НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити

  • 174 380
  • 810
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 36
И аз днес видях работата на детето си и съм в шок от задача 10.
Всичко което е описала toplomliako e така.
Интересно ми е колко квадратчета се очаква да задраска едно дете за 1 мин. Колко бързо трябва да препуска по редовете. Моето дете е минало 6 реда и е задраскало 16 квадратчета - по 10 сек на ред. Аз прегледах редовете пропуснало е едно правилно квадратче, което нямаше да промени значително резултата му.
Гледах задачата и не вярвах на очите си.

# 661
  • Мнения: 64

Привет! И аз се поинтересувах да видя работата на дъщеря ми, не за друго, но за себе си искам да имам яснота по отношение на задачите, тяхната сложност, вид и т.н, тъй като имам и второ дете и живот и здраве ще се пробваме пак.
Благодаря на toplomliako, за изчерпателната информация по отношение на точките и вида на задачите. Всичко описано е точно така.

.
Максимален сбор точки на втора част - 66т, тук имам неточност, губят ми се 0.98т, може би на Меморито или някъде има бонус точка, не знам.
Наистина тези 0.98т бяха описани като бонус към една от задачите, но не си спомням точно коя.

.
Моето мнение, сложността на теста не е висока, няма сложни задачи, както в подготвителните материали, но като обем на работа за едно дете на 6-7г е много, искало се е голяма бързина и рутина в решаването.
И тук съм съгласна, задачите не са с голяма сложност. Сложността идва от обема на задачите и времето за тяхното решаване. Допълнително децата трябва много да внимават в условията на задачите, които се казват устно.
 
3-та задача са нарекли "Питагорова таблица", макар да няма общо с умножение- написани са числата от 1 до 100 в таблица и трябва да се оградят всички 3 и 5-ци, независимо дали по редове ще се работи или по колони, както е по-удобно на детето, или както е свикнало ако е решавало подобна задача.

6-та задача- Разлики- наистина изисква доста тренирано око, 24 разлики, а картинките не са много големи и съдържат доста линии и форми, като сложим и фактор време...

7-ма задача-Лабиринт- дъщеря ми е намерила пътя до край, но имаше отнети точки за допиране до стените на две-три места и за навлизане в глух коридор. Лабиринтът е с много тесни коридори, трябва освен да се намери изхода, да минеш без докосване на стените и без "тремор"- разбирай с плавна, гладка и непрекъсната линия.

10-та задача е задачата за "отсяване". Там доколкото разбрах не е възможно, да минеш всички редове, но колкото повече, толкова повече. Сега, абсурдно е времето да е 1 мин за решаване, но тук идва моментът с кандидатите, които са се готвили примерно 1г за изпита, изрешавали са безброй задачи и са "тренирани" да намират подобни разлики, с повече лекота.

Моята равносметка е, че като родител подходих донякъде с предубеденост и подценяване на изпита. Ние просто се пробвахме със знанията от градината и подготовка в къщи в рамките на 2-3м. Истината е, че ако имате сериозни намерения към това училище, подготовката трябва да започне поне година по-рано, завси си и от детето, но като цяло рутината, бързината, концентрацията, моториката и съобразителността, при решаване на задачите, си изискват време за придобиване и няма да е толкова натоварващо за детето, ако нещата са разсрочени, в по-голям период от време.
А да, решаването на ръководството не е достатъчно за добра подготовка. Азбуките (3бр.) си важат с пълна сила, нищо, че са така апокрифни и от училището казват, че тяхното ръководство е напълно достатъчно.

Успех на всички догодина!


# 662
  • София
  • Мнения: 43
Благодаря на всички за отговорите, остана надеждата  Simple Smile
Ще се обадя на 01.06. - дано отговорът да бъде, че ще има прием на деца и след чертата...

