Базедова болест - тема 5

  • 70 637
  • 750
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 102
Поли, по принцип повечето сме със сърцебиене и пием бетаблокери. Питай утре лекарката, ако прецени, да ти изпише. Аз лично и на кардиолог ходих, че пулса ми беше над 120.
Може и стари и здрави, но, няма.... Laughing

Благодаря за отговора, Lemy!
Според лекарката ми, ако се появвават отново симптоми, то е защото намалявам дозата на кортикостероида и каза да се върна на предната доза за ден-два. Сега се чувствам нормално, имам схема за 40 дни на преднизолон и после пак на изследвания.

# 226
  • Мнения: 153
а преди това при нефролога, защото всъшност при мен кълбото започна да се разплита при една бъбречна криза с кръв в урината /хематурия/,

Значи вероятно затова са завишени АФ и ГГТ.
Сигурно, и това ще трябва да се види от какво е, тогава не съм правила изследвания за АФ и ГГТ, та не знам какви са били нивата, ууф, ако не е едно, то друго ще е , още нещо и ще започна да чувствам като развалина..

# 227
  • Мнения: 20 171
Поли, дано повече нямаш такива проблеми.  Simple Smile

Дано с това да се приключи благоприятно Praynig, с хематурията имам предвид, и да се съсредоточа върху Базеда.
Пак на мрънкане заприлича, ама  само тук споделям здравословни проблеми, та ще ме простите Simple Smile
И ние сме на този хал, какво мислиш  Mr. Green

Последна редакция: ср, 16 ное 2016, 14:08 от Lemy

# 228
  • Мнения: 11 737
Споко мацкиии, и аз съм в клуба  Laughing
Мрънкайте тук, че другите няма как да ви разберат, а и не са длъжни де. А и ние си се разбираме тук и по-може да се успокояваме и надъхваме. Само човек минал или минаващ през това може да разбере и поне някакъв съвет да даде, та... мрън  Laughing
Факт, при някои протича по-леко заболяването, но при някои е доста тежко. С операция, без операция, все тая. Излекуване няма, щом пие човек лекарства.
Де късмет да ни споходи ремисия обаче...

Последна редакция: ср, 16 ное 2016, 09:51 от Merelenda

# 229
  • Мнения: 153
Аз от много високо паднах, направо се гордеех Blush, че никакви хапове не пия защото около мен кой за кръвно, кой за стомах, за сън, за далак, за мерак пиеха хапчета, а аз за нищо.. И сега хак ми е Joy, направо скочих на четири броя, извод - не се възгордявай за такива работи! Naughty

# 230
  • Мнения: 17
Момичета, пазите ли диета без глутен, алергени? Някой приемал ли е мед от слънчоглед, зелени орехчета на някакъв етап? Шуслерови соли? bouquet

# 231
  • Sofia
  • Мнения: 56
Здравейте момичета,
Да се похваля и аз. Вчера бях при Начев, ТСХ 2,37; ТСХ рецепторни антитела - 0,87. Каза ми, че за сега всичко е ОК. Да си пия лекарствата още 2 месеца ( метизол по 2 на ден и 1 сутрин 50 мг елтироксин) и след това да ги спра. Така се доближавам до 2 годишното лечение.
След това да си направя след 45-60 дни само ТСХ и ако всичко е Ок да не ходя и после ТСХ след 3 месеца. Надявал се бил да ме е излекувал. Не смея да се радвам. Имало рецидив в 30% от случайте. Дано не съм била в тях. Стискайте палци всичко да е наистина финално. Grinning Grinning Grinning

# 232
  • Мнения: 153
Здравейте! Браво макензен bouquet! Всичко да е ОК в дългосрочен план, стискам палци и се  Praynig за теб, както и за всички момичета от групата! И аз да се отчета, бях при нефролога, каза, че съм о.к. след това при ендокринолога, намали ми тирозола на 1 на ден, махна ми пропранолола, трансметила остава, сигурно заради повишените ГГТ и Аф и след шест седмици изследване на тсх и ft2 и ft4, траб, както и на чернодробните. И тогава ще видим какво всъщност е положението Praynig. Наби ми канчето за цигарите, ама то 2 - 3 цигари на ден, колко са? И на тях сигурно ще им дойде времето. Кат съм спряла мъжете и алкохола, то един порок трябва да има човек Joy иначе на  Innocent ще заприличам, ама няма да ми отива!

