Любители на котки – Тема 102

  • 51 891
  • 767
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 188
Здравейте

Казвам се Дида и искам да се присъединя във вашата група. Аз обожавам котките! От малка все сме имали котки. Даже сме имали и по 2 на веднъж.
Сега имам един голям сладур на име Лъки. Който вече е на 2 години и половина. И е много палав. Много си го обичам и глезя при всяка възможност.
Тези дни нещо много взе да препикава дрехите на приятеля ми, не и моите. И се чудя да не би да имате някакви идеи как да го откажа от този ми навик ?

Ето и 2 снимки на малкия сладур. Но са малко стари от миналата година. Скорошните снимки са ми на телефона и не ми е останало време да ги кача на компютъра.
http://prikachi.com/images.php?images/25/8654025l.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/41/8654041c.jpg

# 691
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 979
Добре дошли с Лъки  Hug

Имаме - кастрирай незабавно и имай предвид първо, че хормоните няма да се изчистят веднага и второ, че може маркирането (припикаването) да остане като навик. Затова колкото по-бързо кастрирате, толкова по-добре. Peace

# 692
  • София
  • Мнения: 2 092
Танче,  Joy Joy Joy

Според твоята схема моята Лолка държи поза ''луд съм по теб'' само когато съм в тоалетната. И ми танцува любовен танц, като опъва задните крачета колкото може и пристъпва ''пти па'', т.е. ситни стъпки. Няма такава  любов! Изобщо, моето коте е много режимно. Сутрин, щом чуе, че съм се събудила, слиза от своята ''хралупа'', т.е. кашон на гардероба (където се крие при опасност) и идва при мен. Ляга върху гърдите ми и бръмчи, колкото сила има. След 10 мин. слиза и ме води да й сложа ядене (преди да съм си измила зъбите дори). После се качва пак на гардероба и си спи там до 7 ч. вечерта. Щом стане, излиза навън по котешки дела. Към 10 се прибира и почва да ме язди, тоест да ми се гушка където успее да се намърда. Спасението е да й направя до мен гнезденце от моя жилетка, много мекичка, която тя много обича да меси, и после си ляга в нея. После оправяме леглото и лягаме двете да спим, като ми ляга до ръката и си слага главичката в моята шепа, като на възглавница. По някое време пак излиза навън, после отново горе на гардероба. Няма такова подредено дете! А има един много интересен навик: като я повикам по име, независимо кога е, идва при мен. Като кученце! Това е много нетипично за котка.

# 693
  • Мнения: 188
Добре дошли с Лъки  Hug

Имаме - кастрирай незабавно и имай предвид първо, че хормоните няма да се изчистят веднага и второ, че може маркирането (припикаването) да остане като навик. Затова колкото по-бързо кастрирате, толкова по-добре. Peace

Благодаря много за посрещането. Но сърце не ми дава да го кастрирам може би ще се примиря да да пера дрехи по често.

Това му е един от малкото недостатъци. Другия му недостатък е че хич не идва да се гушка в мен, а само в приятеля ми. Въпреки че аз съм тази която го глези и не му се кара.

Единствено идва и ляга в мен когато съм сама или рано сутрин когато приятеля все още спи, аз ставам в 6 сутринта. Тогава ляга върху гърдите ми и ме гушка с предните си лапи около врата.

Последна редакция: ср, 24 фев 2016, 19:32 от Dida Dinova

# 694
  • Мнения: 3 331
Добре дошли, Дидка и Лъки - втората снимка е много сладка! Дидка, наистина кастрацията е единственото решение, но при положение, че не ви пречи миризмата и нямаш против да переш, не виждам проблем. Но да знаеш, че при мъжките операцията не е тежка - само им клъцват топките и толкоз Blush Понеже мъжките са предразположени към запушвания заради формата на пикочните пътища, кастрацията може да намали вероятността от запушване - когато са разгонени, тестисите се уголемяват и се притискат пикочните пътища, което може да доведе до задържане на урина и образуване на камъчета. Но, разбира се, не всички мъжкари се запушват все пак.

# 695
  • Мнения: 188
Добре дошли, Дидка и Лъки - втората снимка е много сладка! Дидка, наистина кастрацията е единственото решение, но при положение, че не ви пречи миризмата и нямаш против да переш, не виждам проблем. Но да знаеш, че при мъжките операцията не е тежка - само им клъцват топките и толкоз Blush Понеже мъжките са предразположени към запушвания заради формата на пикочните пътища, кастрацията може да намали вероятността от запушване - когато са разгонени, тестисите се уголемяват и се притискат пикочните пътища, което може да доведе до задържане на урина и образуване на камъчета. Но, разбира се, не всички мъжкари се запушват все пак.

addicted2U  благодаря за информацията. Аз да си призная той го прави рядко. Миризмата ме дразни но само понякога. За прането така или иначе пускам редовно по 3-4 перални  на седмица не е проблем. Но си мисля че няма да мога да го кастрирам. Просто ще го наглеждам повече.
преди не го правеше. Прави го от 2-3 месеца това. Иначе си знае къде му е тоалетната и всичко.

Възможно ли е да си отмъщава за нещо ?

Че той нашия си има голям характер.

 Даже се чудя дали да не сложа на входната врата тук пазя аз със снимка на Лъки. Тъй като е много опасен за външни (чужди) хора. Напада и хапи и драска, защитава територия си Simple Smile

водя го на преглед и ваксинация редовно.

