Февруарската дружинка ще празнува 2-та годинка! - тема 18

  • 70 999
  • 753
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 415
Благодаря момичета за хубавите пожелания  Hug. Нашият рожден ден мина с провал. Децата, които бяха поканени едно по едно се разболяха. Трябваше да дойдат и свекитата и сестра ми с племенника. Но тя като разбра, че няма да има други майки с деца отказа да дойде, тъй като не се чувства много добре в компанията на свекитата.  И така решихме, че ще отложим детския рожден ден когато всички деца са здрави. А на деня ще го отбележим със свекъра, свекървата и на ММ брат му. Подготвихме се, готвихме, сложихме масата, звъни се на вратата и само брат му на ММ  Shocked. Питам го :къде са вашите", а той :ами хремави са". А защо не се обадиха, измънка нещо. Не само, че не се обадиха, че няма да дойдат, но дори не се обадиха да честитят РД на детето. Направо побеснях, сега ще видят внучка през крив макарон. Толкова криво ми стана, дърти хора да се държат по този начин. Пак нещо са се накривили и всеки път гадаем какво е. Майната им, омръзна ми да се занимавам с тях и с техните фасони. И без това не са се скъсали да ни помагат.
Отделно, че бяхме поръчали торта, която стана много хубава и си я гледахме сами.
Поне вие се почерпете
Скрит текст:

Честит празник Нели, да си здрава и много щастлива  bouquet

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 12:21 от Freyda

# 136
  • Мнения: 2 431
Еееей, Фрейда, мила  Hug Добре разбирам какво ти е било, дано детенцето се е радвало на тортата, много е красива!
Честит празник на Нели и тук!  bouquet
За "речника" на Рали - и на нея рядко ѝ се разбира, въпреки че не си затваря устата. Гледам, че нещата са много подобни като при вас - казва "дай" и като дава, и като взима, тати също е "татю", водата е "дууда", бибата е "нани", когато ръцете са ѝ празни, казва "мамаа" вместо няма. Баба рядко казва, дядо е "дадо"... Като се замисля само "мамо" и "мляко" казва хубаво и разбираемо, с млякото е наистина много сладка. Иначе много бързо взе да схваща от английски - вече се опитва да казва "two", "five", "good night", разбира се пак неразбираемо, но по време на песничките я хващам. Бабите ѝ я учат да казва и показва на колко години ще стане и май се справя. Снощи си поиска чай като отиде до електрическата кана и каза "тай, тай". А, и е много миличко като изчезна за секунди, до тоалетна примерно, и чувам "мамо, де си?". Онзи ден докато съм била на йога, татко ѝ каза, че е озвучила Лидъл-а добре с този въпрос.  Joy
Та това е от нас. Simple Smile

# 137
  • София
  • Мнения: 2 130
Fraust  тези номера ги пробвах няколко пъти вече, но не минават Sad. Натоварена с покупките и му показвам че нямам свободна ръка, но той си реве и тича пред мен с опънати ръце. Подавам му да ми помогне, но го хвърля и не иска. Абе инат. Разправям му как е голям вече, но май не му дреме особено.
Сега четах една статия за тръшкането и какво да не правим. Не трябвало да ги успокояваме , обясняваме и мълчим доде се тръшкали. А аз питам ми какво да правя в този случай? Да натупаш не става, да му викаш не става, ми ко да правя ... освен да се обеся на първото дърво ли  Joy
Ще мине и това, ще си поревем и правим сеирите по улиците и така ще свикне.

Фрейда ама и ти си се уредила със свекъри за чудо и приказ  Joy. Вече им тегли една, та не го мисли повече. И аз като теб нямаше да им дам повече да я видят, ама ха  #2gunfire. Дано поне успеете с децата да отпразнувате по натам. И тортата ви е прекрасна.
И аз спретнах един списък. Доста хора ми се събраха, че с всяко дете ще дойдат сигурно и двамата родители и няма как. Та дано дойдат поне половината. Само да не дойдат всички, че ще стане весело тогава  Joy

