Семейна драма

  • 17 492
  • 186
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте дами,

И аз съм от мамите, които стигнаха до повратна точка в семейния живот. Нещата не вървят, ама никак. Не просто не вървят, тръгнали са „надолу“ с главоломна бързина. Имаме огромна семейна драма, която ми се струва на моменти неразрешима. Консултирали сме се с двама психотерапевти, но...сега, засега резултатът е 0.

Малко предистория...Заедно сме от доста време, години. Забременях, докато живеехме в чужбина. Няколко месеца, преди да родя се върнахме в България по усмотрение на моя мъж, въпреки, че аз не бях съгласна. Няма да описвам какъв ужас и какви притеснения изживях, да обзавеждам полуготово жилище в родината, да търся спешно лекар, който да ми завърши наблюдаването на бременността и бързо да се ориентирам за болница и лекар за раждането. Забременяването беше планирано, тъй като при контролен гинекологичен преглед се видяха миомни възли и получих съвет да се погрижим за потомство, ако имаме подобно намерение, тъй като не се знае как ще се развият по – натам нещата в здравословен аспект. За протокола аз съм на 38 години.

Имаме си дъщеря на почти три години. Мъжът ми е спокоен, интелигентен, малко затворен в себе си човек, с хубава професия. Аз се грижа в момента сама за дъщеря ни – не посещава детско заведения, опитахме, но боледуванията са твърде често. Случвало се е за месец да ходи само 1 ден на ясла – през останалото време у нас. Опитвала съм услугите на детегледачка, но това със сигурност не е моя вариант, особено за 8 – 10 часа на ден.

Аз съм изморена, ужасно изморена. Не ми остава почти време за нищо. Депресирам се много. Професията ми е много творческа и ужасно ми липсва. Искам да имам поне няколко последователни часа на ден, за да мога да творя, и то да не е вечер, когато съм капнала. Моят мъж постоянно ме обвинява, че не му обръщам внимание и го игнорирам. Наистина, сексуалното ми желание тотално намаля, да не кажа, че никак го няма. Ако ме пита човек дали искам да се наспя или да правя секс, ще избера съня. Имаше голям период, в който тотално отказвах секс, но просто нямах сили и за тази физическа дейност. Мъжът ми ме обвинява, че не се чувства обичан и е тотално игнориран. Трудно ми е вече да балансирам между детето, него и самата  аз. Известно време след раждането ме диагностицираха с Хашимото. Който има така диагноза знае за каква умора става въпрос, в резултат на целия хормонален дисбаланс.

Вече почти не си говорим нормално. Постоянно се караме. Той се чувствал самотен....ами аз какво да кажа, някой пита ли ме през какво минавам през деня? Да, аз не ходя на работа, но това не прави ежедневието ми по – леко. Знаете как е, дете, домакинство, готвене, малко откраднато време да се изкъпе човек или да си прегледа пощата. Моето дете не спи следобеден сън и понякога вечер нямам сили да стана, толкова ме болят краката. Моят мъж ходи на работа, прибира се, вечеряме и има около час с малката, който не винаги оползотворява адекватно, така че и аз да отдъхна. Нямаме баби и дядовци, в момента някак си не ми е до „специално“ време, коства ми неимоверни усилия, не ми се ходи нито на кино, нито на вечеря. Все аз трябва да съм енергичната, да прехвърлям от тема на тема, да опитвам да съм забавна.

Реших, че първо аз трябва да се стабилизирам психически, затова започнах да се опитвам да се вслушвам малко повече в моите искания и желания. Смятам, че така е редно. В отговор получавам обвинения, че съм егоистична и съм мислела само за себе си, и че първо трябва да стабилизираме семейството, пък после отделната единица – в случая „аз“. 

Та....така....семейството ни пропада и вината излиза, че е моя.

# 1
  • Мнения: 467
Аз разбирам, какво е да си толкова време изцяло на разположение на детето и че умората се натрупва, но не разбирам друго- детегледачка не те устройва, ясла също, а се оплакваш, че ти е трудно. Всички деца боледуват малко или много.Три години си е възраст за детска градина. Не е нужно да се впечатляваш от всеки градински сопол. Детето не е централна фигура в семейството, ако мога така да се изразя.

# 2
  • Мнения: 3 794
Намери начин от пролетта да пуснеш малката на градина! Задължително е направо, не само заради теб! Децата боледуват по-често, докато да малки. Това е само период! Имаш нужда да смениш ролята само на майка...и ти си човек! Говори с мъжа ти...Не губете връзка, защото ще е края. За Хашимотото те разбирам чудесно - на мен ми го откриха 8м след раждането. Аз съм разведена. Моят бивш съпруг от нищо не се трогна...Аз се върнах на работа на 1вата година, че аз издържах семейството. Секс правехме през ден-два до самия край...Бях перфектната домакиня...и какво от това? Намери си колежка и живее живот без ангажиментите, които съпътстват семейния живот.  На някои хора нищо не им е достатъчно. Аз съм щастлива, че се отървах Wink Пиша.ти го не, за да те плаша, а да спреш да се самообвиняваш! Намери градина и поговорете с мъжа ти. Семейството не е само единия от двама ви!

# 3
  • Мнения: 2 927
      По въпросите за семейството трудно ще ти дам съвет, но за себе си би могла да направиш нещо. Ползвай детегледачка за по няколко часа, за да имаш малко сили, да си отдъхнеш в началото и да работиш по малко след време. Може да не е всеки ден, два пъти седмично също е вариант и за малко повече време. Вкарай си хормоните в ред, с подобряване на физическия тонус и с малко почивка, ще си възстановиш и част от енергията и емоционалния баланс. Наред с това, ще имаш време да помислиш и за семейството си, но в не такова депресивно състояние.
     Мъжът ти запознат ли е със заболяването ти и знае ли какви за физическите му проявления?

# 4
  • Мнения: 2 353
  И аз мисля, че не бива да се отказваш от детегледачката. Дори да е два пъти седмично за по няколко часа, ще ти помогне да останеш насаме със себе си, да си намериш центъра, да си измислиш различни варианти, за да вървят нещата и всички да се чувствате добре. 

# 5
  • Мнения: 11 336
Чакай сега  Stop Това дето го описваш не е разпадане на семейството, а нормален етап за много семейства с деца. Тия дето по-късничко сме имали деца малко попрекаляваме с обгрижването на детето, а то от своя страна като едно паразитче иска ли иска внимание Wink
Наистина трябва да си преразпределиш времето, отношението и начина по който си организираш живота.

1. Детенцето тръгва на градина. Възможно най-скоро. Да, преди е боледувало, но сега е попорастнало, ще пие витаминчета и ще изразходва енергия в градината. Воденето и взимането ще е грижа на таткото.

2. Ти като начало докато видиш как върви адаптирането в градината пак почваш да си твориш + почваш да бягаш навън /това е начина да овладееш състоянието с Хашимотото/.

3. Опитайте се да си оправите отношенията. Поомръзнали сте си, поуморили сте се един от друг, но все пак сте семейство.
3.1. Намерете жена да гледа почасово детето и поне веднъж в седмицата оставайте насаме - кино, вечеря, секс, мързелуване, магазини - вие си знаете какво обичате да правите заедно.
През няколко месеца водите детенце при баби или лели за няколко дни и само двамата отивате някъде - ще си изненадана как тонизира връзката и сексуалния живот.
3.2. Нагласете детето да има график и да заспива в 9-10 вечерта. Така ще имате час да сте само двамата. Всеки има нужда от внимание - ти от неговото, а той от твоето.
3.3. Разпределете си домакинските задължения и грижите по детето. ТОВА Е ВАЖНО!
3.3. Връзките не се създават от нищото и не се оставят сами да се развиват - полагат се усилия, време и любов. ТОВА СЪЩО Е ВАЖНО!

4. Спрете и двамата да сте такива егоисти. Спри да бъдеш просто мамче, а си бъди там както се казваш, която е жена, творец, майка, съпруга, приятелка и личност с интереси. Мъжа ти да осъзнае, че е татко, а не батко на това дете.

Не се отказвай от семейството си на този етап. Това е просто период  Hug

# 6
  • Мнения: X
Да почна първо с лошото ....   Laughing
Цитат
Аз съм изморена, ужасно изморена.....ами аз какво да кажа, някой пита ли ме през какво минавам през деня? Да, аз не ходя на работа, но това не прави ежедневието ми по – леко. Знаете как е, дете, домакинство, готвене, малко откраднато време да се изкъпе човек или да си прегледа пощата. Моето дете не спи следобеден сън и понякога вечер нямам сили да стана, толкова ме болят краката.
Какво толкова има да се прави по детето по цял ден (горе-долу 7-8 часа), всеки ден, че нямаш време дори да седнеш?
Скрит текст:
Когато се роди вторият ми син, големият беше първи клас.Та, представи си, дондуркаш бебе, учиш азбуката, въртиш къща....и пак вечер, с цялата "сган" + таткото, на разходка, на кафе....И не, не съм майка героиня, мързелива съм, делегирам доста задачки на съпруга си, не се втелясвам за глупости....всъщност, най-хубавите и най-лесни периоди за мен бяха, когато децата бяха малки.
После порастват и почват грижите.

