Ужасното злоядство...

  • 16 608
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Скрит текст:
Побърквам се с това хранене! Шест годишният ми син е ужасно злояд. Вече преди часовете за хранене ме хващат нервите, става ми лошо, изпотявам се...
Вечер започвам да ги викам да идват на масата - никакъв интерес. И така близо половин час, после започва едно кривене, ляга по кухненския ъгъл, качва си краката на стената... След това веднага се започва: това няма да го ям, само 1 лъжица ще си взема...
Скрит текст:
Да уточня: след обяд е ял само плодове, не е да я ял нещо. Готвя разнообразно, старая се. Ето вчера омесих питки, след като той ме помоли, имаше току що изпечени кебапчета, зелена салата.. След като седна на масата веднага започна да се криви: аз няма да ям кебапче/обича ги много/, отгриза 2 хапки от питката и каза: дай десерт.
Какво да ви кажа, чувствам се ужасно, старая се толкова. Детето на вид е болезнено слабо. В гръб все едно гледаш концлагерист - направо се плаша. Давам витамини уж за апетит.. Пробвам всичките хитрости само и само да хапне малко, награди, поощрения.
Мнението на баща им е: колкото му се яде... Миналото лято отидох на почивка 10 дни и с това "колкото му се яде " го заварих жив скелет.
Знам, че по време на пуберитета прояждат, но още 6 години ли ще продължи този ужас..
А защо не пробваш една вечер да не го викаш?
Аз дори бих намерила начин да хапнем скришно от него, а когато пита няма ли да вечеряме, просто ще кажа, че днес нищо не съм правила и няма вечеря.Ако е гладен, да си вземе от хладилника каквото иска.И го пращам сам да се оправя, като естествено в хладилника има подходяща храна.
И така, ден през ден, показвай пълна незаинтересованост към храненето му.Нека да види, че хич не ти пука яде ли, не яде ли.
Може и да започне да хапва нормално, ако спреш да се вторачваш в чинията му.

# 91
  • Мнения: 571
Ходи ли на детска градина?
Спортува ли нещо?
Да. Ходи. Там пък лъже лелките , че му е забранено да яде това и това от мама и тате
Иначе е активно дете, като се стопли караме колело, сега сме го записали на плуване, ще започва от този месец.
И аз съм на мнение, да не го глезя, да яде каквото и когато иска, но просто е много слаб. Дрехи, анцунзи, всичко вържа с ластици че падат.. Баща му бил същия като малък казват и аз съм висока и слаба, успокоявам се че е ген.

# 92
  • Мнения: 12 693
но просто е много слаб.

Тъпчи го с тестени, баници, кексове.

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 26 681
но просто е много слаб.

Тъпчи го с тестени, баници, кексове.
Много лош съвет Naughty
По-добре да приема плодове и зеленчуци на сокове и смутита,печени или варени,сурови ядки...витамини му трябват,не тесто с празни калории...

Hari75
Скрит текст:
Няколко пъти съм била в клиниката на д-р Емилова и е имало малки злояди деца,правили са по 3-5-7дни на плодове, сокове,чай и мед и апетита им е идвал...с нетърпение чакат да хапнат салатка,картоф или пълнозърнесто хлебче.Синът ми също го подложих на 5 дневно плодуване/беше на 4год./,изкара без никакъв проблем,на банани и сок от морков.На 6-ия ден беше гладен за храна...хапна си неща които преди не поглеждаше и им се мръщеше.

Последна редакция: нд, 27 мар 2016, 12:23 от Doli

# 94
  • Мнения: 1 326
Аз още съм страшно злояда-ям само зеленчук със сирене и много хляб.Единственото,което може да ме накара да ям е лимон.В Гърция лекар каза да ям всичко с лимон и за един дълъг период наистина ми помогна.

