Испански език - Тема 2

  • 83 545
  • 521
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 097
¡Feliz Navidad y Prospero Ano!

# 196
# 197
  • Мнения: 614
Hola chic@s! Ya nadie pregunta nada y no escribe en este tema. Nadie quiere aprender y practicar castellano. Que lastima!

# 198
  • Мнения: 64
Yo quiero! Simple Smile

Някой купувал ли си е "адаптирана" книга с аудио (CD)? Случайно ги открих, не знаех, че има точно такива. Това ми се струва много добър начин за учене на език, но намерих само тези:

http://www.ucha-ezik.com/language-books/%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BF … 8%D0%B2%D0%BE-b-1

http://www.languageuser-bg.com/kategoriq/category/view/215

От тези си харесах "El diario de Val"...

# 199
  • Мнения: 246

fresh_s_menta, този тип книги са доста полезни.
Из торентите и руските сайтове има доста качени. За кое ниво търси?

# 200
  • Мнения: 152
Благодаря за сайта. Аз си поръчах та Пабло Неруда, а и още 2 книжки (едната е Los pazos de Ulloa - хубава е книгата)

# 201
  • Мнения: 64
briget, за B1. Ще потърся в Замунда, другите повечето не са ли пълни с вируси? И с аудиото ли са качени?

perla333, Los pazos de Ulloa ми се струва малко "тежка" като за първа книга... Ти кои би ми препоръчала и от къде се поръчват?

# 202
  • Мнения: 152
Аз съм чела книгата и в оригинал, но много се забавлявам и с адаптираните версии и затова си я поръчах. Simple Smile Ще поразгледам още малко и ще ти препоръчам нещо. Simple Smile А ако си от София може да отидеш до книжарница Колибри (близо до СУ се намира) - имат богат каталог с книги на испански - от класиците, през адаптирани и детски  книги, до съвременни романи. Учебници също предлагат.

Edit: фреш с мента, от книгите в сайта, лично на мен ми допаднаха Niebla, La Celestina; струва ми се интересна и Fortunata y Jacinta. Сега видях че й Pepita Jimenez е налична - книжката е много свежа, леко мудна може да ти се стори първата част (оригинала на книгата е от 3 части - първата е като дневник и съответно висиш в главата на героя), но книгата е много свежа. Не съм чела адаптираните версии де, но в оригинал са хубави. Los pazos de Ulloa е страхотна книга и ти я препоръчвам някой ден да я прочетеш. Мисля че и превод имаше на български, но не съм сигурна.

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 00:36 от perla333

# 203
  • Мнения: 246
 Аз оттук съм теглила книги + аудио към тях - http://www.twirpx.com/files/languages/spanish/audiobooks/
Има и интересни "списания" за изучаване на испански - пак са текст + аудио.
Сайтът изисква регистрация и има лимит на изтеглените файлове.

# 204
  • Мнения: 152
Дойдоха ми книжките и съм страшно доволна ^_^ Определено ще следя каталога в сайта. И от няколко руски тракера си изтеглих книжки - сега само време да намеря. 😁

# 205
  • Мнения: 64
briget, безкрайно ти благодаря за този руски сайт! Grinning  bouquet

Благодаря и на perla333 bouquet

# 206
  • Мнения: X
Как сте Испанци? Ето поредната порция думи с картинки за по-лесно помнене. Този път дрехи и аксесоари.
 Peace








Мерси за нагледният урок.  bouquet
Запис при вас.

# 207
  • Мнения: 3 373
Здравейте!!

Много се зарадыах на темата ви и въпреки, че владея езика, много ще се радвам да помогна.

Чета че нивото на всички е различно, затова предлагам нека всеки във сво пост да пише поне по едно изречение на испански.
Да не ви е страх да грешите! Затова сме тук ще помагаме.
Който не го разбере да си каже и така.

Un dia haremos este chat solo en español Simple Smile
Un abrazo

# 208
  • Мнения: 5 892
Здравейте. Искам да уча Испански. Абцолютно нищо не знам. Как бихте ме посъветвали да започна?

# 209
  • София
  • Мнения: 2 401
Здравейте. Искам да уча Испански. Абцолютно нищо не знам. Как бихте ме посъветвали да започна?

За натрупване на някакъв базисен речник и начални познания по граматика мисля, че Duolingo е подходящ  Peace Много е удобно и зарибяващо.

/аз не съм учила испански с него, но предполагам че е на добро ниво предвид това, че е сред най-популярните езици/

Общи условия

Активация на акаунт