# 696
  • Мнения: 2 534
Напада и е агресивен, защото не е кастриран... Tired

# 697
  • София
  • Мнения: 13 147
Аз да си призная той го прави рядко. Миризмата ме дразни но само понякога. За прането така или иначе пускам редовно по 3-4 перални  на седмица не е проблем.
В момента маркира само дрехи, но може да започне и други неща. Готова ли си да сменяш матраци и дивани? А обувки и чанти? Така попива в кожата, че няма отмирисване. Sad След време и да се решиш на кастрация, навиците ще са изградени. Sad

А тоалетната не ти ли мирише? След като съм гледала 17 години кастрирани котараци, тоалетната на младежа Наско е нетърпима. Ще я изтърпя още малко, но не мога да си представя да е така в следващите 15-20 години.  Sick

Лъки е много красив! И шарките му са така откроени!  Heart Eyes

Смешка от друга тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28778.msg32619383#msg32619383  Simple Smile

Последна редакция: ср, 24 фев 2016, 21:50 от Тaня67

# 698
  • Мнения: 9 652
Dida, прочети мненията на detelistna.4etirilinka в темата. Много подробно е обяснявала за кастрацията. Няма нищо страшно и лошо, дори обратното.

# 699
  • София
  • Мнения: 2 092
Дидка, а за котарачето не ти ли е жал? Момъка се мъчи за женска, ане може да се уреди. Ако не по други причини, поне по тази аз не бих го оставила да се мъчи.

Да поставя нещата по друг начин: ако имаш дете, и то трябва да се оперира от апендицит например, ще го оставиш ли без операция? Понякога нещата опират до отговорност. Да направим нещо за някого, независимо от чувствата си. Защото на този някой после ще му е по-добре. Животните не са като нас, хората, те нямат осъзнато его, не се изживяват като мъжете големи мачовци и да страдат по загубена мъжественост. Животните се водят от инстинкти, а инстинкта казва: размножавай се. За да не се загуби вида. Но, твоят котарак не може да се размножава. Разбираш ли, че така се мъчи? Че с криворазбраната си жалост ти си причината за мъката му?

Да добавя: всички в темата сме кастрирали котките си, всички сме ревали, когато сме ги давали за операция. Но не сме го направили, защото сме някакви садисти и много ни е било кеф да окастряме котките си. Направили сме го, защото сме отговорни към тяхното здраве, щом сме ги поставили в неестествена за тях среда, каквато е живеенето в един апартамент цял живот, без право на свобода.

# 700
  • Мнения: 19 296
А женските котки кога се кастрират и при тях нужно ли е?

Питах на хотлайна в Лидл. Няма фурми атор и не знаят още кога ще е котешката седмица.

# 701
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 979
 ooooh!
Така ... лекинко ... ако може ... поне от малко уважение към участниците в дискусията ... да се хвърля по един поглед поне на последните 5 страници. Това все пак не е място за бързи въпроси и отговори, а специализирана тема. 102-ра поред при това. Не може на всеки 3 страници едно и също да обясняваме. Да не отварям дума, че на първа страница има достатъчно линкове.

Допълвам Таня, че некастрираните котараци си харесват ъгли от стаите и мебели, които опикават понякога по няколко пъти на ден. Течността прониква между фугите на дървените настилки и става страшно.

# 702
  • Мнения: 643
Здравейте, включвам се в темата с един въпрос. Имаме си котарак британец, който се обезпаразитява на всеки два месеца с дронтал. Днес обаче мъжът ми е видял като глисти в ако му. Изпаднах в ужас. Той няма никакъв контакт с външния свят, никога не е излизал навън. Имаме две малки деца, с които котарака е постоянно в контакт(галене,скубане,целувки навсякъде). Утре веднага ще купя дронтал и ще му дам през 14дни, но съм много притеснена за децата. Тези неща опасни ли са за тях? Както се вижда тая нощ няма да се спи от притеснение ( на такива неща се начетох за тениите...) Вече мисля да правя и на децата изследвания, само че не знам точно какви. Моля за съвети!!!

# 703
  • Мнения: 3 331
Вили, поддържайте добра хигиена у дома, при положение, че той не излиза навън, вие сте пренесли паразитите отвън - чрез почвата в саксиите или ако влизате с обувки вкъщи напр. Заведете котето на ветеринар за хапче против глисти, след няколко дни пак се дава хапче. Веднъж или два пъти в годината го обезпаразитявайте вътрешно, на 2 месеца е прекалено често, особено за коте, което не излиза навън. За децата също можете да купите хапчета от аптеката. Не се притеснявай излишно, с глисти можеш лесно да се обзаведеш и от недобре измит плод.

# 704
  • Мнения: 643
Благодаря за успокоението! Два пъти годишно не е ли малко за обезпаразитяване? Направо не ми го побира ума от къде може да е прихванал?! Вкъщи не се влиза с обувки, чисти се всеки ден по два пъти( добре че имам работче), с парочистачка се минава на всеки два три дни, не знам просто как е станало. Цветя нямаме, само едно но той няма достъп до него. Глистите може ли да да малки, сега пък мъжа ми казва,че му приличало на червейче от ябълка. Отиваме след малко до ветериняря, без него, защото изпада е паника като влезе в клиника. Два пъти го водихме и беше страшно. Да питам и още нещо, ваксината за гъбичките му я бихме, когато беше на 4м. Сега е на 1,2г. Та тя кога се слага пак или е като годишната?

Общи условия

Активация на акаунт