# 138
  • Мнения: 932
Фрейда, тортата е прекрасна! Сигурно е била и много вкусна! Рожденият ден на детенце е празник на теб, него и ТМ. Вашият специален ден! Това, че някакви особи не са се появили и на всичкото отгоре обадили може само да го броиш плюс. Ако има как и да си го спестя и да не ми тровят празника, ще бъде чудесно... Ама надали... Сега чакам да видя какъв боклук ще купят. Опитах през сестрата на ММ да пласирам идеята да ме питат какво искам, ама не... Свеки е убедена, че трябва да ми стовари батут в средата на хола. ММ й обясни, че ще й го остави у тях - като ходим да си играе там. Надявам се, че ще се вразуми. Иначе ще си има един трамплин между цветарника с фикусите и секцията - да си го гледани да му се радва всеки ден!

Лимонке, Дамян може и "заповядай" да казва. Дай е някаква съкратена форма.Wink

Гери, също съм на такава вълна с възпитанието... Чета "Твоето компетентно дете" - намирам я за много полезна.
Опитвам се да разчитам сигналите и да вниквам какво иска да каже авторът с някакво тръшкане, удряне и т.н. Ако има негативна емоция - обяснявам и я оставям да я преживее и справи с нея. Трябва да свиква с разочарованието. Да разбира, че не може да има всичко и че е важно да има достатъчно. Не много, малко или повече сравнено с...

# 139
# 140
  • Мнения: 3 846
ЧРД, Нели, и тук! Бъди здрава и обичана bouquet

Едно към едно сме с Вили на Феичка, ама надам се да проговори един ден...

Оф, яслата дето ще проводим малчо, от преди Нова година е в карантина все за нещо - 3 седмици поред с варицела, ходихме да я видим, решихме се на нея - сега пък карантина със скарлатина. Почнах наново да се разубеждавам и нещо полудях... newsm78 То ясно, че не са виновни хората, ама пък много болудеват децата там, бря.

В кюпа на тръшкането сме. Препрочитам и аз Йеспер Юл и усещам, че за много неща бъркам в отглеждането и възпитанието. И аз, и ММ. Напр. чувствам се безсилна пред тръшкането на малкия като не иска в столчето на колата, или си наумил нещо да прави / иска, а не е разрешено (да бърка в тоалетната, където обича да хвърля хартийки и после гледа като пуска водата), да пипа включената ютия, и ред такива дето все пак не са за него работа...случва се да се поскараме с ММ пред него и после така си гриза опашката, че ... ама свършило вече..а виждам, че не бива, хич. В това си безсилие понякога повишавам тон, все по-рядко, в повечето случаи го изчаквам да се натръшка и наревтуни, гушвам после, ако иска, ако ли не , върша си нещо и той самичък идва да се гуши и да цунка. Но после се наревавам и аз. А детето ме усеща като съм така емоционално нестабилна. Дори да не го показвам буквално пред него. Тъпо е.

Ааа, Фрейда, не се ядосвай за гостите. Ще направите празника специален. Пък свекърските тела - ми явно масово са от друга планета. Много хубава торта, вярвам, че е била и вкусна.

Отивам да гледам клипчето от Гери.

И страхотни бърборковци са всичките февруарчета, много се радвах на думичките им, сладурчета, все повече ще бърборкат Mr. Green

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 17:12 от bizi

# 141
  • Мнения: 1 415
Фрау, не се ядосах толкова, че не дойдоха и без това само фасони правят. На прощъпулника например толкова неща бях приготвила и нищо не опитаха. Ядосах се на това, че не се обадиха да кажат, че няма да идват, дори не честитиха. Аз правилно изобщо не исках да ги каня, ама заради ММ, защото той си ги познава и знае, че ще се разсърдят, ама ето, че пак са сърдити. Просто нямат угодия. Май моите ще надминат тези на Копчето.
За думичките не са много но са сладки, като. воа(вода), моков, тауо(дядо), чичи(чичо), има и други но нещо не ги разпознавам, хич ме няма да разшифровам  Laughing
Иначе и ние сме болни, яка кашлица. Вчера я водих и педи каза, че сега нямало вируси, но всички деца кашляли заради студения въздух, защото дишали през устата. Ние освен до яслата не сме излизали и то с шал, ама де да знам. Thinking
Хора откъде намирате време да четете, готвите, получавам комплекс за малоценност  Joy

