Ужасното злоядство...

  • 16 607
  • 140
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 709
Не искам да яде всичко, но искам поне да опитва каквото му се предлага.
Ох, оплаках се Simple Smile
Дано не сте като нас, още /вече цяла година/ не се прежалва току така да опита нещо ново. 90% от храната у нас не се опитва изобщо. Сега е на вълна, че искала пюре, като на бебетата, та имаме нова храна освен дежурните картофи от постна супа, правя една крем супа от леща, та минава с номера, че е пюре. ooooh!писнало ми е, не се ядосвам вече. Днес буквално я духна вятъра, добре че я хванах навреме Laughing уплаши се и тя, но надали ще опита от пилето с картофи с идеята "да пораснеш".
Относно отказа, ами не е така, като откаже супа, моето отказва и всичко останало, тя и кроасани не яде, моля се да прояде поне това, ама цък. Иначе ми се струва, че при нас стана около периода на никнене на зъби, малко преди това. Но те изникнаха, ама тя не прояде.

# 106
  • Северозапада
  • Мнения: 5 492
Scarlet~,чела съм за вашите неволи. Аз не слагам всички злояди деца в кюпа. Но ми е направило впечатление, че много от тях стават злояди по описания начин. Племенникът ми напр. с 300 зора да яде готвено, но сладко и шоколад не отказва и всички са го нарочили за злояд.
За храненето при боледуване - аз обичайно не настоявам да яде. И на мен не ми се яде, когато съм болна. Само, когато пие антибиотици,гледам да хапне нещо преди приема.

# 107
  • Мнения: 4 709
Иначе има предимство със злоядо дете, не яде шоколад  Mr. Green откакто разбра, че боли коремчето ако яде шоколад, не иска и да опита даже. А днес я питам какво имаше за в яслата за ядене - сладолед и аз  Shocked то се оказа крем, който не искала да яде, обаче като казали, че това е сладолед, всичко си е изяла  Laughing Повечето родители се оплакват, че не могат да спрат децата да ядат "боклуци", аз нямам такива грижи, така че погледнете нещата от тази гледна точка.

# 108
  • София
  • Мнения: 221
И при моя син нещата се завъртяха в периода на зъбоникнене.
Той шоколад яде ( ако има кой да му даде:) ) но зрънчо, чипс, желирани бонбони и всякакви други гадости, които се разнасят на площадката отказва, за моя радост Simple Smile

# 109
  • Мнения: X
И моят син до 1,5-2г. ядеше всичко. После постепенно редуцира нещата, по едно време изобщо  не искаше да яде готвено и аз бях много отчаяна тогава. Слава Богу, беше временно и поне супи и месо почна да яде. Сега си хапва, но много малко неща, но аз съм доволна и съобразявам менюто с неговите претенции. Изобщо не иска да опитва нови неща. Аз предлагам, той само го поглежда и ми заявява, че не го обича. Виж, непознати боклучави храни не отказва  #Cussing out .
Аз като малка бях такава - хапвах си доста и с апетит, но неща, които обичах. Постепенно проядох и набедените от мен "гадни" храни, та мисля има надежда.

# 110
  • Мнения: 7 325
Тия дни открих цаката на боклучавите продути в лъскави опаковки. Моята дъщеря не се концентрира върху нещо конкретно, тя е по скоро - купи ми нещо *за душата*, т.е. любов към купуването. Та купувам ядки и много и харесват, особено кашуто и бадемите. Нашата педиатърки хич не е Ок. с това, ама предпочитам да яде ядки отколкото царевични пръчици, снаксове, и подобни.

# 111
  • Мнения: 4 709
Та купувам ядки и много и харесват, особено кашуто и бадемите. Нашата педиатърки хич не е Ок. с това, ама предпочитам да яде ядки отколкото царевични пръчици, снаксове, и подобни.
Това е "онези храни", които още не иска да опита даже, предлагала съм, но отговора е "Чупи, зъби" Laughing
Между другото да се похваля, преди месец беше болна. Изписаха ни саностол, но 5мл, че няма 3г. От него явно, няма от какво друго да е, почна да се храни с претенциите и сигурно 1/2 от количествата които се смятат за нормални, но поне яде, не е като преди, когато караше на нищо. Днес я качих на кантара и за пръв път от толкова време се зарадвах +0,400гр за месец.

# 112
  • Мнения: X
Какъв е проблема в ядките, ако детето е над 3 години?

# 113
  • Мнения: 7 325
Според нашата педиатърка до 5 години децата могат да развият алергии и по-голямата опасност да попадне в белия дроб. Дори имало някави изследвания ( пак нейни думи ) в които възрастта се вдигала до към 6-7 год.
Аз знам, че до 3 год. не е добре, и не съм давала, точно заради задавяне. На 4 давам под наблюдение. Имам позната, която изживя голям ужас с малко парче попаднало в белите дробове. Докторите не могли да го извадят и детето само трябвало да се справи. Справили се, ама на майка му живота се съкратил с години.

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 26 681
Не давайте ядки ,царевица и пуканки на малки деца! Задавят се и е много опасно.

# 115
  • Мнения: X
I.Hr, в чужбина ли живееш? Там са по-строги по отношение на ядките, но вероятно има защо. Аз дадох ядки на 3 години, не че много ги яде  Rolling Eyes .

# 116
  • Мнения: 7 325
Да, в чужбина живея. Строги към консумирането на ядки, не бих казала, те са част от средиземноморската диета и особено в южната част на държавата се консумират много. По скоро нашата педиатърка е особен вид  Laughing и има неща, които неглижира, а други пресилва. Не бих казала, че съм недоволна от нея, въпреки, че не следвам съветите и стриктно.
Аз започнах да давам ядки ( орехи ) смляни и сложени в кисело мляко с мюсли. После предложих да пробва цели, различни видове. Сега тези, като орехите, които не харесва на вкус ги давам с мляко. Ядките са полезни и аз смятам, въпреки протеста на педито ни, че след 3 год. е добре да присъстват в менюто на детето.

# 117
  • Мнения: X
Строги към употребата от малки деца имах предвид. Имам близки в Англия, там препоръчват въвеждането на ядки да става след 5-тата година.

# 118
  • Мнения: 441
В Англия хранителните алергии са доста разпространени. Иначе малките деца могат да ядат поне смлени ядки. Мен също ме е страх с цели ядки, че няма да сдъвче добре.

# 119
  • Мнения: X
Като чета тази и подобни "детски" теми, все се сещам за репликата:"Добре, че децата са устойчив вид и оцеляват въпреки грижите на родителите си!"    Laughing
И не е критика....големият ми син и той така, оцеля въпреки опитите ми да го обгрижвам на 100%.    Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт