Ужасното злоядство...

  • 16 586
  • 140
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 325
 Joy Joy Joy Joy има и по трагични случаи. Свекито на една приятелка и порасналото и 42 годишно момче. Рядко и се случва даго обгрижва, ама го ошътва и ожалва всеки ден по няколко пъти.

# 121
  • Мнения: 104
I.Hr разсмя ме  Joy има ги и тези случаи и аз познавам един такъв само че покрай прекалените грижи на мама не успя да се ожени, вече е на 47г  Joy

И моя педи не е съдласен за ядките, малката на 2г умира за кашу и бадеми, не и давам много нали по 1-2 да си опита като предложи някои и то не е често, но според него въобще не трябва поне до към 5-6... Не е съгласен и за царевицата понеже е предимно люспа и можела да се задави...
Да се оплача, до скоро рибата ми беше спасението 1-2 пъти седмично обядваше риба и то с голямо желание, сега последния месец я отказва под предтекст че в рибата НЯМАЛО ГРАХ  #Crazy купих риба с грах консерва, обра само грахчетата и отказа рибата, а домашна риба категорично отказва....  #Cussing out  Веднъж и напраих супа от микс замразени зеленчуци и от тогава като я питаш 'какво ще ядеш' отговора е 'супа- грах, моркови, царевица и картофи' пресни само ако са мини морковчета ги яде иначе големите неиска... Свекъра 1-2 успя да я излъже да яде пилешко от барбекюто.. Но както и да е пак е нещо ама за 1 ден я изяде половин купичка я не....
Когато влезнах да раждам малкия, каката (тогава 1г и 9м) я оставих на баба и /свеки/ за 2дни, така я е хранила че след тия 2дни нямаше претенции към храната около 2седмици   Laughing тя има някаква мания за слабеене и за нея всички са дебели, за закуска давала на малката само половин чаша пр. мляко, за обяд 1 сандвич, за вечеря пак 1 сандвич и половин суха паста  #Crazy и вика че било предостатъчно, да не съм прекалявала с храната че щяла да стане дебела... После 2седмици каквото и дам това ядеше  Joy Joy Joy Ама свеки тръгна на работа няма как пак да и я оставя за 1-2 дни  Joy hahaha

# 122
  • Мнения: 2 420
Извинявайте за самодейния въпрос, ама може ли тогава, ако не му се даде точно желаната храна на детето, в един момент то да огладнее и да изяде и не толкова харесващата му храна?

# 123
  • Мнения: 4 708
Извинявайте за самодейния въпрос, ама може ли тогава, ако не му се даде точно желаната храна на детето, в един момент то да огладнее и да изяде и не толкова харесващата му храна?

Не. Този номер го бях правила, та съжалявах след това, защото детето не яде нищо, та резултата беше болки в корема, прилошаване.  Поне при моето, което не просто е претенциозно, ами ако не й дам нещо, което има надежда да изяде все пак, просто не яде нищо.

# 124
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Извинявайте за самодейния въпрос, ама може ли тогава, ако не му се даде точно желаната храна на детето, в един момент то да огладнее и да изяде и не толкова харесващата му храна?

Доста често ината на детето е по-голям от търението на майката.

Scarlet~ , вие изключихте ли някакви физиологични причини за това неядене?

# 125
  • Мнения: 12 677
Извинявайте за самодейния въпрос, ама може ли тогава, ако не му се даде точно желаната храна на детето, в един момент то да огладнее и да изяде и не толкова харесващата му храна?

Доста често ината на детето е по-голям от търението на майката.

 Peace

Игра на нерви, при която детето обикновено печели. Не е нужно да яде храна, която не му харесва, номерът е да откриеш добра храна, която му харесва.

# 126
  • Мнения: X
Има храни, които детето ми изобщо не яде и такива, които яде, но с уговорки. От първите, 3 дни да го държа гладен няма да опита. Вторите успявам да пробутам, ако е много гладен ги яде с охота.
Аз пък не виждам смисъл от подобни схеми - дръж го гладен, пък и сухи круши ще прояде ( лаф на дядо ми). Нормално е децата да хапват избирателно, то и възрастните сме така. Фасони или инат, мисля, че е добре, че имат характер и предпочитания, не е нужно да се пречупват и дресират като кучета - всичко да поглъщат. Естествено, ако нищо не искат да сложат в устата си горното не важи.
Майка ми разказва как съм проклетясвала като малка и след заплаха от нейна страна, че няма да мръдна от масата докато не си изям манджата, съм си изяла лещата с ръце  Rolling Eyes . Хем работата свършена, хем съм си навила на проклетията. Е на кой да прилича детето  Flutter !

# 127
  • Мнения: 4 708


Scarlet~ , вие изключихте ли някакви физиологични причини за това неядене?
Според педиатърката, просто си има деца, които ядат по-малко. Изписва ни разни сиропи за прояждане, но само този последният - саностол има ефект.
А иначе има 5-6 неща, които и аз не обичам, и не бих яла при никакви обстоятелства, ако ще да си стоя гладна, опитвала съм, но ми става лошо, повръща ми се и т.н. защо трябва да причинявам това на детето си, надали ще заобича дадена храна, ако я яде насила. Друг въпрос е, че защо пък трябва да яде само 5-6 неща  Laughing надявам се, че като порасне ще се променят нещата.

# 128
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Извинявайте за самодейния въпрос, ама може ли тогава, ако не му се даде точно желаната храна на детето, в един момент то да огладнее и да изяде и не толкова харесващата му храна?

Доста често ината на детето е по-голям от търението на майката.

 Peace

Игра на нерви, при която детето обикновено печели. Не е нужно да яде храна, която не му харесва, номерът е да откриеш добра храна, която му харесва.
Да, от собствен опит го знам. Трудно е, любимите храни се менят, но поне не си мериш инатите с детето.
Иначе с държането на детето гладно се получава така - детето хапва 5-6 хапки, колкото да залъже глада и пак се заинатява.

 Scarlet~ , а с гастроентеролог консултирали ли сте се, защото пишеш, че детето често го боли корема?

# 129
  • Мнения: 12 677


Scarlet~ , вие изключихте ли някакви физиологични причини за това неядене?
Според педиатърката, просто си има деца, които ядат по-малко. Изписва ни разни сиропи за прояждане, но само този последният - саностол има ефект.


И според нашата беше така, но се оказа съвсем друго.

Scarlet~ , а с гастроентеролог консултирали ли сте се, защото пишеш, че детето често го боли корема?

Има много майки, които са си внушили , че детето е злоядо и нищо не помага.

# 130
  • Мнения: 104
Извинявайте за самодейния въпрос, ама може ли тогава, ако не му се даде точно желаната храна на детето, в един момент то да огладнее и да изяде и не толкова харесващата му храна?


Аз за това казах че незнам свека какво е правила. Един ден избеснях, направих и многообичаната и супа, макарони и пюре уж за да хапне нещо, а тя като реши че няма да яде цял ден не яде, ама аз и друго не предложих. На следващия ден хапна 1 палачинка (с мнооого молене) за закуска и пак цял ден не яде... И според мен решението не е в глада или поне аз немога да издържа да я гледам така.

# 131
  • Мнения: 455
И аз не знам как да справя вече с моето дете.
Сядаме всички на масата да се храним,той си взема филията хляб и изяжда само нея.
Не иска нито супа,нито ядене.

# 132
  • Мнения: 4 708

 Scarlet~ , а с гастроентеролог консултирали ли сте се, защото пишеш, че детето често го боли корема?

Не, не са ми предлагали, а и аз не съм чула тук в провинцията да има детски такъв. А и да си призная, май не съм сигурна, че има нужда. По-скоро е на нервна почва при нас. Знаем какъв е проблемът:
 Карали са й се се в яслата, че не трябва да се нааква, а тя за пишкането казва, за голямата нужда само в памперса след като се събудеше от сън, и на нервна почва получи запек, не ходеше по 5-6 дни. Това от октомври месец миналата година. Сега има подобрение, спряхме лактулозата и на 2-3 дни върши работата, пак в памперса, но само в нас след ставане от сън. Не й се караме, знам че трябва да се научи, но явно с каране няма да стане, та когато тогава. Като се сетя, че пак може да се върнем в изходна позиция и предпочитам памперса.

# 133
  • Мнения: 104
Скрит текст:

 Scarlet~ , а с гастроентеролог консултирали ли сте се, защото пишеш, че детето често го боли корема?

Не, не са ми предлагали, а и аз не съм чула тук в провинцията да има детски такъв. А и да си призная, май не съм сигурна, че има нужда. По-скоро е на нервна почва при нас. Знаем какъв е проблемът:
Карали са й се се в яслата, че не трябва да се нааква, а тя за пишкането казва, за голямата нужда само в памперса след като се събудеше от сън, и на нервна почва получи запек, не ходеше по 5-6 дни. Това от октомври месец миналата година. Сега има подобрение, спряхме лактулозата и на 2-3 дни върши работата, пак в памперса, но само в нас след ставане от сън. Не й се караме, знам че трябва да се научи, но явно с каране няма да стане, та когато тогава. Като се сетя, че пак може да се върнем в изходна позиция и предпочитам памперса.

Оххх като почнат всички всезнайковци да дават акъл и да тормозят децата чак ми бъркат в здравето... Моята и тя почти беше свалила памперсите, ама като се наакала 1 път при баба си и и се скарали и тя суматии време неискаше да ака от страх да не и се карат пак, та все още сме си с памперс

# 134
  • Мнения: 2 420
Знаем какъв е проблемът:
 Карали са й се се в яслата, че не трябва да се нааква, а тя за пишкането казва, за голямата нужда само в памперса след като се събудеше от сън, и на нервна почва получи запек, не ходеше по 5-6 дни. Това от октомври месец миналата година. Сега има подобрение, спряхме лактулозата и на 2-3 дни върши работата, пак в памперса, но само в нас след ставане от сън. Не й се караме, знам че трябва да се научи, но явно с каране няма да стане, та когато тогава. Като се сетя, че пак може да се върнем в изходна позиция и предпочитам памперса.


Гадините от яслата заслужават един хубав бой.
От мързел да ти разболеят детето - нямам думи.

Общи условия

Активация на акаунт