# 142
  • Мнения: 1 096
Честит рожден ден,Нели!Бъди жива и здрава и постигай с лекота всичко,което желаеш!

Фрейда,честит рожден ден и на твоята принцеса,с малко закъснение!Нека е жива и здрава и има щастливо и безгрижно детство!Много тъпа постъпка от страна на твоите свекита.Просто вече за пореден път се убеждавам,че читави свекита няма.Включвам и моята в групата.Почти ежедневно ме дразни.И тя непрекъснато е на настроения,непрекъснато дава на Дари разни химикали,с които тя рисува дрехите си и после,разбира се,не ги пере тя, а аз се чудя как да махам това мастило.И много други изпълнения,но оценявам това,че си държи езика зад зъбите и поне не ми дудне на главата.

Копче,
и твоите свекита са ум да ти зайде.Няма ли шанс да разкарате от тях и да не ти тровят живота.Успех с промените,дано да се получат така,както искате нещата.За яденето наистина трябва да намалиш млякото,за да прояде и другите неща.

Бизи,на всички ни се случва да се изпуснем пред детето.Ние гледаме да не се разправяме с ММ пред Дари,но се случва да викна по нея за нещо.Няма как,не сме от желязо,а и детето трябва да свиква и с тези неща понякога,разбира се да не са честа практика,само когато има сериозна причина.Инъче се изнежвати после много лесно се стресират в детска,училище...За яслата,за съжаление, сега е много е болнав период и навсякъде е така.Ако можете поне до март да задържите тръгването.Аз вече се опитвам да се настроя,че тръгнем ли един ден,една година ще е адаптация и изграждане на имунитет.

Лили,Гери,
чудесни рецепти давате,записвам ги и след 2 месеца ще ги пробвам,че сега съм на строга диета-не мога да се гледам в тази форма.

За детските,и ние много гледаме напоследък,но няма как,в това време като не може да се излиза. Дари говори на английски някои неща.Наскоро я питах дали иска нещо и тя ми отговои "no more", направо паднах,като иска да ѝ пусна "the wheels" и вика "о тю таун",пее "тинкъл,тинкъл,итъл шта,като протяга ръчички нагоре,както е в клипчето", "ипи пайдъ","но мо мънки джъпин он дъ бед, и скача на каквото намери".Онзи ден ме изуми отново - гледа си количката,сочи колелото и пее ""тинкъл,тинкъл,итъл шта",гледа ме и така няколко пъти.Накрая ме хвана за ръка,заведе ме до количката,аз се загледах и видях една звезда на колелото и затова ми пеела песничката, милата ми умница.А снощи спретна едно дълго изречение - Даи ноу обича цайце топо JoyМного сладка.
Зъбки имаме 12 напълно излезнали и 3 наболи кучешки.

Хубава вечер от мен!

# 143
  • Мнения: 932
Фрейда, пожелавам бързо оздравяване! След време ще останат само хубавите спомени, не го мисли... Кога празнува имен ден твоята хубавица?
А за книгите - ами не спя още от последните месеци на бременността. Свалям си от интернет или купувам, предимно на телефона чета. Иска ми се да мога конвертирам малко книги в сън, ама... Няма да е скоро... Та нещо трябва да се прави посред нощ като започне едно кърмене през час...

Бизи, много си критична към себе си. За скарването - имали сме разговори на висок тон с ММ. Детето гледа доста стреснато. Но после гледа как разрешаваме спора, прегръщаме се и се целуваме. Това са нещата от живота и нека не живее с илюзии. Трябва да знае, че има конфликти и изход от тях.
За градината - едва ли ще хване варицела, ако ти си я карала, защото кърмиш. Дори 6 месеца след това има имунитет. Не по същия начин са нещата със скарлатината, ама тъкмо ще са я изкарали и ще започнете нов сезон. Обмислям тръгване на градина по-рано или поне да е в готовност. Сега на 2г на консултацията ще видя какви са документите и ще ги вадя...

