Дефицитите на една журналистика

  • 318 734
  • 3 827
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 2 695
Не знам защо в България няма един, поне един нормален новинарски сайт или вестник? Защо всички журналистчета (умишлено ги наричам така) вземат българина за ограничен, бавноразвиващ се, затъпял, нискообразован, полуидиот, че непрекъснато ни облъчват с подобни малоумни заглавия. Не може ли да четем сериозни новини и сериозна преса, в която още от втората страница на вестника да не ти вади очите поредната разцицорена шафрантия, разчекнала се до заглавие: Скандално!Жена се метна от 7-ия етаж!? Не може ли да имаме сериозна журналистика?

# 1 261
# 1 262
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
Пуснах линк, защото ако някой ми беше казал, че има статия с такова заглавие, нямаше да му повярвам.

Както и другото заглавие от тази сутрин: "Трима умрели търсят четвъртата жертва" - сега не го намирам, може да е минал някой редактор.

# 1 263
  • Мнения: 22 867
Пуснах линк, защото ако някой ми беше казал, че има статия с такова заглавие, нямаше да му повярвам.

Както и другото заглавие от тази сутрин: "Трима умрели търсят четвъртата жертва" - сега не го намирам, може да е минал някой редактор.


На това попаднах, не че е добре структурирано заглавието, но все пак са сложили запетая, чак се учудвам, че я има: "Водният ад отвисоко, три жертви, издирват една жена" Peace

# 1 264
  • Пловдив
  • Мнения: 14 450
"Трима умрели търсят четвъртата жертва" - сега не го намирам, може да е минал някой редактор.
"Четете малоумници!" в тая тема ли беше споменато, или в друга? За него се сетих.

# 1 265
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
лабрекс, нямам спомен за "ада", та може би не е същото, Simple Smile но май авторите са учили на едно място.

магдена, Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1 266
  • Мнения: 24 367
Толкова глупости се изговориха покрай трагедията. Сутринта по БТВ една каза, че щяла да пита  "хората В язовира"  ....

# 1 267
  • София
  • Мнения: 4 328
Както и другото заглавие от тази сутрин: "Трима умрели търсят четвъртата жертва"
това оригинал ли е? без препинателен знак? не че ще промени с нещо безумното заглавие, но така е ужасно смешно, сори Embarassed

# 1 268
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
беше без и точно затова го написах. след това го потърсих, за да сложа и към него линк, но не го намерих, може да са се редактирали.

Simple Smile Simple Smile

# 1 269
  • Мнения: X
От дир-а:

Цитат
Иконата на френското кино София Лорен разкри историята на една от най-емблематичните снимки на Холивуд.
Thinking

# 1 270
  • Пловдив
  • Мнения: 14 450
Преди доста години в кратък материал в някакъв вестник бяха нарекли Италия "родината на ботуша". За съжаление нямам оригинала.

# 1 271
  • Мнения: 4 760
Не знам защо в България няма един, поне един нормален новинарски сайт или вестник? Защо всички журналистчета (умишлено ги наричам така) вземат българина за ограничен, бавноразвиващ се, затъпял, нискообразован, полуидиот, че непрекъснато ни облъчват с подобни малоумни заглавия.

Всъщност има, но нормалното не се харчи.

След като над 80% от делът при вестниците се държи от Делян Пеевски, който обяснява на всяка първа страница всекидневно как бялото е черно - а хората дават пари, за да прочетат това - предполагам, че читателите си заслужават нивото на "журналистика", което получават.

# 1 272
  • Мнения: 12 309
Не знам защо в България няма един, поне един нормален новинарски сайт или вестник?

Дано не звучи като реклама, но според мен фокус откъм съдържание е един напълно нормален новинарски сайт, ако търсиш именно новини.

# 1 273
  • Мнения: 2 695
Не знам защо в България няма един, поне един нормален новинарски сайт или вестник?

Дано не звучи като реклама, но според мен фокус откъм съдържание е един напълно нормален новинарски сайт, ако търсиш именно новини.
Благодаря за препоръката. Наистина си търсех нормален новинарски сайт.

# 1 274

Общи условия

Активация на акаунт