Сънувах... име Малвина

  • 5 656
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 797
Name MALVINA
GENDER: Feminine
USAGE: Scottish, English, Literature
Meaning & History
Created by the poet James MacPherson in the 18th century for a character in his Ossian poems. He probably intended it to mean "smooth brow" in Gaelic.

На мен името ми харесва, нежно е и някак приказно Simple Smile

# 16
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 363
Познавам една, която е ужасно надменна и надута. Но пък и името не ми харесва.


.
Аз бях сънувала Естела (героинята на Дикенс) преди да се роди голямата ми дъщеря, но тя самата с личицето си ми подсказа категорично, че това име изобщо не й отива и се отказах. Слава богу Laughing.

Не съм срещала никой с това име освен сестра ми. Наричам я с хиляда разновидности. Това му е готиното на името.

# 17
  • Мнения: 39 715
Преди година дъщеря ми се заигра с малко момиченце. Бащата и подвикваше- Малвина, ела тук. обърнах се- Звезди от Ахат. После се порових в интернет- наистина беше неговото момиченце. В интервюто казваше, че жена му е избрала името- момичето със сините коси.

# 18
  • Мнения: 126
Харесва ми. Освен това ми харесва и коментара, че до две царски имена ще стои добре име на приказна героиня или принцеса.

# 19
  • Мнения: 524
Като бях малка чичо ми работеше в Съветския съюз и ми донесе една чудно-хубава кукла, с руси къдрици и сини очи, без колебание я кръстих Малвина.
Много харесвах името, харесвам го и сега, и не само за кукла.

# 20
  • Мнения: 7 009
Май само на мен не ми харесва.  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 786
Името е е хубаво и нежно , и , според мен отива на имената на батковците .

# 22
  • Мнения: 5 259
Малвина е хубаво име , на мен ми напомня за един филм от детството ми Робинята Изаура, една от героините се казваше така.
И аз с Робинята Изаура го свързвам най-напред.

Харесва ми, но не ми звучи подходящо за истински човек, а не героиня от приказка.

Аз бях сънувала Естела (героинята на Дикенс) преди да се роди голямата ми дъщеря, но тя самата с личицето си ми подсказа категорично, че това име изобщо не й отива и се отказах. Слава богу Laughing.

Точно тази героиня не е най-вдъхновяващия образ, на който човек да си кръсти дъщерята  Laughing

# 23
  • Мнения: 2 751
allana,
Именно и на мен не ми звучи за човек Simple Smile))

# 24
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Точно тази героиня не е най-вдъхновяващия образ, на който човек да си кръсти дъщерята  Laughing
Мен ме кефеше много Simple Smile.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 658
Много харесвам приказни имена на реални хора Simple Smile

Също така харесвам имена на хора, кръстени на градове  Blush

# 26
  • Мнения: 725
Малвина е много красиво, а как в галеното?

# 27
  • Мнения: 4 569
Не ми харесва.
Свързвам го и аз с момичето със сините коси от Буратино.

# 28
  • Мнения: 2 285
Сънувах името на първото си дете, така го и нарекохме. Името беше прието радушно от всички. После първото дете измисли име за второто, и не намерихме по-добро. Не се наложи да умувам над име.

# 29
  • Мнения: 5 259
Ти по темата за Малвина ли се изказа  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт