Зимата навън бушува, СЕПТЕМВРИЙЧЕ вече не кротува! тема №4

  • 31 506
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Млякото което е в повечето кaши е сухо пълномaслено мляко, т,е, мляко което не е прерaботено и се рaзличaвa от AМ, товa имaх предвид. И по принцип е възможно детето дa окaже aлергия от него, зaтовa съм челa, че е добре дa се избягвa до 1 годинкa.
Моят юнaк изяждa около 130гр пюре, хкaшaтa е същото количество хрaня го нa 4 чaсa, изкaрвa си без проблем до следвaщото хрaнене.

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Вики не успява да изяде колкото мл пюре трябва /140-150/ от един вид и затова й давам няколко пюрета. Така днес яде каша /повече я яде от пюретата/, карфиол, сини сливи, морков-ябълка-тиква и пасирана пилешка супа със зеленчуци и фиде и хляб /без месото/  hahaha Е, май докарахме към 100 мл  Party

Още отсега ли даваш хляб и фиде?

Е, мъничко. Да вкусва различна храна Simple Smile Преди години как са ни хранили така ... пък и докато тръгне на кухня /9 месец/ да яде всичко. Проблем ли е? Не ме притеснявайте сега ...  Sick

# 677
  • Мнения: X
Рано е още за глутен. По - добре давай по - малко продукти в един ден, че ако има реакция няма да знаеш от какво е.

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Глутен къде има? В хляба? В нашия не пише да има ...?!

# 679
  • Мнения: 5 259
В пшеницата има глутен и във всичко, което е направено от пшенично брашно.

# 680
  • Мнения: 495
Момичета, от 10.30 по канал 1 ще има предаване, в което ще говорят за храненето на бебетата и приготвяне на пюрета в домашни условия. Ако имате възможност гледкайте, може пък да чуем нещо полезно. Хубав ден от мен!!

# 681
  • Мнения: 822
Моя приятелка без да имат фамилна обремененост към глутен го въведе след година. Аз бях по смела и малко преди годината вече ползвах каша 7 зърна, която е с глутен, но също внимавах. Вие сте много напред с млякото и глутена. Скоро разбрах за бебе на възрастта на нашите, което е на кисело мляко и пържени кюфтета от картофи.  ooooh! Аз не бързам, кърмаческата възраст е твърде кратка на фона, на цялото количество храна, което предстои да се изяде.  Joy Дори все се чудя на СЗО като препоръчва 3 години кърмене...дали някъде се спазва?
При нас ново е опити за пълзене по корем, много смешно се придвижва като се избутва с колена и лакти, за да стигне целта.  Joy Смее се с глас от гъдел и много се радва като успее да хване движеща се играчка от тези въртящите се, и съответно се сърди като не успее.  Mr. Green

PoliT, след няколко седмици и аз май ще започвам захранване и ще гледам сега какви са новостите.

# 682
  • Мнения: 584
Ох, момичета, днес бях оставила малкия на дивана и докато погледна настрани и малкия се изтруполи долу по лице. Плака малко и му мина, но мислите ли че трябва да ходя да го прегледа доктор, за сътресение или нещо счупено? Това поне ми е за урок вече мн да внимавам.  341uu

# 683
  • Мнения: 584
Дори все се чудя на СЗО като препоръчва 3 години кърмене...дали някъде се спазва?
При нас ново е опити за пълзене по корем, много смешно се придвижва като се избутва с колена и лакти, за да стигне целта.  Joy Смее се с глас от гъдел и много се радва като успее да хване движеща се играчка от тези въртящите се, и съответно се сърди като не успее.  Mr. Green

PoliT, след няколко седмици и аз май ще започвам захранване и ще гледам сега какви са новостите.

СЗО и Ла лече лига препоръчват кърмене 1 година до 2 по желание на майката и бебето. За първи път чувам за 3?  newsm78

Експертите казват, че след 6 мес е ок да се въведе глутен, като кърмените бебета са облагодетелствани, защото кърмата им помага в абсорбирането му.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 540
Ох, момичета, днес бях оставила малкия на дивана и докатож погледна настрани и малкия се изтруполи долу по лице. Плака малко и му мина, но мислите ли че трябва да ходя да го прегледа доктор, за сътресение или нещо счупено? Това поне ми е за урок вече мн да внимавам.  341uu

Ако няма подутини, ако не е губил съзнание и не повръща, не се тревожи. Ако е изплакал веднага всичко е наред. Май трябва да не заспива 1 час след падането.

