малибу, макар че вторият е добре поддържан;
- цялостното ни усещане е, че в Сенди е доста по-уютно и приятно.

 Сравнението между двата хотела е в полза на Сенди. Това е единодушното и напълно субективно мнение на нашето семейство.  

Последна редакция: вт, 19 юли 2016, 10:31 от Inanna

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не знам за предишни години, но тази година в Сенди:
- междинните хранения включваха само пица (всеки път една и съща), пържени картофи и сладолед. Нищо друго.
- ябълков сок нямаше нито веднъж през 10-те дни.
- шампанско наистина имаше, не съм го пила, защото винаги беше топло като чай.  Sick
- Киносалон дори не съм разбрала, че има, камо ли да е работел, билярдът се плаща.
- прозорчето на банята ни също гледаше към коридора.

# 724
  • София
  • Мнения: 356
 Явно промените са повсеместни и не към по-добро, за съжаление. Това хармонира с общото ми впечатление, че нивото в Албена спада.
 
Билярдът винаги се е заплащал, но самото му съществуване е добра опция за нас  Wink

Последна редакция: вт, 19 юли 2016, 11:35 от Inanna

# 725
  • Мнения: 299
Бяхме отново в Добротица / за кой ли път вече/ от 10.07 до 16.07 .  Само миналата година я пропуснахме, бяхме в Малибу/за втори път/. От Малибу не бях доволна, много слаба храна, плодове малко, почти винаги мръсни маси в ресторанта, стаите - като навсякъде в Албена, стари,захабени. В по-предна година като сме били в Малибу/беше още френски хотел/ , бяхме явно в стая от по-новите- крилото което е към Амелия.
Та за Добротица- тази година според мен храната е по-зле от предишни години като сме ходили. Едни мазни готвени меса - пилешко, свинско и агнешко. И редовните всеки ден- варени картофи,ориз със или без зеленчуци, макарони,царевица. А и от кайма правеха някакви манджи. Иначе на барбекюто си има пържоли, опашки не много големи, особено към 20ч. като ходехме на вечеря 2-3 човека. Часи се намират и навън и вътре, може би сме случили период с хора които не се застояват много. Абе спокойно си беше. Този път опитахме и гофретите, че предните години нямаше. Плодове имаше много- ябълки,круши,мнооого хубави едри череши, диня, пъпеш, праскови, нектарини. Сутрин на закуска имаше портокали,киви,банани,грейпфрут. Учудих се че имаше смути, но както четох и в Арабела е имало. Е, от ябълки и ябълка и банан беше. Тази година няма ябълков сок май в никой хотел, правят смути от техните си ябълки. Десертите тази година бяха доста и разнообразни, в сравнение с предните. Напр. преди имаше само от пастичките и нещо друго дребно/ особено Лагуна Маре/Гардън - с това я запомних- слаби десерти
Сега имаше цели торти /както в предишните години даже и в Панорама/  , отделно пастички, рула с мармалад, еклери, баклавички, толумбички, кадаиф, халва нуга- бяла и кафява и др. дребни сладки. То не че всичко може да се яде, но е хубаво да има разнообразие. Ние напр. с дъщеря ми едно парче торта двете изяждахме/ че и оставаше/ и 2 баклавички. Но ви изброявам какво разнообразие имаше.
Навън само пържени картофи и тиквички печаха, или пипер.
Първите дни имаше много хубав портокалов сок, почти като натурален, после свърши естествено, имало само ананас. Това са соковете които ги наливат барманите от оня уред дето е за различните безалкохолни/ и газираните/ , а не от машината за сок която е на самообслужване.
Последния ни ден в тоалетната в ресторанта нямаше сапун, както каза някой. Но на мен пък /но бяхме от 10 до 16.07 /  този път ми направи впечатление че мивките в тоалетната на лобито и в ресторанта са чисти и заредени със сапун/от дозатора/ , тоалетна хартия и хартия за ръце. Но явно е било дотам. В различните периоди различни неща липсват и правят впечатление на различни хора. Така че има доволни и недоволни.
на плажа винаги има свободни шезлонги, е 6-8 ред сме били. Но отиваме към 9.30 ч. , после към обяд се поизпразва, даже ми прави хубаво впечатление че много хора като си тръгваха си прибираха кърпите, после към 17ч. пак се понапълва плажа, но винаги има свободни шезлонги. Е това му харесвам на плажа на Добротица, а и целия хотел- спокойно, няма блъсканица, места има за всички.
Хигиена в стаите- знаем си я, чистят отгоре-отгоре, кърпи обаче сменят , чаршафи на третия ден- този път забелязах,защото точно тогава влязохме в стаята.

# 726
  • София
  • Мнения: 356
  Mandy2, тази година имаше изобилие от плодове в ресторанта на Малибу. Всеки ден предлагаха по 4-5 вида: диня, пъпеш, череши, нектарини, праскови, сливи, грейпфрут на шайби, ябълки. Покривките бяха доста спретнати и сравнително бързо се почистваше. Това беше едно от нещата, които ми допаднаха в Малибу. Вероятно миналата година е имало много недоволни и сега са подобрили обслужването в ресторанта.

