КГБ = Клуб на Готините Баби - 165.

  • 60 658
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 740
    Жабке,пропуснах да ти благодаря за новата тема.Грижиш се за нас,заслужаваш похвала.А и все по хубави оформления правиш!
     Тази нощ ще е по -студена от снощната.И за сега не се вижда край на студа.А зимата я мразя вече.https://www.facebook.com/PrognozataZaVremeto/?fref=ts

# 16
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
   Жабке,пропуснах да ти благодаря за новата тема.Грижиш се за нас,заслужаваш похвала.А и все по хубави оформления правиш!
     Тази нощ ще е по -студена от снощната.И за сега не се вижда край на студа.А зимата я мразя вече.https://www.facebook.com/PrognozataZaVremeto/?fref=ts

Ееее , Яжка нЕма те за помощ и всеки ден рова ли , рова из нета.  Hug
И фейса ми е помощник.  Crazy
Ужас! Бррр , не мога да ви мислА с тез студове.  cold

П.П. Джили я мернах , че се е разписала.  Hug Миии Светлето , де е?  Rolling Eyes
Да не съм изтървала нещо , м?!  Embarassed


=============================================



21 Януари - Бабинден / стар стил /
Ден родилната помощ , акушери , гинеколози!

Бабинден е един от големите народни женски празници , посветен на “бабите” – жените , които помагат при раждане и на младите булки и невести , които са раждали.

Да са живи и здрави бабите , по-здрави невестите , а покрай тях и тъщите!

Последна редакция: чт, 21 яну 2016, 00:12 от ♥ ЖаБкА ♥

# 17
  • Мнения: 18 542
Светлето се умълча или се  е свила на топлото.То  оредяха редиците на писането.Отдавам го на заетост по празниците ,но и те отминават вече,дано народа се появи в пълен състав.
Спах и се събудих.
Скрит текст:
Сънувах мъжа си,както винаги мен преследваха някакви властници,това сънувам постоянно напоследък.И бягах и  си намерих къща да се подслоня.Дойде и мъжа ми,та заедно помолихме и ни пуснаха да разгледаме ,продавала се.Както и щеше да бъде ,първо стопанските сгради видяхме,да си гледаме животинки.Имаше много яйца ,не събрани ,стопанката идвала нередовно да си нагледа имота и събере продукцията.Хубава къща беше,с много стаи и пристройки,за 30 хиляди. И мъжа ми ме пита кога ще имам парите. Точно никога си мисля сега,но явно на сън има начини да се добият.Уж на непознато място ,планини наблизо ,пък познах  нещо ,път от друга гледна точка.И се сниших ,че преследвачите и там се движат.Дойде стопанката и дъщеря и даже ,и  чудо ,познава ме от някъде ,говори добро за мен,че и ме хвали пред щерката си и внуче имаше жената. Стиснахме ръце за пазарлъка ,аз както винаги се отнесох да зяпам и се връщам ,свекърва ми и мъжа ми си говорят,тя стана ,не ми каза нищо ,но той  обясни,че  мястото е алергично ,имат по ръцете вече петна ...но продължи с плановете да вземе още едно магаре ,то си имаше тук де ,но другото  ще вземе,че едното ще продаде ,даже знае на кого и се събудих изтощена  и потна и  то няма 1  часа...три часа съм спала...по-малко даже.Сега ще броя  овце и  дано повече са,да има ,че имам сгради и сено имаше събрано.Всичко ми е в ред.Рекох да го напиша това,да знаете,че и нощем работя  и къщи купувам.Тази ще я  зазимим ,че адресът известени  ме търси властта.С цяла потеря.Какво прегреших ,не помня ,но плямпала съм много явно.И това както му е реда  ,бива си ме...Само се чудя как не сънувам токчета ,гримове ,тоалети ,фръцкане...Преди новата задрямах вечерта рано  и пак сънувах моите хора,не бях от години ,покахарих се и ето...посетиха ме.

имам и стихо ,копнах го от един блог
 Пак ли тръгнах след Белия Заек?
Пак ли в дупката скочих сама...
Пак съм станала толкова малка,
че не мога да стигна ключа...
По-добре е...Когато пораствам
от сълзите си правя морета.
И ми става горчиво и тясно
на земята. И малко - в сърцето.
Вече имам дванайсет дузини
от усмихнати чеширски котки.
Но не зная как да премина
зад вратата, скрила Живота.
И се лутам в Света Наобратно,
и се спъвам във чудеса...
И си вярвам, че там ме очаква
един влюбен във мен
Луд Шапкар.