Случват се такива неща, те са много подвижни. Аз с каката много се бях изплашила - беше на 3 месеца и половина и падна заедно със столчето за кола (а даже не беше вързана в него, защото беше дребничка и се губеше направо в него, за разлика от малкия). Оттогава започнахме да я закопчаваме в столчето и не я слагах на места, на които като рита, може да се измести и залюлее и да падне.
Тогава обаче не очаквах да се залюлее и тя се прекатури заедно със столчето и й се появи малка цицинка. Въпреки че веднага заплака, я заведхме на лекар и докато отидем, от цицинката нямаше и следа. Лекарите я прегледаха, а тя си се смее и си ритка с крачета и маха с ръчички. Казаха, че нищо й няма и не направиха снимка, тя си беше много мъничка за снимка още.

# 685
  • Мнения: 495
След като изгледах предаването за захранването да взема да споделя, че мойта бебка от вчера  е много неспокойна. Постоянно мрънка, плаче, иска на ръце, като я вземем тя продължава да мрънка. При вас имало ли е такива моменти? Не иска и за секунда да се успокои Sad До сега никога не е била така newsm7

# 686
  • Мнения: 584
След като изгледах предаването за захранването да взема да споделя, че мойта бебка от вчера  е много неспокойна. Постоянно мрънка, плаче, иска на ръце, като я вземем тя продължава да мрънка. При вас имало ли е такива моменти? Не иска и за секунда да се успокои Sad До сега никога не е била така newsm7

А като ѝ дадеш да суче, минава ли ѝ. Никола беше така и затова започнах да го захранвам, защото така постоянно мрънкаше през час и половина, т.е. мн бързо абсорбира кърмата и огладнява. Иначе вечер започва мн да мрънка преди да го сложа да спи - сиг от напрежението натрупано през деня.

# 687
  • Мнения: 584
Ох, момичета, днес бях оставила малкия на дивана и докатож погледна настрани и малкия се изтруполи долу по лице. Плака малко и му мина, но мислите ли че трябва да ходя да го прегледа доктор, за сътресение или нещо счупено? Това поне ми е за урок вече мн да внимавам.  341uu

Ако няма подутини, ако не е губил съзнание и не повръща, не се тревожи. Ако е изплакал веднага всичко е наред. Май трябва да не заспива 1 час след падането.

Случват се такива неща, те са много подвижни. Аз с каката много се бях изплашила - беше на 3 месеца и половина и падна заедно със столчето за кола (а даже не беше вързана в него, защото беше дребничка и се губеше направо в него, за разлика от малкия). Оттогава започнахме да я закопчаваме в столчето и не я слагах на места, на които като рита, може да се измести и залюлее и да падне.
Тогава обаче не очаквах да се залюлее и тя се прекатури заедно със столчето и й се появи малка цицинка. Въпреки че веднага заплака, я заведхме на лекар и докато отидем, от цицинката нямаше и следа. Лекарите я прегледаха, а тя си се смее и си ритка с крачета и маха с ръчички. Казаха, че нищо й няма и не направиха снимка, тя си беше много мъничка за снимка още.

Благодаря, Катя! Звучи успокоително. Аз го натисках по носа, лицето да видя дали го боли, няма цицинки, но го сложих да спи май преди да е минал час, но ей сега се пробужда.  Hug

# 688
  • Мнения: 495
След като изгледах предаването за захранването да взема да споделя, че мойта бебка от вчера  е много неспокойна. Постоянно мрънка, плаче, иска на ръце, като я вземем тя продължава да мрънка. При вас имало ли е такива моменти? Не иска и за секунда да се успокои Sad До сега никога не е била така newsm7

А като ѝ дадеш да суче, минава ли ѝ. Никола беше така и затова започнах да го захранвам, защото така постоянно мрънкаше през час и половина, т.е. мн бързо абсорбира кърмата и огладнява. Иначе вечер започва мн да мрънка преди да го сложа да спи - сиг от напрежението натрупано през деня.

Не мисля, че е гладна, защото като я гушнах и тя заспа на рамото ми и сега спинка спокойно. Иначе снощи яде в 22.30, нощеска се събужда на час-два, но яде чак към 4.30 и след това към 9.30, което също е необичайно за нея. Даже не яде като друг път, някак вяло сучеше. Може да преминаваме през някакъв етап, знам ли и аз newsm78. Тя просто си мрънка постоянно, не през час-два.

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Ох, това с мрънкането ми е любимо. Вики много често е в този период  hahaha При нея яденето я успокоява или люлеенето, смяната на обстановката и най-вече извеждането на вън.
Одеве срещнах една позната и тя бая ми се накара, че продължавам с нощното кърмене. Била съм създала условен рефлекс на малката и нямало да се оттърва още дълго време, ако продължавам така ... Стана ми криво. Почувствах се грешна майка. То наистина през нощта Викче сучи вяло, не всеки път като гладна, но какво да направя като се буди?! Ако я люлям ще има да заспива с часове  Confused Незнам какво да правя ... ММ казва, че много се впрягам в думите на "експерти" и ги взимам под внимание. Може и да е прав, ама като слушам как повечето бебета около мен си спят и някак си неволно се замислям дали аз не съм причината за събуждането на беба.

Общи условия

Активация на акаунт