Дефицитите на една журналистика

  • 318 504
  • 3 826
  •   1
Отговори
# 2 610
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма как да се изразят по друг начин, това е най-щадящият. Какво да напишат, че са намерили кръв или други неща ли?

# 2 611
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 048
да ти имам разбирането за "щадящо"!
Cry

# 2 612
  • Мнения: 4 514
Права е Андариел. Предполагам, че и според техните протоколи това се казва. Може би е така, защото, особено в морето, въпросният материал може да е какво ли не, само не и човешки. И докато не се докаже какво е, предполагам, че това е най-деликатният, дистанциран термин.
Друг е въпросът защо изобщо трябва да се обявява пред обществеността, че е намерено "нещо", каквото и да е, преди да е доказано с ДНК анализ, че са тленни останки.

# 2 613
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 048
техните протоколи са за техните доклади и документи.
за обществеността и за медиите има други думи и изрази.
и спирам до тук. за мен не е човешко, не е човечно и е нараняващо чувствата на близките.
за мен. за вас не знам.

# 2 614
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, де, какво очакваш да чуеш - намерихме парче кожа от .... ли? Такива неща трябва да се съобщават неутрално именно заради близките. Никой не иска да чува подробности, освен драгия зрител.

# 2 615
  • Мнения: 2 854

Ъъъъъъ ..... какъв шеф?

# 2 616
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Ъъъъъъ ..... какъв шеф?

Какъв........ОСТРТНАНЕН, ама то всеки не може да разбира от сложно произносими думи. СаЛ спецовитИ!
Ей го, и аз, даже не можах да я препиша правилно, едно Н съм вмъкнала......Значи, последно: ОСТРТАНЕН. Успях!!! Сега ще тренирам произношението! Joy

# 2 617
  • Мнения: 3 049
Сутринта го даваха. Не вникнах в проблема, но май е заплетена ситуацията. Не може да е просто "отстранен", трябва ни по сложна думата и журналистът се е справил.  Grinning

Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 13:48 от solnichka

# 2 618
  • Мнения: 4 514
Скрит текст:
Ъъъъъъ ..... какъв шеф?

Какъв........ОСТРТНАНЕН, ама то всеки не може да разбира от сложно произносими думи. СаЛ спецовитИ!
Ей го, и аз, даже не можах да я препиша правилно, едно Н съм вмъкнала......Значи, последно: ОСТРТАНЕН. Успях!!! Сега ще тренирам произношението! Joy

Супер си! Кандидатствай за работа в медията! 😂

# 2 619
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Скрит текст:
Ъъъъъъ ..... какъв шеф?

Какъв........ОСТРТНАНЕН, ама то всеки не може да разбира от сложно произносими думи. СаЛ спецовитИ!
Ей го, и аз, даже не можах да я препиша правилно, едно Н съм вмъкнала......Значи, последно: ОСТРТАНЕН. Успях!!! Сега ще тренирам произношението! Joy

Супер си! Кандидатствай за работа в медията! 😂

Така, като гледаммм...... и без мен добре се справят! Joy

# 2 620
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Заглавие от новините на Нова. Мислех си, че поне там журналистите са минали някакъв подбор:
"Патрулка се удари в стадо бездомни коне"

# 2 621
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 048
хахаха, поне не е ято или рояк. Simple Smile

# 2 622
  • Мнения: 18 993
Нали Мария Илиева роди наскоро и във форума се обсъждаше кой бил и т.н., на следващия ден ми излиза в нюзфийда материал със заглавие "Ясен е бащата на детето на Мария Илиева", чета го и си викам, че май друго име споменаваха тук.

# 2 623
  • София
  • Мнения: 19 249
Нали Мария Илиева роди наскоро и във форума се обсъждаше кой бил и т.н., на следващия ден ми излиза в нюзфийда материал със заглавие "Ясен е бащата на детето на Мария Илиева", чета го и си викам, че май друго име споменаваха тук.
Аааа, и аз така, станала е игра на думи - не че името на бащата е Ясен, а човекът вече е известен.
Син (или внук) на кмета на София по соцвреме Междуречки. Като под "син" имам предвид мъжко дете, а не цвят Laughing

# 2 624
  • Пловдив
  • Мнения: 14 404
Един познат на мъжа ми на име Ясен така го бъзикаха във Фейсбука при заглавие "Ясен е извършителят на атентата..." - "Защо правиш такива неща, бе, Ясене?". То самата тема за атентата не е за майтапи, но...

Общи условия

Активация на акаунт