Дефицитите на една журналистика

  • 322 225
  • 3 835
  •   1
Отговори
# 2 145
  • Мнения: 1 495
Обаждали се в ДАНС, още в някаква агенция - никой не е отбелязал, че такова животно нЕма, но отказали да се занимават, защото беше извънработно време.
Правете си сметка какво ни (или не ни) чака, ако се намери наистина опасен материал след 17,30
То в България има един спешен телефон. Гореописаното ми звучи малко като един скеч от телевизията  - офиса се запали и пишат e-mail до пожарната.

# 2 146
  • София
  • Мнения: 8 940
То и  новината, която разпространиха за откритите нови клетки, които с "кука" се закачат за раковите такива, се оказа много неточен превод.

# 2 147
  • София
  • Мнения: 19 322
То и  новината, която разпространиха за откритите нови клетки, които с "кука" се закачат за раковите такива, се оказа много неточен превод.
Discovery of new T-cell raises prospect of ‘universal’ cancer therapy
Какво е неточното?

# 2 148
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165
мисля, че имаше предвид "куката", не статията като цяло.

# 2 149
  • София
  • Мнения: 19 322
Аха, да, може би това. Сигурно са гледали картинката на клипа.

# 2 150
  • София
  • Мнения: 8 940
То и  новината, която разпространиха за откритите нови клетки, които с "кука" се закачат за раковите такива, се оказа много неточен превод.
Discovery of new T-cell raises prospect of ‘universal’ cancer therapy
Какво е неточното?
Не съм запозната с термините. Четох, че всъщност не е нова клетка, а някакъв Т рецептор (TCR), който разпознава раковите клетки. Въпростните Т клетки са отдавна познати на науката. Само този рецептор е новото откритие и даже не знаят как точно действа. И всъщност въпреки гръмките заглавие, че едва ли не е открит лек за рака се оказва, че авторите на изследването са доста пестеливи, защото положителните резултати са постигнати в in vitro уловия чрез клетъчни линии.

# 2 151
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165


...милиони рупии организират...TrollfaceTrollfaceTrollface

# 2 152
  • Мнения: X
За доларите съм чувала, че могат да организират разни работи, Wink , ама за рупиите, за сефте чувам.

# 2 153
  • Мнения: 1 761
Преди малко от бтв ни обясняваха за "агресивно звънящи телефони" и "родители под 18 години". Второто трябваше да означава "родители на ученици под 18 години".

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 11:05 от 𝒮𝓅𝓇𝒾𝓃𝑔 𝓅𝓇𝒾𝓃𝒸𝑒𝓈𝓈

# 2 154
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165
а може да не е грешка. Wink

# 2 155
  • Мнения: 1 761
а може да не е грешка. Wink

Грешка беше и аз затова уточних. Говореха нещо, че родителите на деца под 18 години ги водели на лекар. Като се замисля дали има деца над 18 години? Astonished

# 2 156
  • Мнения: 25 731
Цитат
52% от младежите са били изложени на крайно съдържание онлайн
„Дарик“

Втори ден се чудя що е това „крайно съдържание“. И има ли „начално“, „средно“ и др. подобни?

# 2 157
  • Пловдив
  • Мнения: 14 697
Каквото и да е, звучи яко.

(По контекста - явно е съдържание с изразени доведени до крайност нежелателни идеи, крайнолеви, крайнодесни, хейтърски, някакви такива, казвам го за в случай, че Гугъл скрие материала с контекста.)

# 2 158
  • Мнения: 25 731
По контекста човек може много неща да предположи. Ама задачата на медиите не е ли да информира, не да задава гатанки? Simple Smile

Пак от „Дарик“:

Цитат
Николай е студен по география в Софийски университет. Последно е видян в сградата на учебното заведение, съобщава NOVA.

„Видях го последно на 23 януари, четвъртък. Спеше в леглото си.

Не знаех, че в СУ вече има и легла. Така де, що да дремят студентите по банките, като може да спят по-комфортно? Simple Smile

# 2 159
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165
вести за днешните събития и протеста.
Призивът "Не пипайте валутния борд" и лентичката "Хасково нюз" силно ме заинтругуваха.
не знаех, че Перник се е преместил в Хасково  Trollface

Общи условия

Активация на акаунт