# 95
  • Мнения: 2 420
Така е от около месец. Аз да му готвя съвсем не яде - обича разни яхнийчести неща, иначе му е сухо, пък аз такива не мога да готвя. Иначе досега вече почти година си яде тази кухня. Аз ако го храня, има по-голяма успеваемост, днес даже бях готова да го нахраня, ма и така не щя.

Обаче хич не съм навита да го храня. Мисля, че е достатъчно голям да си яде и сам. Явно и на него нещо му е скучно. Храня и брат му на 8 м. и честно казано, срам не срам, просто ми омръзва по цял ден само да пъхам лъжици в нечия уста  Embarassed

Ми тъй, де!
Къде по-интересно е да си лакирваш ноктите или да си направиш селфи с муцунка.
Нямам думи за отношението ти към собственото ти дете, което става ясно още от първия ти пост.

Що ги раждате тез деца, като още акълът ви е в чалготеката?

# 96
  • София
  • Мнения: 860
Мирелче, заяждаш се тъпо и грозно.
Ноктите не си лакирам от 8 клас, чалга никога не съм слушала, така че пестеливо с коментарите, моля. Като не знаеш нищо за съответния човек, не се обаждай.

Как си възпитавам детето си е моя работа, защо съм го родила - също. Освен това злоядият период премина, вече си яде сам човекът. Мисля, че на три години трябва да е доста по-самостоятелен, отколкото е, и пиша, за да споделя с майки със същия проблем и мислене. А пък това, че съм споделила, макар и онлайн с непознати, ме е накарало да се почувствам по-добре и да се успокоя.

И предпочитам той да яде сам, докато аз пускам пералня, простирам, чистя, готвя, мия чинии - защото това че съм майка не значи, че не трябва да си гледам и къщата, и мъжа. И ако лакирането на нокти ме прави щастлива, да, предпочитам да си ги лакирам, а той да яде сам, защото е по-добре щастлива мама и весело дете, отколкото изнервена мама, че няма време за себе си, но пък набутала яденето в устата на детето.

А като нямаш думи, що се обаждаш?
На български казваме ЛАКИРАМ, не ЛАКИРВАМ...
Мен пък постове като твоя направо ме вбесяват  #Cussing out

# 97
  • Мнения: 19
Здравейте,
Моето дете също е многоооо злоядо, каквото и да готвя каквото и да правя каже ли не означава не. Той е почти на 4, и аз го храня сутрин единствено закуската си яде с апетит. Сутрин яде корнфлекс със мляко или сандвич със кашкавал или попара. После не обядва яде чак към 4 :00 и не вечеря пие мляко.
Кара цял ден на бисквитки.... И плодови млекца .... Дори и да не му дам бисквити или данонино пак не яде манджи. От плодовете яде само банани и ягоди, а от зеленчуците само краставици
Много е злояд и голям инат .... Дори и шоколад отказва .....
На детската градина не яде нищи , само следобедната закуска защото им дават бисквитки.
Яде като го взема още във колата му давам храна защото иначе реве да вкъщи но пак е с претенции дори и цял ден гладе не яде всичко
Надявам се да го израсте Simple Smile

# 98
  • Мнения: 10 816
Или пък да му правя интересности - да му цопвам парченца хляб в супата и други подобни дивотии...

Оох, ти на това му казваш дивотия, ама ако дойдеш да видиш моя как яде, или по- точно, какво прави вместо да яде, ще се убедиш, че вашия случай никак не е трагичен,  Joy
Иска да яде сам- ок, оставям го, ама от 20 хапки/ парченца/ лъжички едно попада в устата, другите са на земята, или замеря тв-то с тях, или дава на котките в устата... трагеедия, маже навсякъде, стола му  го чистя по 100 пъти на ден, а долу на земята е вечна кочина. Ама вече се предадох,  чистя и това е, казах си че и това ще премине.


