Дефицитите на една журналистика

  • 319 010
  • 3 829
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 24 397
Кошлуков стана програмен директор на БНТ, но защо, за бога, води предаване? Много е зле.
Защото Аделина Радева се прехвърли в Нова

# 1 366
  • София
  • Мнения: 4 258
За мен това не е причина да му се дава ефирно време.

# 1 367
  • Мнения: 5 207
Толкова е дълбок, че е като черна дупка. Непоносим Емил.

# 1 368
  • Мнения: 4 520
Габриела Наплатанова буквално ми скри шапката сутринта с изказването си, че София буквално си слага европейска шапка днес. Толкова преносно, че чак буквално стана!

И преди съм го споделяла тук - “буквално” и “изключително” за мен са двата най-дразнещи журналистически паразита. Angry

# 1 369
  • Мнения: 2 760
Сутринта заглавие по БТВ: "Барселона" се издъни срещу ПСЖ" (отборите може и да са други, не ги запомних точно).

# 1 370
  • Пловдив
  • Мнения: 14 515
Подсети ме, че преди години имаше заглавие, вече не помня къде, но в хартиен вестник: "Сгънахме гърците на волейбол".

# 1 371
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
Реших да помогна на съфорумка и търсенето ме доведе до тук. Sad

Цитат
От днес, 2 януари 2018 г., софиянци могат да плащат годишния си данък за моторни превозни средства и в някой от 22-та районни отдели на дирекция "Общински приходи". За удобство на гражданите, всички каси на данъчните служби разполагат с ПОС терминали.

Подчертаното би трябвало да означава, че плащането може да се направи в някой (който и да е той) район.
По закон обаче, се плаща
Цитат
Данък МПС – в отдела по местоживеене на собственика
.

 Журналиста/журналистката май трябва да бъдат върнати във втори клас и да научат правилата за мн. число и употребата на й. Sad Sad Sad

# 1 372
  • София
  • Мнения: 8 933
Реших да помогна на съфорумка и търсенето ме доведе до тук. Sad

Цитат
От днес, 2 януари 2018 г., софиянци могат да плащат годишния си данък за моторни превозни средства и в някой от 22-та районни отдели на дирекция "Общински приходи". За удобство на гражданите, всички каси на данъчните служби разполагат с ПОС терминали.

Подчертаното би трябвало да означава, че плащането може да се направи в някой (който и да е той) район.
По закон обаче, се плаща
Цитат
Данък МПС – в отдела по местоживеене на собственика
.

 Журналиста/журналистката май трябва да бъдат върнати във втори клас и да научат правилата за мн. число и употребата на й. Sad Sad Sad
Мисля, че още от миналата година може да се плаща данък МПС и в различен от района по местоживеене. Защото ММ така плаща по погрешка. Та не е проблемът в журналистите в случая.

# 1 373
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
миналата година можеше, тази не. Wink
лично проверено.

# 1 374
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
Пускам, за да се посмеете, макар да не е смешно.


Цитат
Оригинален рекламна кампания провокира...
...и се водят преговори дали да бъде включен в по-мащабен туристическа кампания.

# 1 375
  • Мнения: 9 670
Мдааа, Гугъл преводач е станал доста добър, но все още не може да схване родовете в българския език. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 376
# 1 377
  • Мнения: 2 193
Както казваше учителят  ми по латински: много е важно да разберете заекът  ли убива ловеца, или ловецът - заека:
https://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/momche-dyrzha-myzh-dokat … vyv-varna-6078870

От заглавието хич не става ясно кой е жертвата и ако това е мъжът - Е ли е по-важно държането от това, че някой е бил наръгван.

# 1 378
  • Мнения: 25 664
70 - годишен открит със счупен череп в Айтос, тялото - в необитаема къща

Заглавие на любимия ми „Дарик“.

# 1 379
  • Мнения: 9 670
БТВ новините от вчера или онзи ден (не помня точно):
"Кучето е незаконно."

Общи условия

Активация на акаунт