Отговори
# 60
  • Мнения: 5 127
Здравейте момичета,
На 13.01.2016 г. се роди и моят син Мартин,2730 г., 48 см.
Имахме големи приключения, първо на 23.12.2015 г. се оказах със скъсяване на шийката и болезнени контракции. Рискувах и пътувах до Майчин дом Варна. Приеха ме в патология, наливаха системи денонощно, че бях в 35 г.с. Контракциите спряха и на 31.12 ни изписаха, но останах във Варна. На 12.01 започнаха пак и на 13-ти в 1 след полунощ ми направиха спешно секцио. Имах малко проблеми с операцията после, но слава богу вече всичко е наред. Кърмата тръгна още сутринта, на другия ден почти спря заради стреса, който изживях, но с много упоритост от вчера вече мога и още едно бебе да храня. Утре ни изписват и се надявам времето да е с нас и да се допързаляме благополучно до Бургас
Честито на всички, родили до сега,а на всички останали късмет и да знаете, че после всичко неприятно се забравя.
Честит Мартин! Да е жив и здрав Simple Smile

# 61
  • Мнения: 45
Честито на новите мами! Здрави и кротки бебенца пожелавам.

Аз да попитам от кога може да започнат коликите, четох от 2та седмица обаче нашето бебе вечер изведнъж започва да пищи с цяло гърло да свива крачета, а като пръцне се успокоява за около минута и пак отначало... На 7 дни е вече даваме биогая, но май няма ефект.

# 62
  • Мнения: 337
Честити бебчета на всички майчета!
За колики на нас ни помагат Коликинд на mama natura.

# 63
  • Мнения: 147
Здравейте, благодаря ви, че сте ни сложили на първа страница, но ако може да коригирате датата на 05.01. Искам да благодаря на докторите в Шейново за прекрасното отношение. Родих без избор на екип, раждането беше със секцио по спешност. Изведнъж ми изтекоха водите през нощта и както бях без никакво разкритие, стана 3.5 см. Вкараха ме по спешност, упойката не ме хвана и се наложи пълна упойка. Благодаря на доктор Фаикова, доктор Вецев и анестезиолога доктор Траянов. И едно голямо благодаря на мама moon walk за помощта първите дни в болницата. Много се бях стресирала дали ще се справя като майка. Но сега като сме си вкъщи всичко е наред.

# 64
  • София
  • Мнения: 966
Честито на новите мами! Здрави и кротки бебенца пожелавам.

Аз да попитам от кога може да започнат коликите, четох от 2та седмица обаче нашето бебе вечер изведнъж започва да пищи с цяло гърло да свива крачета, а като пръцне се успокоява за около минута и пак отначало... На 7 дни е вече даваме биогая, но май няма ефект.
И ние от вчера имаме - 4ч се е драл, на 7 дни е... Какво давзема се чудя - колииф ли, хомеопатия ли?

# 65
  • София
  • Мнения: 1 641
Да ви е жив и здрав Мартин, много умен, прекрасен, борбен и заобиколен от верни приятели!  bouquet

Ние реално не можем да се начудим с тези отоплителни тела. В момента реално само с климатиците и на отворени врати целия апартамент е с еднаква температура и ни е ок. Майка ми ни даде едно маслено радиаторче Делонги, но то много бавно сгрява стаята, поне като е отворена - да вдигне до 24-5 градуса за баня и преобличане му отнема нещо като час.

Адакс ни препоръчват 2000 вата, което ми се вижда доста, особено на фона на разхода на климатиците  Embarassed

Момичета, на приятелка бебето от третия ден беше с колики. Те по-скоро се дължат на недоразвитата храносмилателна система - не добра чревна флора, не добра поносимост/усвояемост на храната та няма май срок за тях. Отделно за съжаление каквото и да се ползва ефект рядко има, та по-скоро си трябва време на бебетата да ги израснат - това поне са споделяли опитни мами по темата.

# 66
  • София
  • Мнения: 287
Хайде и аз готова към 17 часа днес се роди естествено Емануела -нашата дъщеря,2800гр и 48см -дребокъчка както винаги е вървяло .Никога повече второ  дете ако ще луната да падне .

# 67
  • Мнения: 146
Честит Мартин! Да расте здрав и силен!
Бебка е от 10тия ден с колики. Започнахме да даваме лефакс 4-5 дни и сякаш действаше за около 2 часа и хайде на ново..пробвах после с еспумизан емулсия и май имаше по добър ефект или просто коликите затихнаха..не знам. Иначе момата яко се надува и пъшка чак започваме да се чудим дали е нормално това, страшни животински звуци  Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 3 818
Честито на всички Hug
Аз съм в болницата и си чакам секциото утре. Спокойна съм, ама едва ли ще спя. Поне съм сама в стая.
Пухита, защо така? Лоши спомени ли ти оставиха

# 69
  • Мнения: 316
Ехей, честити ни бебоци, живи и здрави заедно с мамите!
Пухи, недей така, ще забравиш след няколко дена.

# 70
  • София
  • Мнения: 287
Сигурно се забравя ама аз моя фъстък го раждах 16 часа и бях на предела да умра в един момент  #2gunfireднес вече съм по добре ,на всички мами които не са родили леко да мине ☺

# 71
  • Мнения: 316
Не предполагах, че така стоят нещата, прегръщам те мила. Важното е, че сега вече сте добре  Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 1 641
Пухита, честито детенце, всичко ще се забрави като се гушнете и приберете у дома  Hug
Да ти е жива и здрава Емануела, да расте обичана и засмяна, безгрижно и палаво дете!

Циндил, леко секцио и бързо възстановяване на теб и чакаме да се похвалиш  Hug

Ние все още не даваме признаци да се раждаме, много се е закротило това моето бебе. Наистина не ни е минал термина, ама някак чак ми е невероятно, че ще го дочакаме, като гледам, че май няма мама родила след термин до момента.

# 73
  • Мнения: 683
Честито нови бебечета! Да са здравички и послушни, и бързо възстановяване на мамите! bouquet

Фрози, какво значи кротнал? Нали мърда достатъчно често. Аз не бих била като теб спокойна без тонове и преглед толкова дълго време. Ама аз съм си малко паника де  Crazy

аз утре съм пак на преглед и според това дали се е увеличило разкритието ще преценя АГ. Не ми се иска индуцирано раждане, но както го описва Пухита си мисля, че може да не е това лошо една система и упойка  newsm78

# 74
  • София
  • Мнения: 1 184
  Честити бебечета!!! Желая им здраве и много късмет в живота.
 
   А на неродилите - леко и безпроблемно раждане!

Общи условия

Активация на акаунт