Много ме разсмя. У нас е същата картинка почти, само дето още не е научил какво ядат котките.  Joy Ама моя е още бебе на годинка и три месеца. Ето това не знам дали е нормално...  Whistling

# 99
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Моето дете също е многоооо злоядо

детето може да не обича да яде много неща, но от написано оставям с впечатление, че детето е шефът  Wink
щом не можеш да поставиш граници и правила и да ги спазваш самата ти, както очакваш от детето?
на 4г, и ти го храниш? после се чудиш защо не яде.
използва неяденето, за да те върти на малкия си пръст.

аз правех абсолютно същото като дете - виждах как възрастните се суетнят около мен и съм тема за разговори с моето неядене. така успявах да си прокарам твърдоглавието.
доста време продължи този период... почти до към 20г.
дерзай  Mr. Green

# 100
  • София
  • Мнения: 221
Здравейте момичета. За съжаление и аз се разписвам тук.
Имам син на година и 10 месеца. В началото на захранването всичко беше наред, хапваше с апетит. На 10 месеца го записах на кухня и също я ядеше без проблем. Дойде един момент ( на около 1,2-1,3г), в който започна да подбира. Спря да яде телешко, агне, риба. След това и пиле и заешко. Сега сме на етап в който не иска никакви манджи, зеленчуци и плодове освен банани. Кара на бисквити, кисело мляко и хляб. Може един път на 10 дни да се излъже и да хапне някоя крем супа. Започнах пак да му взимам пюрета. От тях яде само някои.
 При него проблема е, че не иска да опита нищо! Дори бисквитите няма да яде ако са друг цвят (с какао например).
Не искам да яде всичко, но искам поне да опитва каквото му се предлага.
Ох, оплаках се Simple Smile

# 101
  • Мнения: 7 325

 При него проблема е, че не иска да опита нищо!
Това е временно. И при нас беше така на тази възраст. Гледа, гледа но не пипа. Промени се. Сега поглежда и казва - това няма да ми хареса, но пробва. Често се случва да разбере, че е в грешка.
Миналата година бяхме на празник в съседното село. Дъщеря ми е дете, което иска от всичко и по много, особено ако е шарено, сладко и забранено. Продавачите подават мострички на продуктите си и обикновено тя си взима без да мисли какво е и го слага в устата. Подадоха и чиния с набучени на клечки за зъби парчета октопод. Местен специалитете, страхотно вкусен но с консистенция, която не се приема добре особено от децата. Няма да забравя отвратената физиономия, която направи.  Laughing. Но поне го опита.
Та ... предлагай непрекъснато. Можеш да погледнеш в нета има доста идеи как да направиш храната интересна. Може при вас да свърши работа.

# 102
  • София
  • Мнения: 221
I.Hr благодаря за бързия отговор. Дано наистина да е временно. Той от много време е така. Аз предлагам, но за сега без успех. Ето и днес не е обядвал...

# 103
  • Северозапада
  • Мнения: 5 492
Възможно ли е дете, което до един момент е яло всичко, да осъзнае, че може да манипулира с отказа на храна и да започне да я отказва? Има деца, които изначално ядат по-малко, капризни са, не харесват да пробват. Но при другите изглежда, че в един момент по някаква причина (никнене на зъбе, липса на апетит в дадения момент) са отказали да се хранят, а родителя, за да не стои гладно детето, предлага нещо, което се харесва. Така след няколко опита детето разбира, че ако откаже да яде супа, ще му бъде дадена бисквита, кроасан, мляко или каквото там обича. Не изключвам, разбира се, вкусовите предпочитания.
Аз нямам проблем с дъщеря ми. Някои хора са ми натяквали в определени етапи на захранването и, че яде малко, че не яде всичко, че още пие мляко вечер и т.н. Имало е дни, когато е карала на хляб, на мляко, на краставица, но правех всичко възможно да не тичам с купичката след нея. И никога не съм я "лъгала" и не съм "крила" една храна в друга, само и само да я изяде.

# 104
  • Мнения: 12 693
Когато са болни,  е нормално да не искат да ядат. И е нормално майката да се притеснява. Много е възможно да се получи така.

Общи условия

Активация на акаунт