# 233
  • Мнения: 20 171
makenzen, стискам палци, ще чакаме да се похвалиш и по нататък.  Simple Smile

Кат съм спряла и алкохола,
Аа, алкохола не си го давам, то не се преживява иначе... Joy

И на някой ако му трябва, Цибалаб са пуснали ваучер  FT4 и TSH САМО за 8.50
https://www.ofertomat.bg/Laboratorno-izsledvane-na-2-ta-nai-vagn … ibaLab-p4862.html

# 234
  • Мнения: 153
Честит първи сняг! Скоро никой не е писал, надявам се, че сте добре Praynig за всички ви. Хубав ден и хубава седмица! Hug

# 235
  • Мнения: 5 674
Дами, здравейте,
да Ви питам пиете ли нещо за сън? Може ли да препоръчате нещо, което не пристрастява?
Освен това споделям/оплаквам се, че изпих цяло шише вит Д3 за 3 месеца, и за същия период тсх е паднало от 0,9 на 0,368 (при долна граница 0,27). Знам, че затова не спя, обаче не се издържа вече.
Сетих се още нещо  Wink, мислите ли че гаргара с чай (смес), в който има орехови листа ще е противопоказен? Напоследък имам проблем с венците, а и раната от извадения мъдрец все още не се затворила напълно, усещам някакво придърпване.

Последна редакция: вт, 29 ное 2016, 12:13 от Kaktus s usmivka

# 236
  • Мнения: 115
Кактус на мен ми бяха предписани atarax. Пиех по едно вечер и ми действаше  добре. Когато тсх ми беше под нулата се наспивах за 4 часа и беше кошмар да се будя в 2 -3.
Сега не пия нищо след 45 дни лечение ми спряха и метизол а и кортикостероидите. Не пия и atarax. Дано ти помогне и на теб .😊😊😊

# 237
  • Мнения: 11 737
От това съм пила инцидентно 3-4 пъти може би, по 1/2 хапче. Аз им викам (антракс  Mr. Green) Сън над 12 часа, не можеш отлепи. Ставам и залитам, кръвно ниско, пулс нисък, все едно не съм аз  Joy Случвало се е при високо кръвно веднъж, с бонус главоболие и  повръщане, и да пия 1/2 хапче, защото и не можех и да спя и не само че и кръвно ми падна и главоболие ми се успокои, ами бях и като упоена. Яко ми играят нервите, ей.
Майка ми го пиеше и от нея съм пробвала. Доколкото знам е с рецепта. Хубаво хапченце  Wink
Иначе инцидентно сега пия неуролакс. Също много добри успокоителни, от които не само спиш, ами се събуждаш и отпочинал. Като казвам инцидентно, за последните 3-4 години да съм изпила 3-4 хапченца. Пия в краен случай, ако видя зора, не съм спала, блъска ме пулса и съм трупясала. Не смея, че все пак не са ми по предписание, а и са си успокоителни, отпускани с рецепта.

Без рецепта - Симпатил казват много хора, че им помага, ама с нашето заболяване не знам дали би ни подействало. Слабо ми се вижда, също като мента, глог и валериан. То бонбонки направо.
Виж едно червено вино, дето съдържало тирозолец, по-може да помогне на съня  Laughing

# 238
  • Мнения: 5 674
Aбе не е като да нямаме домашно, червено, все пак съм от южен край, но повече от две глътки ме правят нервана и заядлива, чак след това заспивам  Mr. Green. Атаракс съм пила по друг повод, не можех да отлепя, вечно ми се спеше.

# 239
  • Мнения: 20 171
Кактус, на мен ми помагаше валериан на таблетки, от една заспивах като пор. Ако ми е много нервно - две таблетки Laughing Но само на тази фирма, на други не ми действаше:
Скрит текст:

За през деня ендокринолозите ми изписаха Симпатил, много е добро, не успива и си адекватен, но за вечер само валериан ми помагаше.

Общи условия

Активация на акаунт