И хубавото:
следвай плана на the Дорис .
Детенцето вече е поотраснало, имунната му система е заякнала, дори да преболедува някой и друг месец, ще е само докато се адаптира в градината.
Домът и детето ви са общи, не само твои.Съответно и грижите по тях са и за ДВАМА ви.Не само за теб.Малко грубо, ама в това е истината-"стъпваш на врата" на мъжа си и той редом до теб-по детето, по дома, по всичко, от което имаш нужда.
"Мантрата", която пеят много мъже "Аз работя и нося пари, ти се оправяй с детето и къщата!" не върши работа.Доказано.
Или заедно "теглите впряга", или по някое време единият стъпва в "канавката" и впряга отива по дяволите.

# 7
  • Мнения: 3 118
Да почна първо с лошото ....   Laughing
Цитат
Аз съм изморена, ужасно изморена.....ами аз какво да кажа, някой пита ли ме през какво минавам през деня? Да, аз не ходя на работа, но това не прави ежедневието ми по – леко. Знаете как е, дете, домакинство, готвене, малко откраднато време да се изкъпе човек или да си прегледа пощата. Моето дете не спи следобеден сън и понякога вечер нямам сили да стана, толкова ме болят краката.
Какво толкова има да се прави по детето по цял ден (горе-долу 7-8 часа), всеки ден, че нямаш време дори да седнеш?


Има различни родители и различни деца. Има кротки деца и енергични родители, има диви деца и неенергични родители. Ако имаш и активно Хашимото си нонстоп уморен. Представи си на фона на тази хронична умора да имаш и диво дете, което иска нонстоп внимание. И аз бях така като авторката, и този въпрос ми е много дразнещ. В къщи не искаше да стои, само се катереше навсякъде, трябва да го пазя. Навън тича по-бързо от мен, и все към улицата. В парка също, във всеки един момент може да се затърчи към улицата. Много палаво и активно дете. Дори да няма какво да се прави по цял ден толкова, освен да се тича по детето(което си е предостатъчно и супер изморително) нонстоп внимание, крещене, тичане, уговаряне изморява физически и психически. И нямах време да седна и аз. Ако седна да си почина, то ме дърпа и иска да правим нещо. И то, като на авторката не спеше следобед. Вече към 5-6 часа бях труп, едва се влачех. В 9 часа си бях в леглото и на другия ден се събуждах пак изморена. За секс нямах сили и желание. Станах друг човек, когато го заведох на детска градина около 3 годишно. Помисли си пак за градината, въпреки сополите. И си следи нивата на щитовидните хормони редовно.

Може би, Love, ти си имала 2 и са се заигравали заедно и затове не ти е било толкова уморително. Късно я проумях тая истина за двете деца обаче Laughing

# 8
  • Мнения: 12 662
Реших, че първо аз трябва да се стабилизирам психически, затова започнах да се опитвам да се вслушвам малко повече в моите искания и желания. Смятам, че така е редно. В отговор получавам обвинения, че съм егоистична и съм мислела само за себе си, и че първо трябва да стабилизираме семейството, пък после отделната единица – в случая „аз“.  

Много правилно си решила. Мъжът ти го е страх, харесва му да си в тази подчинена позиция.

Краси не я слушай, тя си живее в неин си свят. И често има такива вметвания - някой се оплаче, че не е добре, тя - а пък аз съм много добре.

# 9
  • Мнения: 1 127
Здравето на първо място, и това, което зависи от нас по тоя въпрос. Това е и базисна предпоставка за останалото.
Второ откъм натовареност и задължения, след като ми идват в повече, бих търсила задължително баланс с него откъм разпределение, външна помощ и пр.
Трето, след като съм избрала да имам семейство, бих дала всичко от себе си. Пред лични интереси и кариера, бих дала приоритет на време и енергия за това семейство, и неговите членове.

# 10
  • Мнения: 736
Не го наричай "семейна драма"! Явно наистина ти е дошло в повече липсата на време но не бъди чак толкова песимистична. Аз нямам дете и не мога да го погледна с точност от твоята страна. Примерно ние работим много и двамата сме работохолици, работим по 13-14ч. на ден, няма съботи и недели за частен бизнес и понякога ми идва в повече когато се прибера и моите задължения все още не са приключили. Трябва да изчистя, през това време да готвя и ако случайно свърша с чистеното и ми остане време докато се готви нещото, да се изкъпя и да се освежа... Трудно ми е много, изпадам в истерии и като имаш предвид, че съм записала и магистратура..

Но пък знаеш ли, когато се освободиш от някои от задълженията си, аз примерно не ме свърта.. може би и заради натовареното ежедневие все още не работим върху дете. Искам, много искам но все още не съм успяла да организирам така времето си, за да го владея...
Понякога и на мен ми липсва да бъда нежна и мила жена, защото работата ми изисква да бъда "кучка" и да не сломявам глава, човека до мен ми помага само ако съм в банята и той трябва да наглежда примерно готвенето, или ако спре пералнята, да пусне сушилнята...

