Дефицитите на една журналистика

  • 318 781
  • 3 827
  •   1
Отговори
# 2 190
  • Мнения: 19 061
Не разбирам защо е нужно да се слагат произволни снимки, просто, за да има някаква картинка.

https://www.plovdiv24.bg/novini/regionalni/Arestuvanata-uchitelk … -na-kolata-936493

От тая снимка, оставам с впечатлението, че арестуваната учителка, освен пияница, е и лошо изрусена жрица на любовта.

# 2 191
  • София
  • Мнения: 8 124
А всъщност, това въобще не е тя.
Снощи даваха по Нова за ураганните ветрове в северна Европа. Дадоха кадри на един кораб, който вятърът размахваше като клечка, и пишеше, че е Исландия. След 15 минути, в прогнозата за времето, вече същите кадри бяха от Шотландия.

# 2 192
  • Мнения: 19 061
Да де, пляснали са някаква снимка там, да има. Без значение има ли нещо общо снимката с действителността. Тук общото може би е, че става дума за жена и за автомобил, защото останалото е...

# 2 193
  • Мнения: 7 927
Исландия, Ирландия, Шотландия, все тая Grinning

Имах една позната, наистина най-глупавото създание, което съм виждала. Тя беше много сладка, с една такава природна невинност и глупост, чак ти е жал и не изпитваш лоши чувства. На изпит по история в университета ѝ се паднал билет за Стамболов. И тя започва "Стамболов така и така, Стамболийски така и така..."
Преподавателят я слушал изумен и като си върнал дар-слово, по едно време я прекъснал: "Колежке, Стамболов или Стамболийски...?"
 - Е вие няма ли да се разберете най-накрая как ще го наричаме!!!
(разказаха ми го нейни колеги и аз още си мисля, че е виц Grinning)

# 2 194
  • София
  • Мнения: 62 595
Чудя се откога стана Нидерландия. Журналистите вече съвсем ги мързи или толкова са деградирали, че нямат никаква обща култура.

# 2 195
  • София
  • Мнения: 14 713
Чудя се откога стана Нидерландия. Журналистите вече съвсем ги мързи или толкова са деградирали, че нямат никаква обща култура.
От 1 януари тази година страната се нарича само Нидерландия, вече няма Холандия.

# 2 196
  • София
  • Мнения: 62 595
Не знаех. Мерси.

# 2 197
  • Мнения: 1 121
Аз се чудя каква е тази мода говорителите по телевизията да се разхождат наляво надясно, докато говорят. Хайде прогнозата за времето в някои случаи се налага, но в повечето няма нужда от това "раздвижване". А вече дори репортерите го правят. Започва репортаж и репортерката тръгва бавно докато говори. Не че камерата показва нещо зад нея. Просто ей така, движение да има.
А по БТВ ме дразнят "преговорните уроци" със схеми и картинки.  (водещите ходят насам натам през цялото време и натъртват на “важните неща“). Може накрая да ни препитват за да проверят кои не са внимавали (още не са се сетили).
Гледам и новини по други медии. Там очевидно се разчита новинарския материал да привлече вниманието, без "разходки" и "преговорни уроци". Вероятно повече уважават зрителите си.

# 2 198
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Да де, пляснали са някаква снимка там, да има. Без значение има ли нещо общо снимката с действителността. Тук общото може би е, че става дума за жена и за автомобил, защото останалото е...
Поне са написали, че "снимката е илюстративна". Не че читателят първо вижда написаното, де...


maya_alex, ако седят на едно място, как ще им се види суперското интерактивно студио? Satisfied

# 2 199
  • Мнения: 5 490
Наистина, по-голяма част от вечерните новини са точно битовизми, които могат спокойно да пропуснат.

Да, тъпо е. Но от друга страна показва, че всичко иначе е спокойно и няма за какво друго да говорят, което само по себе си е добра новина.

# 2 200
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Отделен въпрос е дали наистина няма за какво друго да говорят.

# 2 201
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070


Trollface

# 2 202
  • София
  • Мнения: 16 199
Ятак-укривател!

# 2 203
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Че и даващ крила... Satisfied

# 2 204
  • Мнения: 7 927
Сутринта бяха написали "отвлякал" - Нова телевизия. Май липсваше и запетая в изречението, но минах транзит и не видях добре.
Аз друго не разбирам - глупавите грешки в рекламите защо се допускат до ефир? Толкова ли е трудно някой да види и да каже: "Хора, погрешно е всяка дума да пишете с главна буква, освен това от сироп ЗА кашлица децата ще се разболеят още повече - поправете го на "сироп СРЕЩУ кашлица".

Общи условия

Активация на акаунт