Гримиране – идеи и техники (Тема № 64)

  • 96 589
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 767
Ел, перфектно изпълнение!

# 61
  • Мнения: 2 643
Ел страхотна си Heart Eyes
Днес си търсих гел очна линия на Мейбълин ами...черна няма  #Cussing out само някакви с брокат вътре,пише Chrome black .казах ли вече ,че го мразя този Ямбол?

Последна редакция: ср, 20 яну 2016, 22:01 от ПреГрей

# 62
  • Мнения: 2 596
Не се ядосвай  Hug В Пловдив също я няма чисто черната. Май не я внасят в България.  Thinking Виждала съм я в Enzo, ако пък толкова много я искаш  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 2 223
 На Мейбълин исках аз the blackest black, матовата гел очна линия - няма я в Бг. Взех си другата Lasting drama  бурканче, ок е, не е лъскава, но не е матова.

# 64
  • Мнения: 2 643
Не се ядосвай  Hug В Пловдив също я няма чисто черната. Май не я внасят в България.  Thinking Виждала съм я в Enzo, ако пък толкова много я искаш  Mr. Green

То така става винаги
Видях една черна гел на Римел,вътре даже и с четка,някой знае ли я дали е Ок.

# 65
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
От този тип се харесва на Лореал, но аз не съм я ползвала, за да имам лично мнение  Peace

# 66
  • Мнения: 116
Потвърждавам, че е много хубава гел очната линия на Лореал!
Ползвам я вече повече от две години и макар че е почти свършила, не е изсъхнала изобщо.

Докато бях в Америка пробвах и тази на Мейбълин и също е хубава, ама защо не си взех... мислех, че тук я имаме.  Mr. Green

# 67
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Ел, перфектно изпълнение!
Определено браво

# 68
  • София
  • Мнения: 489
Да се запиша и аз в новата тема Simple Smile Следя изкъсо повечето тенденции, но със сигурност не съм изпробвала много неща, а нямам и желание. За мен лично да си запален по грима далеч не означава, че трябва всеки ден да слагаш целия наличен арсенал от продукти по лицето /аз поне не го правя/. Честно казано не успя да ми хареса контурирането с около 1 тон кремообразни продукти, които изглеждат добре на камера, но в действителност няма как да не стоят тежко и неестествено. Бейкинга също нещо не го възприех. Виждала съм като цяло по-отсечени контури и ружове на познати, които при първото почестване изчезват и стават на петна и изглеждат неравно, което за мен си е гротеска.
Аз лично залагам на това, което знам, че ми стои най-добре. Първо много харесвах сенките в студени цветове /лилаво например/, но установих, че топлите бронзови ми стоят далеч по-добре. Много харесвам озаряващи и средно покривни /дори леки/ фон дьо тени, много леки хайлайтъри, които стоят супер естествено. Спирала лично аз не мога да сложа самостоятелно - трябва да имам или сенки или в най-добрия случай очна линия, иначе просто не се възприемам.. Преди също така носех само глосове, но напоследък сякаш предпочитам червилата. Не ми отиват червени или тъмни червила и колкото и да опитвам или да е модерно - не се получава. За специален повод може би....но в повечето случаи не. Предпочитам mauve цветове и почти винаги залагам на тях. Оранжеви червила също не ми стоят добре...Веждите не си подчертавам с продукти, може само да оформя с малко гел. Харесвам си ги натурални, пък макар да са далеч от перфектните. Simple Smile
Най-много може би от всичко не възприемам очертаването извън контура на устните. За някои може и да работи, но винаги се сещам за една популярна влогърка (Natalie Paris) и ми става адски смешно....Това за мен е пример за "ефекта в дефект" и по никакъв начин не бих си го причинила.
Нещо подобно на това, но с очна линия и без руж за мен.

# 69
  • Мнения: 4
Много е важно за една жена да умее да се гримира.
Да умее да се гримира означава да познава добре чертите на лицето си, да е наясно с типа кожа, да знае кой са нейните предимства (които съответно да бъдат подчертани, със съответните техники и продукти), както и нейните недостатъци (за да знае какво да прикрие или поне да не акцентира по грешка върху недостатъка си).

Устни, очи, клепачи, скули, чело, кожа, вежди, мигли, форма на лицето- разгледайте се добре, защото всичко това, може да обърнете във ваша ползва, дори и това което не харесвате.
Още нещо което на мен лично ми прави впечатление е т.нар. "Цветотип" на човека, т.е. какъв е цвета на кожата ви, като нямам предвид просто бяла да речем, по-скоро отенъци- има бяла кожа с розовеникав отенък, има със сивкав, жълт или др. След кожата идва цвета на очите, на веждите, на косата- всички те трябва да си пасват! На бледа кожа, със жълт отенък и кафеви очи например, биха стояли добре топли цветове за грим, вкл. боя за коса- с топли отенъци. На синьо око и тъмни вежди, студените сенки биха предали красив завършек.
Примерите са безброй много, затова моята препоръка е огледайте се добре!

Относно т.нар. станало модерно в последно време "Контуриране" като цяло съм "За", но по-скоро за вечерен грим, тъй като наистина на дневна светлина би стоял не естествено. С контуриране може да се постигнат чудеса- но изключително важни са продуктите и четките, които ползваме.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 956
МАриат, вземи си Дабъл уеър на Ести лаудер - това е стбилен покривен ФДТ, който няма да те предаде заради петната. Аз все него си купувам. Като ми запривършва, отивам в някой магазин и моля да ми отсипят от няколко вида ФДТ-ни и после експериментирам няколко дни с тях и накрая пак си купувам Дабъл Уеър...

# 71
  • Мнения: 1 206
Не се ядосвай  Hug В Пловдив също я няма чисто черната. Май не я внасят в България.  Thinking Виждала съм я в Enzo, ако пък толкова много я искаш  Mr. Green

То така става винаги
Видях една черна гел на Римел,вътре даже и с четка,някой знае ли я дали е Ок.
Имам тази на Римел, не е много наситено черна и плътна, пада повече игра докато стане хубав черен цвят. Тази на Лореал е много по-добра, имам я и нея.

# 72
  • Мнения: 379
За покривен аз много харесвам на виши:
http://eu.feelunique.com/p/Vichy-Dermablend-Fluid-Corrective-Foundation-30ml
Покрива всичко не само петна.
Записвам си и другите фдт на момичетата - много хубава тема.
 bouquet

# 73
  • Мнения: 2 643
Значи тази на Лореал ще е Peace

# 74
  • Мнения: 379
Видео, което май гледах в компроматите за гримьора К.Чалъков:
https://www.youtube.com/watch?v=AQXX0z-LHjQ

Общи условия

Активация на акаунт