Базедова болест - тема 5

  • 70 703
  • 750
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 677
Благодаря.

# 241
  • Мнения: 153
Здравейте, честит Никулден, на именниците здраве и късмет, и на другите също! Един бърз въпрос - като тръгнете да настивате / хремясвате/ какви илачи пиете? Традиционно - парацетамолени, ибупрофени или нещо по-завъразно?

# 242
  • Мнения: 20 172
Абе какво настиване с този Базед, нали имунната система работи на бързи обороти  Mr. Green  
Като се разболях, няколко години не знаех що е това настиване и вирус, нищо не ме хващаше, а преди това, някой ако се закашляше и аз бях следващата  Laughing
Иначе в последните години, ако усетя, че се разболявам, удвоявам дозата на вит.Д няколко дни, от 2,400 на 5000 единици и се стопираха нещата. В краен случай някой Колдрекс макси грип и нещо за смучене ако гърлото се обажда.
Обаче от известно време занемарих пиенето на вит.Д и от онзи ден и мен ме боли гърло, нон стоп смуча нещо за гърло, и не минава, да му се невиди... Confused
Но пък щом се разболявам, може да означава, че жлезата ми се е кротнала  hahaha Но с Тирозол, какво няма да се кротне.... Confused

# 243
  • Мнения: 153
Аз си имам някакъв алергичен синузит дето изобщо не ми е минал и не ми минава с нищо, няма тирозол, няма 6-5. Говоря си стерео  Joy и това е, никой доктор още не се е справил с него. Откакто имам проблеми със синусите, след като опитах какво ли не,  бях овладяла проблема с капки алое - около 10 години все едно нямах проблем, обаче от известно време и алоето не помага,  покрай тоя синузит усещам, че нещо ще ме хваща newsm78 и хрема та за това питам.

# 244
  • Мнения: 5 677
И аз имам синузит (може и алергичен да е, не го знам) и съм си втълпила/забелязала, че ми помага жабурене с лъжица олио. Слагам в устата и жабуря докато издържа ( по книга пише 20 минути, но това е трудно), после изплювам и мия зъбите с паста.
Препоръката е да се прави сутрин, извличало токсини от тялото, но такова време сутрин нямам, така че го правя при нужда.
Да добавя: след няколко минути жабурене олиото се превръща в белезникава течност и пише, че не е желателно да се поглъща.

Последна редакция: ср, 07 дек 2016, 10:22 от Kaktus s usmivka

# 245
  • Мнения: 153
Благодаря за инфото Simple Smile, ще пробвам жабуренето.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте на всички,
Минавам да се отчета. Пуснах изследвания и тайно се надявах да не съм в час, за да оправдая с това килцата, които трупам. Но уви ... TSH 1.54 (0.35-5.00)
FT3 4.32 (2.25-6.00)
FT4 16.95 (9.15-23.86)
Ами здрава и дебела съм  Party Joy

# 247
  • Мнения: 153
Хубава новина, добри резултати, все такива да са bouquet, пък и теглото и формата може да се подобрят Praynig. По-добре здрава и дебела отколкото болна и дебела Joy, нали?

# 248
  • Мнения: 20 172
Тони, здравето е най-важно.  Simple Smile

И аз пусках хормони днес, на 1 таблетка Тирозол съм. Чакай да си ги пусна тук, после по-лесно си ги намирам  Mr. Green
Хормони
TSH   S        2       µIU/ml     0.27 - 4.2     ECLIA
Free Т4 (fT4)   S        10.04       ng/l     9.30 - 17.00     ECLIA
TSH-R-Ab   S        0.30       IU/l     0 - 1.75     ECLIA

Не ми хареса тсх-то, вместо да се вдига, то спада, предишният път беше 2,66  Thinking

# 249
  • Мнения: 132

Абе, и аз същите ги върша, цял живот съм кльощава, едни 5-6 килограма въртя нагоре надолу, но откакто спрях метимизола юни и като дебелея та дебелея и май не спирам, отгоре съм с 15.
Зарекох се на 5 януари да започвам 90 дневната диета, даже изтеглих апликейшън на телефона Laughing

Иначе хормоните от лятото се държат прилично newsm78 защото и аз мислех, че отивам към хипофункция без причина.

# 250
  • Мнения: 20 172
Аз съм малко скептично настроена към 90 дневната, една приятелка свали доста с нея,  после си върна всичко, че и отгоре. Пак я започна, но почти без никакъв ефект.
А и самата диета е доста въглехидратна, 3 от дните само това се яде.
При мен имаше ефект точно намаляването на въглехидратите.
 Peace

# 251
  • Мнения: 132
Всъщност, аз не искам да отслабвам, а да задържа постигнатите най-накрая нормални килограми за физиката ми, по-скоро диетата ще е за контролиране и подбор на храненията ми, че нещо много се отпускам напоследък и като я няма хиперфункцията всичко се усвоява на 100%  Whistling

# 252
  • Мнения: 153
Честито Рождество Христово на всички! Здраве и благоденствие за вас и семействата ви!
В чудо съм се видяла с това дебелеене, навървила съм се като наденица... EmbarassedАз също смятам след празниците да мина на нисковъглехидратно хранене, може би и на безглутеново.. Ама това са само намерения, дали ще ги осъществя, друг въпрос. Гледам се по-малко в огледалото, а на кантара не съм се качвала от месец.
Бягам от реалността  Joy, ама тя от мен не бяга Wink. В чудо съм се видяла, още не съм взела да подменям гардероба, но като гледам как качвам  устремно.. Поне да бях по-височка, пък то...ниска и пухкава

# 253
  • Мнения: 91
Здравейте момичета  Simple Smile Да се запиша и аз в тази тема .Преди 5 години ми поставиха диагноза - Хашимото .Хормоните си бяха в норма и приемах само селен. И така проследявах си антителата периодично ,дори и те влязоха в норма.И мирясах ,успокоих се. Не бях ходила на ендокринолог година и половина ,защото нямах оплаквания.От около 2 месеца обаче започнах много да се изморявам, получих силно сърцебиене и "прескачане"/пулса ми е 85-90 от както се помня/ .реших ,че е от умората ,която ми се беше натрупала.До преди 2 две седмици когато вдигнах кръвно и пулса ми скочи на 125.
Отидох на кардилог ,който ми каза че трябва  непременно консултация с ендоринолог.
От седмица съм с диагноза Базедова болест и съм на лечение с метизол 3х2 и  пропранолол.
Дано да реагирам добре на лечението .Доста съм притеснена за килограмите ,защото съм слаба и в момента теглото ми пада още. Това коригира ли се в последствие? Страдам и от безсъние .За съжаление и нервите са ми опнати като струни. Обземат ме панически мисли.Приемам и ще бъда благодарна за всички съвети и опит който бихте споделили с мен ! На всички желая  здраве и  повече усмивки !  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 254
  • Мнения: 20 172
С Метизола би трябвало да започне да ти се коригира теглото, споко.
Ако прочетеш малко назад, ще видиш, че  повечето се оплакваме точно от излишно тегло  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт