НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити

  • 174 254
  • 810
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 260
Много ти благодаря за бързия отговор! Вярвам, че училището е добро. Това за нивото между 5-7 клас се отнася за всички училища. По думи на родители, с които съм разговаряла. Хубаво е, че поне един език е застъпен добре. Все пак жалко за италианския...
Е ако успеем ще се тюхкам тогава:mrgreen: Mr. Green

Последна редакция: ср, 16 мар 2016, 22:18 от bubara

# 61
  • Мнения: 1
Здравейте,спешно трябва да се свържа с потребителя diversity,тъй като е запълнена пощенската му кутия и не мога да пратя лично съобщение,моля ,ако знае как да установя връзка да помогне,ще съм много благодарна!

# 62
  • София
  • Мнения: 591
Здравейте.
Предстои кандидатстване на дацата ни в това училище.
Искам да помоля ако в темата четат родители на четвъртокласници, да кажат кои учители ще взимат 1 клас тази година?От кои учители сте доволни?
Благодаря. bouquet

# 63
  • Мнения: 6
Уна, нека децата първо се явят на изпита и ако ги приемат, тогава да питаш за учители.
Колко ли ще са кандидатите за първи клас?

# 64
  • София
  • Мнения: 591
spring summer, разбира се, че е така.
Аз даже не мисля, че учителите биха могли да се избират......
Интересувам се само дали родителите на четвъртокласници имат добри впечатления, нищо друго.... Hug

# 65
  • Мнения: 76
Уна, в сайта на НУКК има информация за имената на учителите , които в момента водят 4 клас. Това са :
Илияна Ермолина IV "а", Анна Найденова IV "б" и Наталия Попова IV "в" клас. Ако някой има повече информация, моля да сподели.

 

# 66
  • Мнения: 474
Днес записах детето за изпита през май. Номер 205 е  Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 15
Това не е добре.Много кандидати се очертават.Ние се готвим за догодина.Ще се радвам някои да сподели и към края кой номер е да се ориентираме колко ще са кандидатите.Иначе на тазгодишните кандидати успех:)

# 68
  • Мнения: 474
И тази година няма да са под 400  Shocked

# 69
  • София
  • Мнения: 377
Ние ще се явяваме догодина за първи клас. Но извън всички  страсти по изпита - много ми е интересно някой има ли отзиви по принцип за това училище?
По всички външни оценявания е сред първите училища, но мен по - скоро ме интересува отношението и емоционалната страна на това училище., взаимоотношенията,  комуникацията..

Ясно е, че трябва да е добро, като има такъв наплив.. но "отвътре" как е, някой знае ли? Simple Smile

# 70
  • Мнения: 474
Аз имам  Peace
Добро училище на нивото на добро ДУ. Плюсовете са допълнителните занимания по изкуства, които са сериозно застъпени и радват децата.

Езиците, литературата, математиката и т.н. са абсолютно на ниво ДУ - тоест ниски. Академичните знания са на по-ниско ниво, но децата се забавляват с останалото. Но все пак са на относително добро място при матурите след 4-ти клас, което място обаче е доста относително според мнозина.

Старата слава и истерията от изпитите, както богаташките деца вътре примамват много родители, които смятат, че училището е "специално" и много добро.
Мистерията, в която е обвито и транспортът също помагат за истерията, която се заформя всяка година около него.

Аз лично харесвам базата, която не е луксозна, но е добра; местоположението; транспортът и изкуствата.

Има много родители, които са преместили децата си след няколко години там в други училища, предимно частни.

# 71
  • София
  • Мнения: 377
Благодаря ти, Plamito!  bouquet

Аз не знам какво съм му се вгледала, много се чудя. Имам си доста добро училище, ДУ, за периода от 1-4 клас...

Идеята ми по - скоро е, да си остане там до 7 -ми клас.. ако го вземат де.
Като гледам класациите, след всички матури, (в различните години) все е в първите места.. Как може тогава да не са на ниво основните образователни предмети??

А като взема в предвид, че моят син не е особено по изкуствата.. съвсем почвам да се чудя  дали има смисъл да се напъваме за там Simple Smile))

# 72
  • Мнения: 226
Благодаря ти, Plamito!  bouquet

Аз не знам какво съм му се вгледала, много се чудя. Имам си доста добро училище, ДУ, за периода от 1-4 клас...

Идеята ми по - скоро е, да си остане там до 7 -ми клас.. ако го вземат де.
Като гледам класациите, след всички матури, (в различните години) все е в първите места.. Как може тогава да не са на ниво основните образователни предмети??

А като взема в предвид, че моят син не е особено по изкуствата.. съвсем почвам да се чудя  дали има смисъл да се напъваме за там Simple Smile))

Като родител на дете вече шеста година в училището, мога да споделя лично мнение и впечатления.
Ако детето няма афинитет към изкуствата, танците, музиката, спорта не знам до колко ще се чувства добре, тъй като всеки участва в различни дейност и инициативи. Децата се подготвят за представления, конкурси и концерти през цялата година. Мотивирани са и много отговорни към това което правят. Учебната програма е удължена точно заради допълнителните занимания по изкуства.  След регламентираното приключване на редовните занимания 14:30h започват заниманията  по желание (платени или неплатени), които продължават до 17:00h. Редовно се налага децата да учат след 18:00h – понякога до 22:00h в зависимост от натовареността на програмата. Познавайки си детето, всеки трябва да прецени дали би издържало на такова натоварване.
Среден курс – всички слухове, че средния курс не е на ниво за мен са неоправдани - мога да сравня с друго училище. Прекрасни учители по всички предмети – взискателни, но същевременно и приятели на децата. Дават им свобода и възможност за изяви.
Италиански език – госпожата ни е перфектна и децата научиха доста, т.е италианския е на ниво и преди 8ми клас – темпото е бавно, но знанията са трайни и базови. За мен е важно децата да свикнат с езика – все пак с 3 езика в начален курс,не мисля че е лесно. За всички е ясно, че език се учи много по бързо м/у  14 -тата и 18 -тата година(за това са и езиковите гимназии), но е много хубаво когато основите са поставени в ранна детска възраст.
За мен училището е най-доброто държавно не специализирано училище на територията на София.

# 73
  • София
  • Мнения: 12 012
Jayshree, като майка на бивш ученик не мога да се съглася напълно с думите Ви.
Няма никакъв проблем за децата без афинитет към изкуствата.
Не всички учители са прекрасни - давам веднага пример с Десислава Екова, тя е от учителите, заради които децата намразват предмета.

Италианският изобщо не е на ниво в средния курс, да не говорим, че в седми клас ги бяха оставили да не учат нищо, за да се готвели за НВО.

Да, училището е много добро, но не е върхът на бора.

# 74
  • Мнения: 226
Jayshree, като майка на бивш ученик не мога да се съглася напълно с думите Ви.
Няма никакъв проблем за децата без афинитет към изкуствата.
Не всички учители са прекрасни - давам веднага пример с Десислава Екова, тя е от учителите, заради които децата намразват предмета.

Италианският изобщо не е на ниво в средния курс, да не говорим, че в седми клас ги бяха оставили да не учат нищо, за да се готвели за НВО.

Да, училището е много добро, но не е върхът на бора.
Змия, явно си зависи и от детето:-) Моето се чувства прекрасно там и няма проблеми с намразването на предмета при Екова.... напротив...един от любимите му е:-) . Г-жата по италиански -много инициативна, преподава с хъс и дори им спретна олимпиада ...за мотивация:-). Училището е за деца, които са инициативни и определено знаят какво искат.....Дай пример за държавно не специализирано училище среден курс-  "върхът на бора"Grinning

Общи условия

Активация на акаунт