Зачезвам. После пак. Викат ме. Wink

# 144
  • NE
  • Мнения: 10 999
Честит рожден ден на Нели! Пожелавам и много здраве, щастие и успехи. bouquet

# 145
  • Мнения: 3 846
Благодаря за подкрепата, момичета bouquet
Някакъв Меркурий имало сега, та явно съм подвластна на негативни емоции...ама до сряда бил той, та айде от утре-вдругиден вече да съм друга и аз Crazy

Копче, здраво стискам палци, само хубавинки да се случат-получат bouquet

Фрауст, нека силата бъде с теб Heart Eyes как е бебка?

# 146
  • Мнения: 932
Бебето... Ми... Оставям я днес в шезлонга и казвам на каката да й изпее една песничка да заспи, докато се люля и... Нашата вади БАРАБАНА и един ксилофон и започва да ги налага с пълна сила и да вика колкото глас има - мила моя мамо...

# 147
  • Мнения: 3 846
Бебето... Ми... Оставям я днес в шезлонга и казвам на каката да й изпее една песничка да заспи, докато се люля и... Нашата вади БАРАБАНА и един ксилофон и започва да ги налага с пълна сила и да вика колкото глас има - мила моя мамо...
олелелеее ooooh! да плачеш ли, да се смейш ли Joy разбират се по сестрински, викаш Mr. Green

# 148
  • Мнения: 642
Честит рожден ден на Нели  bouquet да е здрава и обичана    Hug

Мерси за подкрепата - тази година или ще се оправят нещата или съвсем ще се потъва...

Фрейда,  Hug поне не са ти вкъщи и не трябва да си общувате всеки ден. Сложи един игнор и следваща комуникация за Великден  Joy а тортата е приказна  Heart Eyes

Фрау, още се смея на случката, то с моето картинно въображение. А бебка заспа ли? То може и на нея това да й хареса  Joy А Ева спи ли пак през деня? Мойто диване е два дена спи, два не спи,един заспи към 18:00... ooooh! но като не спи през деня, после в 21:00 е кома и си спи по 11-12 часа, което мен ме устройва.

Бизи, не ги взимай нещата толкова при сърце. Всеки си има трудни дни. Важното е детето да знае, че се обичате и че го обичате.    Hug

Аз, честно да ви кажа, малко ще е дълго, но който му се чете
Скрит текст:
спрях да чета книги за възпитание - не ми се получава практиката, реших да го давам по вътрешно усещане. И от разни групи мисля да се откажа - Монтесори майките ми действат много депресиращо - все едно са някакви супер майки, дето хем всичко си вършат вкъщи и на работа ходят и вместо да пускат на децата лаптопа им правят пъзели и кукленски къщи и ги учат да четат на 3 години. И освен това са доста крайни в позициите си...[/spoiler

Искам да чета на диването книжки, ама не приказки и с по две думи на страница, а някаква така да се каже художествена литература. Някакви идеи? Аз се сетих за зайчето Питър...

Лека и спокойна нощ Hug

# 149
  • Мнения: 932
Не заспа. Въпреки виртуозното изпълнение. Ще е пълен цирк след 2 седмици. Днес заобмислях сериозно вариант с градина... Изчаквам още да ми мине паник атаката, да се накоравя и да си повярвам, че ще се справя. Wink
Хубаво си го решила, Копче. Мен ме дразнят също леко напоследък - малко го обърнаха на "вижте ме, почудете се" и "кой е по-по-най"... Да не смееш да питаш нещо. Не чувствам полза от тези фб групи вече. За книгите - още чета. Подреждат ми мислите, обличат ги в думи. За някои се радвам и ми харесват, че някой го е формулирал и написал ама точно както си го представям, но ми е трудно да изразя и обясня.
До края на зимата колко филмчета ще изгледа, хм... Направо да викат Агенцията... Просто не мога да измисля как да мирува, докато кърмя. А бебето не се наяжда за норматив, ами си откарва по 40 мин по циците.
Сега използвам за оправдание, че ще има РД и съм в серия с поръчки на игри. Определено ще сме затворници вкъщи и трябва да борим скуката. Правя комбинации със стари играчки - слагаме животни в кутии, али бали... Ама пак... 12 часа са това. Ляга към 21 часа, става в 8. От два дни спи по час следобед. За сефте от месец. Но май няма изгледи да върне обедния сън и това е инцидентно.

Общи условия

Активация на акаунт