Какви витамини пиете по време на бременността?

  • 56 160
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 532
Предния път пиех точно Прегнакеър и нямам наблюдение да са ми засилвали качването на кг. Качих 14-15кг тогава.
Сега както писах, пия Витамам и то от януари насам. До момента съм +12кг, но са предимно качени преди започване на витамините.

# 46
  • Мнения: 3 595
Не качих от Прегнакеър омега плюс, както и не виждам логиката да се качват килограми от витамини.

# 47
  • Мнения: 6
На мен през първите месеци на бременността ми изписаха Огестан. Около края на второто тримесечие започнах да пия магнезий (Магнерот) и желязо (Феро - Фолгамма).

# 48
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 096
Желязото и магнезия не са витамини, а минерали(не се заяждам, а просто за инфо, ако някой не знае).А кога се изписва магнезий и прави ли се изследване преди да ти го назначат.За желязото знам,но за него не.А питам, защото от сега се схващам, но при изследването на магнезия всичко ми е в норма...

# 49
  • Мнения: 700
Желязото и магнезия не са витамини, а минерали(не се заяждам, а просто за инфо, ако някой не знае).А кога се изписва магнезий и прави ли се изследване преди да ти го назначат.За желязото знам,но за него не.А питам, защото от сега се схващам, но при изследването на магнезия всичко ми е в норма...

Аз го пия заради болки, матката ми правеше контракции и ми изписаха точно Магнерот.

# 50
  • Мнения: 44
Здравейте, аз пия Алтимейт,лецитин и фолиева киселина

# 51
  • Мнения: 7
Здравейте,надявам се да не бъркам темата.От скоро разбрах че съм бременна и много се вълнувам,защото е желано от около година.Много четох из форума и отидох на преглед при д-р Симеонов.Когато го питах да пия фолиева киселина,той ми каза да не се занимавам с глупости и да не пия нищо.Та въпросът ми е на някой друг казвали ли са подобно нещо или е задължително да се пият витамини и фолиева киселина.
Благодаря предварително. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 3 595
Витамини не е задължително, фолиева обаче бих казала да. Едва ли приемаш достатъчно чрез храната, а е особено важна за бебето. Нито на теб ще навреди, нито на бебето ако приемаш, така че ако питаш мен си купи и действай  Peace Аз съм в Германия и тук са особено големи фенове на натуралното и за витамините ми казаха да не се занимавам с глупости, както на теб (аз обаче си самоназначих), но фолиева ми казаха веднага да започна (аз я приемах вече месеци преди да забременея така или иначе).

# 53
  • Варна
  • Мнения: 948
Здравейте,надявам се да не бъркам темата.От скоро разбрах че съм бременна и много се вълнувам,защото е желано от около година.Много четох из форума и отидох на преглед при д-р Симеонов.Когато го питах да пия фолиева киселина,той ми каза да не се занимавам с глупости и да не пия нищо.Та въпросът ми е на някой друг казвали ли са подобно нещо или е задължително да се пият витамини и фолиева киселина.
Благодаря предварително. Simple Smile
Bubora, аз за пръв път чувам лекар да казва, че фолиевата киселина е глупост  Shocked. Навсякъде това е първото нещо, което се изписва на бременна по презумпция.
Между другото фолиевата киселина е витамин Б9 Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,надявам се да не бъркам темата.От скоро разбрах че съм бременна и много се вълнувам,защото е желано от около година.Много четох из форума и отидох на преглед при д-р Симеонов.Когато го питах да пия фолиева киселина,той ми каза да не се занимавам с глупости и да не пия нищо.Та въпросът ми е на някой друг казвали ли са подобно нещо или е задължително да се пият витамини и фолиева киселина.
Благодаря предварително. Simple Smile
Bubora, аз за пръв път чувам лекар да казва, че фолиевата киселина е глупост  Shocked. Навсякъде това е първото нещо, което се изписва на бременна по презумпция.
Между другото фолиевата киселина е витамин Б9 Simple Smile
И моята АГ е противник на фолиевата киселина, но аз си я пиех по собствено желание от преди да забременея и не я спрях до около 4тия месец.
Много дразнела стомаха, но аз нямах проблеми. Приемането й не е усилие, и съм сигурна, че не е навредила.

# 55
  • Мнения: 6 791
Здравейте,надявам се да не бъркам темата.От скоро разбрах че съм бременна и много се вълнувам,защото е желано от около година.Много четох из форума и отидох на преглед при д-р Симеонов.Когато го питах да пия фолиева киселина,той ми каза да не се занимавам с глупости и да не пия нищо.Та въпросът ми е на някой друг казвали ли са подобно нещо или е задължително да се пият витамини и фолиева киселина.
Благодаря предварително. Simple Smile
Фолиевата к-на значително намалява риска от спина бифида, което е основателна причина за прием, според мен. Витамините вече са си по избор. Бременността ти ще протича през цялото лято, така че пресни плодове и зеленчуци да искаш. Ако беше зимата, може би е по-добре да се приемат синтетични.

# 56
  • Мнения: 17
Когато бях бременна, опитах с едни уж хубави витамини, но ми ставаше лошо още щом ги помириша. Не бяха по-различни от други, просто не ми понася миризмата на витаминния комплекс от "Б" групата.
През първите месеци пиех фолиева киселина.
Заложих основно на правилно хранене, подходящи упражнения и всичко беше наред.

# 57
  • Мнения: 1 026
Фолиева киселина - от самото начало до към 5ти месец.
ПРЕМАМА ДУО ТАБЛЕТКИ - само един месец-  е ми понасят, не мога да пия таблетки
Биозин мама - имуностимулатор - 3 месеца
В момента пия разтворими витамини на Допълхерц (имат си всичко вкл. и фолиева киселина) + Магнерот - стига ми толкова Hug

# 58
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за съветите.На следващия преглед като отидох ми изписа Огестан.
В него има и ФК така че мисля да не пия друго.А на вас кога са ви пускали първите иследвания и през какво време се пускат?

# 59
  • Мнения: 92
Добре. Изчетох всичко. Пия премама дуо и коластра на аквасорс. Плюс антиоксидант на валмарк и витамин д. Незнам дали е много. Но ....

Общи условия

Активация на акаунт