написа caribiana

# 18
# 19
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
 Добро утро, бабчета!  Да започнем с кафе  Дидия се е опитала нещо да ни представи, но при мен излиза само зелено квадратче newsm78 , а може да е и кафе! Но, да си дойдем на думата:

                      

 И ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ БАБИ И АКУШЕРКИ!

                              


 Борянке, в моя съновник ето какво пише:

ПРЕСЛЕДВАНЕ: Ако теб те преследват противниците ти търсят разплата Joy
РАЗГЛЕЖДАШ ЛИ КЪЩА в съня си е предупреждение, че чужди хора ще се намесят в личния ти живот! Naughty
СВЕКЪР ИЛИ СВЕКЪРВА  - очакват те радостни моменти с роднини или приятели.
СЪПРУГ в съня ти показва подсъзнателното ти отношение към партньора.

Последна редакция: чт, 21 яну 2016, 07:45 от Янче-то

# 20
  • Мнения: 1 082


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИЧКИ!!!

# 21
  • Мнения: 814
Добро утро от мразовития Плевен, днес  навън са -18 !
Жабче, благодаря и аз за новото красиво гнездо, което си ни спретнала Hug!И още благодарност на Янчето, marina_vladi, rimar,Жабка, Борянка, Яжка и Aisha за пожеланията към мама, да ви е връщат и на вас Hug Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes!
Аз заминавам за Тадж Махал с кафенцето на Янка Heart Eyes! А след това на работа.
Лек и спокоен ден!

Последна редакция: чт, 21 яну 2016, 09:18 от arita

# 22
  • Мнения: 1 334
Добро утро , хубав ден, чудесно настроение от мен !

Желая ви много емоции днес и повече усмивки, напук на мрачното утро



ЧЕСТИТ БАБИН ДЕН ! ДА СТЕ ЗДРАВИ И ДОБРИ И ВСЕ ДА СТЕ НА НОЗИ, за да помагате



Нощната смяна тази нощ – от Боряна. И интересно ни е разказала съня си – като филм. Нека всичко да е на добре!

"Първото нещо, което трябва да направиш в новият ден, е да се усмихнеш на утрото. То не е виновно, че болката в душата ти е нощувала при теб. Научи се дори и в нейната компания, да живееш отвъд нещата!"

И аз поемам към Тадж Махал

# 23
  • Мнения: 1 334
ЗА БАБИН ДЕН

https://www.facebook.com/824973694226643/videos/976159265774751/?fref=nf

# 24
  • София
  • Мнения: 4 177
Честит празник Бабинден! Да сме живи и здрави!
Аз днес застъпвам смяната кучогледач.  Joy

# 25
  • Мнения: 1 334
Днес отбелязваме Международния ден на прегръдката.



 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 1 563

Добро утро готини бабчета ! Hug
Честит празник !
Бъдете здрави и щастливи !
Много ми хареса рецептата за щастие ,което  публикува Иха-
"Радвайте  се на всяка  дреболия, и игнорирайте всяка простотия ! "




Жабче Hug благодаря за новата тема ! Въобще не бях забелязала ,че сме я изписали  и чак се изненадах ,като видях новата тема , но Жабчето е осторожна  :* newsm51
При нас , както и при вас много студено. Слънцето грее , но от вътре ще го гледаме.
Приготвила съм си зелето и каймата да правя сърми.
В събота ще си имам гости. Сина току що ми се обади ,че вече са кацнали на летището и събота в ще си дойде. Радост ! Grinning
 И аз си мисля за Светлето къде зачезна , за Шпунци много си мисля и още за много дружки  си мисля ,няма  ги на хоризонта newsm78 newsm78 newsm78
Борянка Hug  разтъжила си се със съпруга си на сън.  Спомени разни... сънища...

На всички ви приятен ,макар и да е мразовит ден ! sun sun sun sun lovekiss lovekiss lovekiss

Ха , сблъскахме се с Иха  на входа   Grinning... било Международен ден на прегръдката  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 5 074
Добро утро !
Аз пък няма да ходя никъде. Толкова много ме боли кръста и ставите, че ми се реве.
Щом е ден на прегръдката  бих гушнала внучките си, ама те вече не ми дават, големи били.
На някой друг сигурно дават, ама нейсе  Joy Joy Joy
Само малкото ми слънчице  дава, какво да ме прави.
Жабче, неуморна пчеличка си !
Стига съм писала... другите си знаят.
Луси, що ме изтика в ъгъла ?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 672

Добро зимно утро ви желая с прекрасното стихотворение на Валентин Йорданов, посветено на бабата.
Да сме живи, здрави, усмихнати и ведри!


Скрит текст:

Баба

Баба да си и да имаш внук.
Бабите обичат да обичат.
И на всичко смислено напук,
те единствено във внуците се вричат.

Бабата е смисъл на живот,
който ражда само свобода.
Баба е човек, но и робот.
Тя от нищо прави чудеса.

Баба е спасителен момент.
Баба е усмивка след сълзите.
Баба - Менделеев елемент,
има ли реакция в очите.

Бабата е нескончаем взрив
който ражда само фойерверги.
Баба е молитва и е вик.
Снимките ми, тя нарича селфи.

Баба е иконата в деня.
Баба е молитвата за утре.
Искам мойта хубава страна,
да е баба в бъдните минути.

Валентин Йорданов

И още един  текст, посветен на Бабата, нали все пак е Бабинден.

Скрит текст:

ДА ИМАШ БАБА

Десислава Иванова

Този текст е вдъхновен от порязването ми, докато си отварях буркана с домашна лютеница и от моите вълшебни баби – една от севера и една от юга.

Сядам да пиша преди да съм преглътнала последната си хапка – не искам вдъхновението ми да изчезне. После се сещам, че това е невъзможно, защото да имаш баба е магия. Баба е супер герой – тя винаги е на твоя страна, защитава те от всичко и от всички. Баба е ненадмината готвачка – нейната баница с тиква е прочута, нейните кюфтета са по-вкусни от тези на готвач с 3 звезди Мишлен, нейната супа Топчета е точно такава, каквато я обичаш.

Баба е добра – никога не ти се кара или ако го прави не е строга, защото знае, че си добро дете. Баба може да не разбира какво учиш или работиш, но е много горда с теб – винаги е била и винаги ще бъде. Не можеш да разочароваш баба – тя знае със сигурността, която само една баба може да изпитва, че ще се справиш прекрасно, защото ти си нейното внуче. Баба те води на пазар или в Градската градина и винаги ти купува сладолед (3 топки!).

Баба знае твоите тайни – тя е твоят доверен човек и най-добър приятел. Баба ти праща колети по приятели, защото се притеснява за теб и иска да си нахранен. Баба завива всичко във вестници, опакова го в найлонови пликчета, слага го в кутии и го завързва в по няколко торби, за да е сигурна, че ще пристигне при теб непокътнато. Баба ти чете приказки и те изпитва за таблицата по умножение. Баба ти подарява плетени чорапи (или терлици) за Коледа, за да ти е топло. Баба те учи да правиш сладки, защото иска да прекарва повече време с теб.

Баба обича всички да сте заедно на една маса, нищо че е толкова заета, че почти никога не сяда на нея. Баба отива до магазина за мляко и се връща с още 3 неща, защото знае колко много обичаш шоколад, сладолед и солети. Баба те пита искаш ли да ти обели ябълка и го прави независимо от отговора. Баба би дала всичко за теб – дрехата от гърба си, залъка от устата си.

Баба е в кухнята. Баба е на двора. Баба е навсякъде. Баба те обича. Безусловно и завинаги.
Благодаря ти, бабо!

Пожелание от редактора: А вие ако скоро не сте виждали своите баби – обадете им се и се отбийте да ги видите. Изпийте заедно чаша чай. Гарантираме, че и на вас, и на тях ще им се стопли сърцето
.


Жабче, и от мен комплименти за новата тема.  bouquet

Напълнихте ми душата с хубави текстове, картинки, музика, пругръдки и разходка до Индия, даже. Благодаря ви бабетки мои, кокетки! Всичко това отново доказва, че не сме за изхвърляне.  Hug Hug Hug Hug





Това за нашите плевенски дружки. Там не само дебел сняг идва. Simple Smile



Скрит текст:
Маргарита Петкова ще е гост на 11.02 на Плевенска филхармония заедно с Добромир Банев. Любовна лирика и музика за деня на любовта. В зала "Катя Попова" от 19.00 часа , в Плевен! Елате!


Бъдете здрави и да ви е  лека но душата!

# 29
  • Мнения: 1 563
Хули Hug Hug Hug Hug Hug извинявай мила , не съм те видяла Hug Hug Hug

[imghttps://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/s720x720/193283_132064360200702_8156185_o.jpg][/img]

Маринка Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт