TransferWise – международни парични преводи, с изключително ниски такси

  • 66 484
  • 239
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 212
Здравейте. Аз също искам да попитам дали някой е превеждал скоро и дали това, че сметката е блокирана е вярно?

# 46
  • София
  • Мнения: 155
Здравейте. Аз също искам да попитам дали някой е превеждал скоро и дали това, че сметката е блокирана е вярно?

Аз превеждах на 20 юни и нямаше грижа.

# 47
  • Мнения: 56
Правих превод преди седмица през сметката им в Уникредит-няма проблем!

# 48
  • Мнения: 25
Вече може с дебитна/кредитна карта  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 487
Вчера направих и аз моя първи превод към гръцка банка,благодарение на добрите инструкции, за което благодаря,   но с опцията плащане с дебитна карта. Та сега се чудя за колко ли време, ще си дръпнат парите от сметката и ще ги преведат към Гърция. Вчера ми направи впечатление, че след приключване на превода, по картата разполагам с 100 евро по-малко,  а днес сумата си както от преди превода. Надявам се, че системата не е отразила още плащането,  а не че са се върнали парите. При вас за колко време пристигат парите, конкретно за Гърция?Ще получа ли съобщение, че парите са пристигнали при получателя?  

# 50
  • ново
  • Мнения: 5 883
Около 2-3 работни дни, не получаваш съобщение, че са пристигнали. Аз ги нареждам с платежно нареждане.

# 51
  • Мнения: 212
Трябва ли данните на профила в сайта като име и тн. да съвпадат с българската сметка, от която ще се прехвърлят парите? Видях също така, че се изисква ъплоудване на документ за самоличност като верификация, при всички случаи ли е това? И последен въпрос - парите по тяхната сметка могат да се внасят като заявиш директно в банката, че искаш да ги прехвърлят от твоята сметка, нали? Съжалявам за многото въпроси, искам да съм сигурна преди да започна процедурата.

# 52
  • ново
  • Мнения: 5 883
По първия въпрос - да, имената трябва да съответстват. На мен документ не са ми искали да качвам, но имам регистрацията от отдавна. Парите се превеждат от вашата сметка с платежно нареждане, може онлайн, може да отидете и до банката.

# 53
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте! Някой превеждал скоро в Гърция може ли да ми пише? Благодаря!

# 54
  • София
  • Мнения: 934
Сметката в УниКредит е закрита. Не знам как сте превеждали. Изглежда ми много съмнително всичко.

# 55
  • ново
  • Мнения: 5 883
Сметката в УниКредит е закрита. Не знам как сте превеждали. Изглежда ми много съмнително всичко.
Не мога да ви убедя да вярвате, но сметката НЕ е закрита. Проверих току що, дори има движение по нея днес.

# 56
  • София
  • Мнения: 934
И аз не мога да ви убедя, че в банката казаха така. Като чета и на други се е случвало.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 15 510
_мариана, това е много странно – малко по-нагоре в темата са писали няколко потребителки, правили преводи съвсем наскоро, и всичко е било OK. Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 487
На 27.07 преведох пари използвайки дебитна карта, на 28.07 вечерта от Гърция ми писаха, че са получили сумата в банковата сметка. В понеделник ми удържаха парите от моят сметка. Така, че системата работи чудно. 3.59 лв ми беше комисионната. Много бързо и удобно.

# 59
  • Мнения: 212
Видях, че са ми изтеглили някаква такса "парични инструменти". Платих с карта, но таксата за това беше стотинки и беше включена в плащането. Имал ли е някой такава такса "парични инструменти"?

Общи условия

Активация на акаунт