Базедова болест - тема 5

  • 70 694
  • 750
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 70
mariqivanova799,аз също като родих имах много кърма..пих дълго време лекарства за спиране...кърмих 11 месеца интензивно...лекарства сигурно 6-8 месеца след това...и пак имаше изтичане..това продължи около 10 г-при стискане секретираше..вече дъщеря ми е на 21..сещам се 1 път в годината да пробвам-нямам вече проблеми..Ти преди колко време си родила?

# 421
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
На десет е юначето,наесен да е жив и здрав ще стане на 11(години).Четвъртокласник е,стискайте палци за матурите,че наближават и сме се шашнали и двамата.
На хиляда прегледа съм ходила,дори два пъти са ми правили мамография,защото освен бяло взе да тече и зелено-черно.И на онколог ходих,мастопатия си имам.Изписаха ми гел с прогестерон,който купих,но не ползвам и няма и да ползвам,не желая изкуствени хормони.
И Мастодинон,който е хомеопатичен,но скъп и не върши работа.Пих и освен да ми увеличава количеството секрет,друго не прави.Не са изписани за спиране на секрета,а за облекчаване на мастопатиятата.

На мен на втория или третия месец след раждането от стрес(силно се уплаших) сама ми спря кърмата.То спря е силно казано,защото и до сега се образува по малко.Рядко изтисквам,казали са ми да не го правя.Чак като вече умирам от болки, стискам.
Бях ходила при една ендокриноложката и тя естествено поиска като всички други да види какво тече.Стискам си аз,тече си на поразия,а лекарката учудено възкликва към сестрата:"Гледай,гледай,ако не си виждала,истинска галакторея!Такова чудо до сега не съм виждала на живо!"
Ужас.А аз очаквах да е виждала,или поне да знае как се лекува.

Дано и при мен да поспре,крайно време е.

Последна редакция: пн, 24 апр 2017, 23:13 от mariqivanova799

# 422
  • Мнения: 11 737
Аз съм мазала прогестогел преди 10 години за болки от мастопатията. Имаше ефект за него период.

# 423
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,същия гел ми изписаха.Купих и ползвах два пъти.Резултатът-получавах и двата пъти горещи вълни.Поразрових се,прочетох за прогестерона и се ужасих.Нито естроген,нито прогестерон ще ползвам.Тези синтетични хормони са кошмарни.Направо ме е страх от тях.

# 424
  • Мнения: 4 204
Здравейте. Записвам се и тази тема, освен в Хашимотската. Все още съм в етапа на неокончателно поставена диагноза, на епикризата: Тиреотоксикоза. Хашитоксикоза от м.11.2016г при
Т4 2,72 /н. 0,89-1,76/,
Т3 7,81 /н. 2,3-4,2/,
ТСХ 0,07 /н. 0,3-4,0/,
ТАТ- тиреоглобулинови антитела 967 /н. под 200/,
ТПО /Ат срещу тироидпероксидаза/ 173 /н под 150/,
ТРАК 5,8 /н до 2/
На метизол съм от 6 мес, първоначално 20 дни 2х2, после 1 мес 2т/дн, от третия месец до сега х1т/дн от 5 мг. Последните 2 мес с добавка на еутирокс -първия месец 12,5 мг, втория 25 мг/дн поради покачване на ТСХ до 4,5 и Т3 и Т4 в норма, към долна граница.
Сега пуснах ТСХ и ТРАК в Бодимед. /Това за фонД Базедов май е много вярно/.
Отпреди съм с поставена диагноза ранен климакс и съм на заместителна хормонална терапия, според ендокриноложката и то е свързано с общ автоимунен процес.
Напоследък имам болки по ставите, основно по малките стави на ръцете, а също и на краката, прибавят се и краткотрайни режещи болки в големите стави. Изчетох цялата тема, но не видях да сте споделяли подобни оплаквания. Може да си добавям и друг автоимунен процес, напр. ревматоиден артрит, но все пак, в рамките само на хипертиреоидизма, някой имал ли е такива болки?

# 425
  • Мнения: 20 172
Имаме, имаме, и болки и всичко  Mr. Green
При мен изчезнаха, след като спрях глутена, и започнах да пия вит. Д, магнезий и К2. Не зная кое точно от тези неща помогна или всичките, но ти препоръчвам спирането на глутена.
Защо те сложиха на ХЗТ, какви ти бяха оплакванията?
Да знаеш, че щитовидната дава ядове и с цикъла, може от там да тръгва проблема  Thinking

# 426
  • Мнения: 4 204
Е, успокоително звучи, стигат ми и тез диагнози. Обмислям да започна вит.Д, и без това остеопорозата е перспективата, а също и калций. Между другото, по едно време имах крампи, пих доста несериозно калций и нещата поспряха. Ще опитам на първо време това, дано се поуспокоят ставите.
Ранният климакс предхожда проблемите с щитовидната жлеза с поне 5 г. На 38 родих второ дете, 1 година лактация- без цикъл, една година някакъв, що-годе редовен, и после се почна -прескачания, нередовности, пусках хормони, поставиха ми Д. ранен климакс и започнах заместително лечение. Майка ми е с много тежка остеопороза при нормална възраст за влизане в менопауза и основно това ме накара да започна заместителната терапия. Тогава, при започването на ХЗТ гинекологът поиска да направя остеодензитометрия - излезе остеопения и това наклони везните в полза на ХЗТ.
В добавка, майка ми на приблизително моята възраст в момента беше с поставена Д. Базедова болест. След 1г опити с медикаментозно лечение нищо не стана и проведе радиойод лечение. Покрай настоящите ми проследявания пуснах миналия месец и на нея хормони- Т3 и Т4 са в средата на нормата, ТСХ- на долна граница на нормата. /Това като дългосрочно проследяване -над 30 г. след лечението./ та, при откриването на остеопорозата й бяха казали, че базеда е съучаствал в намаляването на костната плътност.

# 427
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мен ставите не ме болят,но ме болят костите над глезените и под лактите.
Леле,сигурно скоро ще развия остеопороза.Ходих лятото на изследване и чак се учудих,че нямам.
Но всичко е против мен-Базеда,ранното премахване на матка и яйчници,липсата на витамин Д и калций и на всичкото отгоре пия постоянно Метилпреднизолон заради колита.
Ако и остеопороза получа...

# 428
  • Мнения: 20 172
На мен личната ми препоръча, пък и ендото каза, че не е лошо, да си направя изследване за остеопороза, но за момента съм го отложила, едно заради фонда, едно, че съм с гипсиран крак и не мога да мръдна никъде. Отделно, в последната година се сдобих с дископатия, радикулопатия,коксартроза начална форма....изобщо, при мен е весело ...Crossing Arms

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 12:18 от Lemy

# 429
  • Мнения: 4 204
Не съм повтаряла остеодензитометрията. Тогава, преди 5-6г беше май 75 лв в ендокринологията в "майчин дом". Измерване по рентгенов метод, тазобедрена става.
Преди 3 мес като говорих с ендокриноложката, тя каза, че може да имам болки по ставите като страничен ефект от метизола, независимо от ниската доза. Ама стават повече. Ако трябва да го продължа, ще търпя, няма какво да се прави.
Мария, доста рискови фактори за остеопороза наистина.
Излязоха ми резултатите
TSH   S        3.09       µIU/ml     0,27 - 4,2    
TSH-R-Ab   S       1.96       IU/l     0 - 1,75   
Тези двечките излязоха 55 лв в "Бодимед". 
Нацелила съм май дозата на еутирокса, 25 мкгр/дн е добре според резултата от ТСХ. /миналия месец ТСХ беше около 4,5, вдигнах си сама еутирокса на 25 от 12,5 - реших да не занимавам жената със себе си за нещо, за което мога да пробвам и сама/
За ТРАК май трябва да поговоря с ендокриноложката- определено спадат, но дали е рано или не за спиране на комбинацията метизол/еутирокс тя трябва да прецени. Вероятно е рано, минали са само 6 мес. на тиреостатик....

# 430
  • Мнения: 11 737
И аз в клуба с болки в ставите и не само. И пръстчетата дори ме болят. За цикъл, менопаузи и ала бала, направо не ми се чете и мисли.

Депресирам се направо като чета. Не че не знам какво ме чака, но като видиш посестримите и те да споделят и...  #Sniper cry

# 431
  • Мнения: 4 204
Нотка оптимизъм- майка ми е на 85г, над 35г са минали от лечението с радоактивен йод и с ЩЖ е ОК. И цигарки си пуши на корем...

# 432
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
ra2,да е жива и здрава майка ти и още дълги години да си пуши и да се радва на живота bouquet Hug
Аз имам баба на горе-долу същата възраст,май е малко по-голяма даже и тича насам-натам по екскурзии.Да ми е жива и здрава.Между другото тя е живото доказателство,че човек ако иска да живее,медицината е безсилна.Оперирана и е щитовидната жлеза,облъчвана е за прекратяване на функцията на яйчниците на 40 годишна възраст.Има си пейсмейкър на сърцето и буквално дни след като и го сложиха,хукна да катери Перперикон.Никой не би повярвал,че наближава 90.Когато идва я мислят за сестра на майка ми.

Merelenda,никак не се шашкай за менопаузата.При някои жени буквално няма никакви симптоми.Майка ми имаше малко по-обилни изкървявания,които ужасено наричаше кръвоизливи и после малко зацапвания след изчезване на цикъла.Нищо друго.Може пък ти да нямаш никакви оплаквания.

Lemy,мила,голямо гуш от мен Hug
Ти на колко си години?Пиеш ли някакви билки или хормони? Аз хормони не искам да пия,голям ужас имам от тях.Искам нещо безвредно и евтино.Бях взела Клименум,не е много евтин,но е хубав.Много ми облекчаваше състоянието,но нещо ми се надуха краката.Обаче пък точно като се надуха имах сериозни физически натоварвания на краката.Имам почти пълна опаковка,трябва пак да опитам да пия.Може пък да не се надуят сега.

# 433
  • Мнения: 20 172
Ра, аз Лтироксина си го пих до последно заедно с Тирозола.
Мария, благодаря ти!

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 18:13 от Lemy

# 434
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Много благодаря за отговора.
Аз смело си пийнах едно хапче Клименум от дневните.То не е с рецепта,води се хранителна добавка.Преди малко ми поуспокояваше вълните,пак ще го пия.Аз го видях по телевизията,въртяха му постоянно реклама.

Общи условия

Активация на акаунт