Красиви женски имена

  • 66 541
  • 134
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
За мен най-красивите имена са класическите, непреходни такива.
Анна, Мария, Елена, Екатерина, Яна, Елица, Радост, Лора, Анастасия, Вяра ... списъкът е дълъг.

Не харесвам модерните измислени вариации на имена, както и подчертано чуждите имена, съчетани с българска фамилия -за мен абсолютна безвкусица.

# 106
  • Мнения: 106
Здравейте,много благодаря за цялата информация относно името Мариам.Не съм търсила значението на името ,за мен е достатъчно звучи красиво,нежно и е най- познатото име в света.Всеки го свързва с Дева Мария-единствената причина да я кръстя така.Молела съм се на нея за дете-имам го.

# 107
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Здравейте,много благодаря за цялата информация относно името Мариам.Не съм търсила значението на името ,за мен е достатъчно звучи красиво,нежно и е най- познатото име в света.Всеки го свързва с Дева Мария-единствената причина да я кръстя така.Молела съм се на нея за дете-имам го.
Аз имам познати семейство майката е полубългарка-полурускиня, а бащата индиец , кръстиха си дъщеричката Мариам, викат й  на галено Маша, също не съм убедена, че това име е на Дева-Мария, среща се много сред мюсюлманите, а самият баща индиец също е мюсюлманин и това име е компромисно, близко е до името на божията майка ,но не е същото

# 108
  • Мнения: 5 259
И какво като се среща сред мюсюлманите? Мария и Исус са персонажи не само в Библията, но и в Корана. Мюсюлманите ги почитат.

# 109
  • Мнения: 106
Чела съм, че името на Дева Мария много по- често се среща в Корана като брой споменавания, отколкото в Библията.Да ,почита се и от мюсюлмани и от православни,и да, не се знае,някои я наричат Мериам,други Мариам.Ходила съм в турция,където имат претенции,че е гроба на Дева Мария, там пише Ane Meriam.

# 110
  • Мнения: 4 569
Ane не означава ли майка? Тоест Майка Мария.

# 111
  • Мнения: 493
Ама май мюсюлманското е Мериам.

# 112
  • Мнения: 106
Да,Ане е майка.В корана Дева Мария не е известна като дева а като Майка Мария,така я почитат,но не зная повече,не съм се интересувала.Имам познато семейство,бащата е сириец,известен стоматолог в тук,тяхното дете също носи това име Мариам и от него зная че когато са записвали името със съпругата му, той е имал в предвид Дева Мария,най почитаната жена в Корана,след Мохамед- другото им дете.Между другото близначета са.

# 113
  • Мнения: 353
За мен класическите имена са красиви - Mихаела, Диана, Милена, Йоанна, Елеонора, но съм чувала и по-особени имена, които също ми звучат  красиво : Вангелия, Розина, Деспина.

# 114
  • Мнения: 4 569
ДПП, благодаря ти за разяснението.  Simple Smile

# 115
  • Мнения: 108
Понеже не съм изчела всички мнения се извинявам ако се повтарям, но да споделя името на дъщеричката ми, понеже за мен то си остава най-красивото  Mr. Green ( ударението е на буквата Е )
ДОМЕНИКА

# 116
  • Мнения: 1 304
На мен ми хавесват Амелия, Алина, Аделия, Адриана, Антония, Валерия, Вероника

# 117
  • Мнения: 493
Климентина....???

# 118
  • Мнения: 45
Какво мислите за Ава?

# 119
  • Мнения: 5 259
Много е хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт