Тъжна съм, самотна съм, объркана съм

  • 28 859
  • 275
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте на всички, които ще прочетат и моята история.

Дълго време се чудех какво да правя, като си мислех, че знаех къде е проблема. После се чудех какво всъщност поражда моите проблеми. Споделих с приятелки, споделих със сестра си, споделих с майка ми. Всеки различно отговаря, но в никой съвет не намерих решение. Сега искам да споделя с вас, защото ще бъдете безпристрастни и се надявам да чуя различни съвети и мнения, та дано да припозная в някое моето...

Омъжена съм от 10 години. Имаме дъщеричка на 4 години. Живеем в неговото жилище, имаме хубави професии и добри заплати. Той е първият мъж в живота ми и така до днес. Никога не съм се смятала за нещо особено, а сега още по-малко.

Съпругът ми е добър човек, обикновен, спокоен, усмихнат. В работата му страшно много го ценят. И той все работи и работи. Все се хвърля да прави всичко (в работата), участва в разни проекти, нагърбил се е с много неща и е готов и с нови да се захване. Домошар е, или работи на компютъра или гледа телевизия. Добър баща е, много се грижи за дъщеря ни, делим си отговорностите за нея по равно.

Но с мен не е така. Нямаме какво интересно да си кажем и да споделим, само битовизми обсъждаме, или работа... Няма емоция, няма тръпка, няма ласки, няма интимност. И сега като се замисля назад във времето, все така е било май, още от преди да имаме дете. Аз все търся и искам да излезем, да се срещаме с приятели, да правим нещо заедно, да търсим и да си създаваме радост и забавление в еднообразното ежедневие, а на него му стига един компютър да има - преди играеше игри, сега все работи. Преди време ходех сама на танци - първо салса, после народни танци, после пак на салса, после ходих на йога, на зумба, ... но все сама. Преди да се роди детето съм го умолявала да излезем на разходка, да се разходим в парка, или край морето, да отидем на клуб или на ресторант, нещо, нещо... но все нищо... Имах един период, в който всяка една вечер съм си лягала сама, тъжна, нещастна и в много често плачех. С всяка година сексът между нас се разреждаше, все по-рядко и по-рядко, изнервях се, депресирах се, често бях раздразнителна и т.н. Знаете как е...

После се появи детето. Бременността беше хубав период, много очакване, много внимание от всички, много емоции, радост. Така мина и първата година и после пак самота. Не сме били интимни от страшно дълго време. Първоначално той все отказва, защото е зает, после аз един ден реших да не му говоря за това, и така започнаха да се нижат месеци, мина година  и повече.

Аз вече не мога да се позная - нямам желание за нищо, вкъщи съм нервна и избухлива, понякога заядлива, понякога мила, каквото дойде, не мога да си контролирам настроенията.
А той не желае да разговаряме - просто мълчи, пак с работа се оправдава. Все не е удобно време да се говори. То и на мен вече не ми се говори. Дори не знам какво искам - с него ли да бъда, сама ли да бъда.

Не знам кога и как започна всичко, нямам идея защо не ме иска, нямам идея какво да направя, но дори не знам дали искам да го направя. До скоро поне разни мечти имах, последно време и те умряха. Преди бях весела, забавна, емоционална, вдъхновявах се от всякакви неща, романтична и мила... Сега като се погледна в огледалото виждам една "лелка", без живец, без вяра и надежда, нещастна и объркана. После поглеждам дъщеря си, толкова щастлива, толкова красива, такава лудетина, ОБИЧАМ я толкова много, толкова много, но все повече се чудя на какво ще я науча.

Да, искам си мечтите, иска ми се поне да вярвам в тях, да се стремя към нещо. Искам близост, интимност, нежност! Искам някой да ме гушне и мен, да ме милва и целува, да се почувствам спокойна, разбрана и отново щастлива.

Страшно съм объркана, аз ли не виждам щастието, или наистина липсва, аз ли съм сбърканата, която не обръща внимание на съпруга си или обратното? Има ли възраст за любовта и нежността, да не би да съм  прекалено стара за това?

Мненията на приятели и роднини са на 2-та полюса - "Ми то така е в брака" или "Щом не си щастлива - напусни го".

Коментирайте и споделяйте, каквото прецените. Дайте идеи за някакво различно решение. Според вас къде е проблема - в работата, в секса, в мен, в годините, къде? Ще съм благодарна  и ако споделяте, дали вашите съвети са породени от опит, или просто сте съпричастни.

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 292
Стана ми мъчно за теб! Млада и интелигентна жена не заслужава да се чувства по този начин. Съвет не мога да ти дам, пиша от съпричастност. Същата съм като теб, важна ми е връзката с половинката и до голяма степен от него зависи настроението ми. Лошото при теб е, че тази ситуация влияе на целия ти живот и те прави нещастна. Със сигурност нещо трябва да се промени, заради теб, заради детето. Кураж и успех ти пожелавам Hug

# 2
  • Мнения: 2 450
Ох, много познато ми звучи,  и аз така се чувствах с бившия ми, милата  Hug
Според мен, на първо време обърни повече внимание на себе си - смени си прическата, гардероба, грима, започни да излизаш с приятелки и да опитваш нови неща, изобщо опитай се да излезеш от рутината. Дали в резултат той ще те погледне с други очи или не, поне ще се измъкнеш от депресията и ще спреш да се мислиш за нещо не особено.

