Майчинството счетоводно-68

  • 49 925
  • 773
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 32
шуши7 , провери какво точно е подал този работодател в НОИ за теб.

Едва ли ще се наложи да връща нещо щом е подадено Приложение 12 / действало 2015 г. / за промяна на обстоятелствата. Обаче докато не се оправи декл. обр.1 няма и 1/2 от обезщетението да получи.



Много ти Благодаря за отговорите bouquet

# 46
  • Мнения: 690
Дами, използвам линка посочен най-отпред в темата за проверка на статуса на болничния https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp За съжаление след въвеждане на ЕГН и ПИК не излиза справка. При вас работи ли или трябва да използвам друга справка за проверка на статуса на болничния?

# 47
  • Мнения: 312
Дами, използвам линка посочен най-отпред в темата за проверка на статуса на болничния https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp За съжаление след въвеждане на ЕГН и ПИК не излиза справка. При вас работи ли или трябва да използвам друга справка за проверка на статуса на болничния?
Влезте в сайта на НОИ.От тук не става.

# 48
  • Мнения: 690
Дами, използвам линка посочен най-отпред в темата за проверка на статуса на болничния https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp За съжаление след въвеждане на ЕГН и ПИК не излиза справка. При вас работи ли или трябва да използвам друга справка за проверка на статуса на болничния?
Влезте в сайта на НОИ.От тук не става.

Благодаря. Справка за представени в НОИ документи ли… да използвам? Ако се появява болничния лист в справката за постъпили данни от издадени болнични листи не следва ли да се появи и в справката за представени в НОИ документи?

# 49
  • Мнения: 312
Благодаря ви Lady Brinne Hug
То никой до сега не може да ми даде 100 % отговор, поради сложността на проблема.Мислех да звънна в Инспекцията по труда, надявам се, че от там ще ми дадат категоричен отговор.
Благодаря Ви още веднъж. Peace Peace Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 1 408
Въпросът ми е за детските надбавки- имам ли право да получавам такива при майчинство от 340 лв.?

# 51
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Въпросът ми е за детските надбавки- имам ли право да получавам такива при майчинство от 340 лв.?


Зависи колко е средния доход на член от семейството. Ако под 350 лева - да.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 408
Въпросът ми е за детските надбавки- имам ли право да получавам такива при майчинство от 340 лв.?


Зависи колко е средния доход на член от семейството. Ако под 350 лева - да.
Благодаря Ви!Да, само за моя доход става дума. Вероятно ще трябва да попълня декларация в обищата или ще ми трябват и други документи да прибавя?

# 53
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Въпросът ми е за детските надбавки- имам ли право да получавам такива при майчинство от 340 лв.?


Зависи колко е средния доход на член от семейството. Ако под 350 лева - да.
Благодаря Ви!Да, само за моя доход става дума. Вероятно ще трябва да попълня декларация в обищата или ще ми трябват и други документи да прибавя?

Подава се в Дирекция социално подпомагане по постоянен адрес.

http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/mesecni-pomosti/

# 54
  • София
  • Мнения: 1 408
Въпросът ми е за детските надбавки- имам ли право да получавам такива при майчинство от 340 лв.?


Зависи колко е средния доход на член от семейството. Ако под 350 лева - да.
Благодаря Ви!Да, само за моя доход става дума. Вероятно ще трябва да попълня декларация в обищата или ще ми трябват и други документи да прибавя?

Подава се в Дирекция социално подпомагане по постоянен адрес.

http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/mesecni-pomosti/
Много благодаря за бързия и компетентен отговор  bouquet

# 55
  • Мнения: 4
Здравейте понеже на 25.01.2016г. ходих на генеколог и установи, че съм бременна (4 мес. след загубата на бебенцето ми ) исках да ви попитам
осигурявам се сама за починалото ми ангелче взимах 100 лв от социлните  и за да не се повтори исках да ви питам колко пари трябва да платя за да получавам нормално майчинство фирма мога да си намеря, но незная колко пари е нужно да платя и за колко месеца назад (нямам трудов стаж)

# 56
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Здравейте понеже на 25.01.2016г. ходих на генеколог и установи, че съм бременна (4 мес. след загубата на бебенцето ми ) исках да ви попитам
осигурявам се сама за починалото ми ангелче взимах 100 лв от социлните  и за да не се повтори исках да ви питам колко пари трябва да платя за да получавам нормално майчинство фирма мога да си намеря, но незная колко пари е нужно да платя и за колко месеца назад (нямам трудов стаж)

Назад осигуровки няма как да се внасят.
Можеш да се осигуряваш за напред и като набереш 12 месеца осигурителен стаж ще имаш право на обезщетение за бременност, раждане и гледане на дете.
Колко ще са осигуровките на месец зависи от осигурителния доход.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Lady Brinne,  благодаря!  В базата за изчисление 24м назад за борса периода майчинство се смята 340лв?

# 58
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Не, на база МРЗ за тогавашния период.

# 59
  • гр. София
  • Мнения: 114
Здравейте! В момента съм в следната ситуация: аз съм в отпуск за отглеждане на дете до 2 год., искам да се върна по-рано на работа, но при друг работодател. Детето ще го гледа баба му, докато го приемат на ясла/градина. Знам, че при промяна в обстоятелствата( напр. връщане на работа ) трябва да подам декларация за промяна на обстоятелствата в 3 дневен срок, а също и за изплащане на 1/2 майчинство до навършване на 2 год на детето. Проблема е:
1/ че нещо не се ориентирам с новите формуляри - някой може ли да ми каже това кои №-ра приложения са?
2/ всъщност на кой от работодателите трябва да представя документите - аз си мисля, че на стария работодател трябва да представя декларация за промяна в обстоятелствата, която той да ми подаде в НОИ, че ми спира осигуряването, а после на новия работодател - отново декларация, че започвам работа и тази за изплащане на 1/2 майчинство. Дали е така?
3/ ако има някакъв период от време между прекратяването на първия договор и сключването на новия, от НОИ ще ми изплатят ли майчинството за съответния период след като не съм осигурена?

Общи условия

Активация на акаунт