Пусни малката на ясла или на детска градина, опитай се да си организираш така времето, че да остава и за теб малко усамотение, аз не ми липсва толкова мъжа, колкото да бъда някой път сама със себе си... или да отида на маникюр или на масаж, или нещо си там което ще ми донесе лично удоволствие...
Съгласна съм, че той се страхува да излезеш от подчинената позиция но ти като една дама трябва да му обясниш, че за да бъдеш жената, която е срещнал се иска лично време и не е егоистично да правиш неща за себе си, все пак ти 60% от времето си отделяш за семейството ти. Говори с него, нормално, без да се карате, че мъжа не е само да ходи на работа и после да се опъва пред телевизора..
Май много дълго стана  #Crazy

Успех, миличка, това не е драма, това е голяма част от ежедневието на хората  Hug

# 11
  • Мнения: 7 006
Аз драма не виждам..Освен в главата на авторката.. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 5
Детето ни има някаква алергия, която не се знае точно каква е. Това, което ми обясниха е, че заради нея имунитета и е понижен и затова боледува твърде често. Вече два пъти е тръгвала и два пъти сме я спирали от градината. Всяка събота или неделя сме пред лекарските кабинети, ако не я задържим у нас. Определено пак ще търся човек да идва да ни помага с малката, явно няма друг начин.

Не съм готова да се отказвам от семейството си, но не искам и да правя повече компромиси относно умората и секса. То един път, два пъти е ок, но не и всеки път. В крайна сметка смятам, че човек наистина трябва да е фит и да има настроение за това, а не просто да се превръща в поредното задължение, което трябва да се случва еди кога си, в еди кой си ден, защото тогава сме имали възможност. Де да можех така бързо да "превключвам" на различни канали, въобще нямаше да съм в такава ситуация.

На моя мъж на теория му е ясно, че няма как една връзка да бъде същата отпреди раждането, но на практика не се получава така. Няма да забравя периода, след като родих. Да, на него му трябвало време да свикне, че и време да се научи да поема задължение, че и постоянно повтаряне и потретяне какво точно да прави, и да....той работи. Сега като се замисля, неговото ежедневие почти не се променя след появата на новия член на семейството, за разлика от моето. Обяснявам му, че това е просто период - ще отмине, просто иска време и търпение. И на мен ми се налага да се примирявам за неща, които не са ми по сърце, но знам, че и на това ще му дойде края. Обаче неговото търпение се изчерпвало. Не се познаваме и не сме заедно "от вчера", че така с лека ръка да захвърляме всичко.

Давам идеи да направим нещо щуро - нека бъде пътуване, екскурзия - нещо различно, много различно, което не сме правили досега. Имаме нужда от съживяване на флуидите и разнообразие. Можем да си го позволим, но според него момента все не е подходящ, я задължения на работа, я нещо друго. На моменти сякаш живея с непознат, който се вълнува колко секс получава и кога и дали съм му обърнала внимание, че да се чувства обичан и разбран. Няма при кого да заведем детето, всички са починали - единствения ни вариант е да я изпратим на лагер, но това може да се случи най - рано лятото.

За мен е драма, защото вече се прокрадват вмятания за раздяла. Явно неудовлетворението е огромно. Аз пък не мога да се отърся от чувството, сякаш съм с две деца, конкуриращи се за вниманието ми.

# 13
  • Мнения: 6 547
 0-point, кофти е, но вината е и твоя. Фокусирала си се изцяло върху детето и си занемарила връзката си. Семейството не е само детето. Мъжът ти се чувства самотен и отхвърлен, а ти - неразбрана и изоставена в грижите за детето, затваряш се в себе си, гневиш се, като в капан си. Нямаш вина, просто ежедневието с малко дете те е тласнало в тази посока. Поработи върху връзката си, не може дълго да я карате така, в един момент  ще се окаже, че между вас има пропаст и няма връщане.

# 14
  • София
  • Мнения: 24 839

Казваш, че имаш финасова възможност за помощ, защо не си направиш един график на деня?
Да идва жена за 4-5 часа, през това време да погледнеш себе си, нуждите си.
Като се върне мъжът ти от работа, връчИ му малката да си поиграят, сложете я да спи и му обърни внимание- седнете, пийнете по чашка, поговорете, създай близост.........
Започни с това, след обяд да легнеш да си починеш, за да си по- бодра вечерта.
Дай му на мъжа ти да разбере и почувства, че колкото повече неща ти помогне да свършиш, толкова по- бодра и с желание за интимност ще си.

Общи условия

Активация на акаунт