 По-горе имаше мнения за сигурността в Аквапарка - може би наистина има проблем с нея, защото малкото ми дете (6 г.) също беше си ударило главата в някаква плоскост при приводняването на една от пързалките. Баща им ги заведе там за един следобед, но аз нямам лични впечатления от съоръженията, а и база за сравнение.

# 727
  • Мнения: 299
Затова и споделям за моите почивки, както казах в различните периоди, години и хотели е различно положението с храна,чистота и обслужване. От един и същ хотел има доволни и недоволни. Аз, както и друг път си казах добрите и лошите страни. Затова е форума, да споделяме, нищо че всеки има различни критерии. Пък като отидем на място в хотела-кой където е резервирал,  вече всеки вижда какво е реално положението.
А - климатизацията на хотела е много добра. Това мисля не съм го казвала, но и преди ми е правило впечатление. Фоайето е даже хладничко, ресторанта също. В стаите климатиците много бързо охлаждат. Докато напр. за сравнение в Калиакра - е няма охлаждане стаята,голяма жега е.

# 728
  • Мнения: 14 502
Последните 2 години - 2014 и 2015 бяхме в Малибу, и в двете крила на хотела, нищо от това, което пишете не съм видяла. Нито стаите са захабени, нито е било мръсно в ресторанта, нито храната е била слаба.

Плодове винаги е имало много.

# 729
  • София
  • Мнения: 356
Затова и споделям за моите почивки, както казах в различните периоди, години и хотели е различно положението с храна,чистота и обслужване. От един и същ хотел има доволни и недоволни. Аз, както и друг път си казах добрите и лошите страни. Затова е форума, да споделяме, нищо че всеки има различни критерии. Пък като отидем на място в хотела-кой където е резервирал,  вече всеки вижда какво е реално положението.

 Споделям напълно написаното. Пиша почти единствено в тази тема, защото смятам, че е полезно да се обменят различните мнения и впечатления. Наясно съм, че всичко е доста субективно  Peace

# 730
  • Мнения: 634
Благодаря за отзивите за Малибу от Inanna и за Добротица от mandy2 Simple Smile И аз смятам, че е полезно да споделяме впечатления, въпреки, че те могат да бъдат субективни в някаква степен. Peace, но в крайна сметка е полезно. Вероятно има голямо значение периода на настаняване и други фактори, които обясняват различията Simple Smile

# 731
  • Мнения: 506

mandy2, благодаря от сърце  Hug Просветна ми малко, направо се бях поотчаяла като прочетох първото мнение за този сезон  Rolling Eyes

# 732
  • Мнения: 299
Дано останете доволни! Не разбрах дали сте били в други албенски хотели?
Ние от 2007г. ходим всяка година и в Албена, затова виждам как овехтяват хотелите, как се променя положението с разнообразие и качество на храната, обслужването. В началните години много се дразнех от всякакви неуредици, а в Албена ги има доста. Ами плащам немалко пари и очаквам да получа някакво качество. Почти винаги все нещо свършва, ами казват- няма. Примерно, кафе на някоя машина, сок и др. А кога ще има?- Ами не знаем. Хотелите старички вече, още помня в Малибу в банята едно увеличително огледало има до мивката- ама толкова ръждясяло беше. И това в 4-звезден хотел. Мога да кажа че сега в Добротица стаята беше доста запазена, мивката , тоалетната- светеха от белота. Плочките в банята доста добре изглеждащи. А ми се е случвало в друга стая в Добротица да е по-зле. Банята , където е душа е отделено със завеса е доста широко мястото. А напр. в Ралица Супериор мястото където е душа е адски малко, завесата опира в теб като се къпеш.
Но в последните години вече май не ми прави впечатление, знам какво да очаквам от Албена и спрях да им се ядосвам.
Но плажа на Албена е прекрасен, широка ивица, разстоянието между шезлонгите на всеки чадър е достатъчно за да не си пречат хората. Чадърите и шезлонгите преди няколко години ги подмениха, новички са, здрави, имат си масички и пепелник. Но май Мура бяха от старите, доколкото си спомням. Докато напр. в Златните са стари, ръждясали, и са доста по-нагъсто. Но пък хотелите там са в много по-добро състояние.
Заради плажа Албена си държат високи цени, но както виждаме хотелите са пълни.

# 733
  • Мнения: 45
Никой ли няма в Мура това лято? Дайте някакви отзиви, че не остана....

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А как стои въпросът с плажа на Оазис? Притеснява ме, че според картата на Албена този плаж е за общо 5 хотела, което ми се струва множко.  Shocked Дали е голяма навалица?  newsm78
Иначе си направих резервация за последните дни на август и първите на септември, дано не е студено вече тогава.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт