За секциото

  • 17 561
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 860
Ето тук е обяснено добре:

http://www.puls.bg/health/sex/news_4709.html

Приятна бременност!  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 5 197
Въпреки , че много преди мен са отговорили, да споделя и моя опит
Родих секцио при екстремни условия.
Самата операция : Сложиха ми система за да предизвикат леко разкритие /нямаше болка/
В операционната : сложиха ми упойка в кръста /не помня да е боляло много/
По време на самото секцио усещах , че даже и с болка не рязането ами , разместването на органите , казах , че ме боли и ме приспаха , когато извадиха малкия , ме събудиха показаха ми го и пак заспах.
Болката с главно Б настъпи , след операцията в реанимацията , когато упойката отпусна и матката започна да се свива .....
Страшна болка , ужасна , помолих за морфин и ми сложиха през катетър , който имах в кръста .
На следващия ден , вече не болеше толкова .. но си исках обезболяващи . Всички майки , които бяхме секцио ни изправиха , донесоха ни бебчетата .
Но лично аз всеки ден исках болкоуспокояващи.

Между другото имах операция на крака заради счупване , ако трябва да съпоставям 2-те болки , счупеното боли мнооооооогооо повече . Секциото ми се видя леко..
Успех на теб Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 17 597

Аз болки каквито и да било не съм усещала... в никой момент. В 12 ме извадиха от стаята за реанимация (където трябваше да лежа 1 час, докато изцяло премине ефектът от спиналната), в 15 вече се разхождах в коридора. Родих в понеделник, в събота (за най-голям ужас на лекарката, която ме оперира) си размествах мебелите в къщи - голямо легло, гардероби и тн.н. Сама, щото нямаше никой в къщи, пък не ми бяха удобно разположени нещата в детската.

# 33
  • Мнения: 554
Кати ти си изумителен случай!! Аз станах чак след 24 часа...

# 34
  • Мнения: 4 871
Ако искам децата ми да са с малка разлика, тогава не мога да избера секцио, нали? Знам, че забраната за забременяване след секцио е минимум 2 години.

# 35
  • София
  • Мнения: 860
Може и по-малко, примерно година и половина, и не между секциото и забременяването, а между двете секцио, но пък си е доста натоварващо за майката. Раждай естествено, ако нямаш медицински причини  Hug

# 36
  • Мнения: 4 871
N_S_O, благодаря ти за отговора. Simple Smile
Аз нещо се наплаших за секцио, заради репортажите относно жени, умрели вследствие усложнения от направено секцио. В същото време циганките по 10 ги раждат и нищо им няма.
Абе природата си знае най-добре! Естествено ще раждам, ако няма нужда от секцио, де.

# 37
  • София
  • Мнения: 860
Аз съм раждала два пъти секцио, заради проблеми с очите. Хич не ми се искаше и бях много разстроена, че се налага. Между двете операции имам 2 години и 3 седмици, нямала съм проблеми с втората бременност, единственото неприятно е, че имах доста сраствания, ма това май е неизбежно  Sad. Имам приятелка с 1 год 6 м между двете секцио, и тя нямаше проблеми, но се оплакваше, че при втората бременност към края нещо долу й опъва - сигурно белега. Не са й предлагали да маха бебето, защото са през много малък интервал.
Хубаво е като планираш второто бебе, ако първото е секцио, да идеш на преглед да огледат с ехограф белега.

# 38
  • София
  • Мнения: 17 597
N_S_O, благодаря ти за отговора. Simple Smile
Аз нещо се наплаших за секцио, заради репортажите относно жени, умрели вследствие усложнения от направено секцио. В същото време циганките по 10 ги раждат и нищо им няма.
Абе природата си знае най-добре! Естествено ще раждам, ако няма нужда от секцио, де.


В повечето случаи това са усложнения след секцио по медицински показатели - с други думи, когато вагиналното раждане със сигурност би довело до усложнения - или при секцио по спешност - с други думи когато вагиналното раждане вече Е довело до усложнения.

# 39
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile Нова съм във форума,но имам нужда от съвет...На 18.03.16 ми е термина,но все още не знам къде да раждам.Идеята ми е за Майчин дом,но и там не знам към кой да се насоча.Давайте мнения и споделяйте опити.А и още нещо,споделяйте и цените на секциото,защото поне това съм решила как ще е  Laughing

# 40
  • бургас
  • Мнения: 739
Аз също имам въпрос - възможно ли е да не мога да родя нормално защото съм много тясна в таза. Ходих на лекар и казаха,че е по добре секцио защото съм била малка и тясна в таза и бебето можело да не излезе,или пък ако излезе можело да ми се счупи някоя кост. Какво да правя не знам.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 197
Родих секцио при д-р Жекова, в окръжна / Младост/
Страхотен екип, чисто отделение,  внимателни акушерки.
Разреза от секциото е толкова фин,  пе почти не личи.
Аз препоръчва тази болница - св.Анна /окръжна/

# 42
  • Мнения: 320
Аз също имам въпрос - възможно ли е да не мога да родя нормално защото съм много тясна в таза. Ходих на лекар и казаха,че е по добре секцио защото съм била малка и тясна в таза и бебето можело да не излезе,или пък ако излезе можело да ми се счупи някоя кост. Какво да правя не знам.

Има такива случаи, да. За счупване на кост не съм чувала, но щом Ви го е казал лекар, може да е възможно  newsm78 Най-добре потърсете 2-ро мнение, ако се съмнявате. За съжаление съм чувала, че може, за да ви вземат пари за секцио или да се презастраховат да Ви сложат тази "диагноза". В кой месец сте бременна- обикновено чак към края лекарите са толкова категорични- до последно се гледа колко е голям плода спрямо Вашите физиологични данни, как е разположен и т.н....
Успех и леко раждане- и секцио да е, важното да сте живи и здрави с бебчо!

# 43
  • бургас
  • Мнения: 739
Аз също имам въпрос - възможно ли е да не мога да родя нормално защото съм много тясна в таза. Ходих на лекар и казаха,че е по добре секцио защото съм била малка и тясна в таза и бебето можело да не излезе,или пък ако излезе можело да ми се счупи някоя кост. Какво да правя не знам.

Има такива случаи, да. За счупване на кост не съм чувала, но щом Ви го е казал лекар, може да е възможно  newsm78 Най-добре потърсете 2-ро мнение, ако се съмнявате. За съжаление съм чувала, че може, за да ви вземат пари за секцио или да се презастраховат да Ви сложат тази "диагноза". В кой месец сте бременна- обикновено чак към края лекарите са толкова категорични- до последно се гледа колко е голям плода спрямо Вашите физиологични данни, как е разположен и т.н....
Успех и леко раждане- и секцио да е, важното да сте живи и здрави с бебчо!
Ами аз съм във 5ти месец. Това първо ми го казаха в началото,още в самото начало. След това като ходих в малко по напреднала бременност ми казаха,че не се знаело дали може да родя нормално или не. И мисля да си запиша час при друг лекар за 2-ро мнение защото така да се гадае може не може. Няма как да стане.
Благодаря за пожеланието Simple Smile  Heart Eyes

# 44
  • София
  • Мнения: 39 937
Аз също имам въпрос - възможно ли е да не мога да родя нормално защото съм много тясна в таза. Ходих на лекар и казаха,че е по добре секцио защото съм била малка и тясна в таза и бебето можело да не излезе,или пък ако излезе можело да ми се счупи някоя кост. Какво да правя не знам.
Мен ме приеха с изтекли води. Нощната смяна рече "о, тя е дребна... тясна в таза... секцио". Приеха ме в 7:30, а родих нормално в 9:20.
Така че потърпете има време до раждането ви.

Общи условия

Активация на акаунт