# 3
  • Мнения: 328
Много ми стана мъчно за теб! Със съпруга ти хем имате всичко ( стабилни професии, семейство, дом ), и в същото време нямате нищо! Тъжно е! Жалко е как някои хора се задоволяват само с това в днешно време. Толкова обвзети от рутината хората просто забравят да Живеят. В т.ч. и мъжа ти. Всичко което имате вие е много важно, защото много хора нямат много от това което имате, но то е само материално. Липсва ви оня живец, който да ви напомни че общуването, емоциите и чувствата са може би една идея по-важни от всичко материално. А да си сам и самотен в семейството си е ужасно!
Но знаеш ли момиче, това Не е брака. Не е! И всеки който ти каже, че е, просто се е пуснал по течението и е тотално осакатен към всичко духовно, всичко което те прави истински щастлив!
Според мен е добре да говориш с мъжа ти. Направете си една хубава вечеря след като малката заспи и останете само двамата. Обясни му всичко това, което си написала по-горе, кажи му че ти се живее истински, че искаш емоции, тръпка. Кажи му че искаш да отидете на кино само двамата, на разходка с колата за събота и неделя. Искаш да се наконтиш и да те заведе на ресторант. Купи си някоя нова дреха, отиди на фризьор, маникюр, поглези се. Започни първо ти да се обичаш сама себе си.  Обясни му го това, без да се карате и без да драматизираш. Обясни му го така че да разбере, че наистина имаш нужда от това, за да си пак щастлива. А той ако все още държи наистина на теб, би се постарал. Никой не иска да вижда любимия си човек тъжен. Успех ти желая  Peace

# 4
  • Мнения: 1 267
Опитай се да говориш с него. На терапия повечето мъже не се съгласяват да ходят, но това също е вариант.
Ако получиш внимание извън семейството ще го приемеш ли? Имам предвид друга връзка, защото мисля, че си на косъм.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 472
Пътуване? В чужбина, екскурзии?

# 6
  • Мнения: 9 865
За мен, най-тъжното в поста на авторката беше, че вече няма мечти. Как така? Защо?
Сега, мъжете не са много по танците (моя на групови занимания не можеш да го накараш), но да ти откаже разходка в парка/край морето/из града ми звучи нездраво. Както и отказът от разговор и липсата на внимание и интимност, която усещаш. Може би се страхува да признае, че нещата не вървят, а може и според неговите представи всичко да е наред... кой да знае, когато не иска да говори.
Интересно ми е какво правехте заедно в началото на връзката ви, разхождахте ли се, говорехте ли си повече, какво ви събра, кое ви накара да се влюбите, да се поискате. Може би, ако и двамата си го спомните, има шанс да съживите нещата. Ако това искаш и ако и той го иска.

# 7
  • Мнения: 8 808
Нищо няма да помогне. Нито терапии, нито психолози, нито разговори, които може би трябва да бъдат наречени с истинското им име-разправии. Всичко ще е временно и пак ще се върне в старото русло. Сега ще дойдат някои и ще ти кажат, че това е стандартното съвременно семейство, но при вас е започнало от самото начало може би. Някои мъже се женят просто защото така трябва-да имат семейство, деца....не защото искат определена жена, просто искат някаква жена, за да са като всички. Мисля, че си попаднала на такъв мъж. Решението е твое.....

# 8
  • Мнения: 30 802
Кажи му, че си сменила паролата за нета и ще му я дадеш, като си изпълни съпружеските задължения. И си сложете една програмка, която да гаси нета след определен час.

Като има такава ситуация, не се чака, ами се планира секс и се прави. Апетитът идва с яденето.

# 9
  • Мнения: 2 222
На мнението на Ън съм - чудо не може да стане в такава ситуация. И как точно се планира секс с мъж, който не те е поглеждал от една година? Аз нямам въображение да си представя...

# 10
  • Мнения: 30 802
Ми първо, спираш му нета.

След това, както беше казал един професор, ако сексът не се случва, лягате си голи под завивките и може и да се случи.

Хайде де, 21 век сме, нали вече не важи правилото, че сексът се случва само ако мъжът пожелае? Ако всичко му е наред, все ще свърши някаква работа. Ама и жената трябва малко да натисне правилните копчета.

# 11
  • Мнения: 2 222
Аз лично за една година "на сухо" толкова бих се отчуждила от даден мъж, че е абсурд да го подтиквам към подвизи...

# 12
  • Мнения: 30 802
Ще се отчуждиш, ако нямате други общи неща. Иначе ако връзката е задълбочена и правилна, и след сухите периоди може нещата да почнат наново.

Изключени ли са физически причини, нисък тестостерон, затлъстяване, депресия?

Ако е така, просто да планират секса и да го правят, няма муза на секса, дето да дойде и да донесе вдъхновение.

Иначе е нормално, докъм 5г. възраст на децата нещата са си малко сдухани, ама не трябва човек да си мисли, че все ще е така.

Относно мечтите и стремежите- ако са били истински, пак ще си ги преследва. Ако не са били просто фантазии, щото е имала повече свободно време.

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Сигурна ли си,че няма някоя кака?
Как така млад мъж няма да иска секс?

# 14
  • Мнения: 2 222
И на мен ми е странно, но като си е все вкъщи, изключваме да има друга. Освен ако не е някоя навита колежка, нали доста работи човека.

Общи условия

Активация на акаунт