# 663
  • София
  • Мнения: 316
Може ли да ми кажете за Италианския лицей с матурите ли се кандидатства или има отделен изпит след 7 клас?Благодаря. Simple Smile

# 664
  • София
  • Мнения: 12 011
Може ли да ми кажете за Италианския лицей с матурите ли се кандидатства или има отделен изпит след 7 клас?Благодаря. Simple Smile

Няма отделен изпит.
Кандидатства се с резултатите от НВО, ако са останали незаети места от настоящите ученици, които продължават по право.

Обикновено всяка година има по няколк свободни места.

# 665
  • Мнения: 25
.
Защо е изчезнал поста със задачите?

# 666
  • София
  • Мнения: 2 296
Обръщам се с въпрос към тези, които са се подготвяли освен вкъщи, и на допълнителни уроци - може ли да ме ориентирате (може и на лични) за учители/школи? Благодаря предварително  bouquet

# 667
  • Мнения: 2 285
Благодаря на всички за отговорите, остана надеждата  Simple Smile
Ще се обадя на 01.06. - дано отговорът да бъде, че ще има прием на деца и след чертата...

ffiffka, звъня ли да питаш? Какво ти отговориха?
Със сигурност знам, че в понеделник ще има отписани дечица, защото родителите са предпочели други общински училища в София.
И ние сме малко под чертата, но не тая особени надежди, честно казано.

# 668
  • София
  • Мнения: 43
Да, обадих се. Казаха, че всички 80 деца са се записали...
Чудя се възможно ли е?

# 669
  • Мнения: 2 285
Абсолютно е възможно. Познавам семейство с прието дете. Записали са го с ясното съзнание, че не искат то да учи там. Било им е просто резервен вариант.
За съжаление, вдругиден ако бъдат отписани 2 деца, пак няма да приемат резерви най-вероятно, заради първоначално приетите 80, вместо 78 деца.  Confused

# 670
  • Мнения: 594
Да, обадих се. Казаха, че всички 80 деца са се записали...
Чудя се възможно ли е?

Не искам да ти давам празни надежди, но точно преди няколко дни разбрах за детенце, на чиито родители са се обадили няколко дни преди 15ти септември. То е било някоя от първите резерви и така са го записали.

# 671
  • София
  • Мнения: 43
Ще чакаме, дано се обадят.
Ако не - живи и здрави, това е най - важно!
Успех на всички в лудницата с класирането тази година Simple Smile

# 672
  • София
  • Мнения: 218
Момичета, ще съм Ви безкрайно благодарна, ако някоя от Вас сподели може ли синът ми да кандидатства 2 поредни години - другата година, когато ще е на 6г. и 7 месеца и когато ще е на 7г. и 8 месеца. Той е роден на 22 септември 2011г.? Някъде бях срещала мнение, че ако е роден след 15 септември - може.
 Hug

# 673
  • Мнения: 474
Момичета, ще съм Ви безкрайно благодарна, ако някоя от Вас сподели може ли синът ми да кандидатства 2 поредни години - другата година, когато ще е на 6г. и 7 месеца и когато ще е на 7г. и 8 месеца. Той е роден на 22 септември 2011г.? Някъде бях срещала мнение, че ако е роден след 15 септември - може.
 Hug


Чл. 13. (1) За ученици в I клас на НУКК могат да кандидатстват деца, които навършват 7 години в годината на кандидатстването. В първи клас могат да кандидатстват и деца, навършващи 6 години към 15 септември, по преценка на родителя и при готовност за училище, удостоверена при условия и по ред, определени в държавния образователен стандарт за предучилищното образование.
(2) До кандидатстване за І клас не се допускат кандидати, които в годината на кандидатстването завършват I клас в друго училище.
 
Можете да кандидатствате само следващата година когато е на 6.7 год., но последващата не. Така разбирам аз горния текст.

# 674
  • Мнения: 2 285
Точно така е. Може да кандидатствате  само догодина, с вашия си набор.

Общи условия

Активация на акаунт