Любители на котки – Тема 102

  • 51 881
  • 767
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 533
Момичета, като казахте дресировка, Лъки се научи сам да си вади играчките от коша и да играе. Сега ако кажете как да го науча и да ги прибира Joy hahaha

# 526
  • София
  • Мнения: 1 825
Добър вечер!

За тези, които не ме познават, аз съм стопанката на котето Кьорчо (този юни ще трябва да навърши 16 г.). Имаше си и братче - Дундьо, който загубихме на крехката възраст 10 г.

С Кьорчо и Дундьо, докато живеехме в София, бяхме безгрижни и щастливи. След това заминахме за Братислава, където, вероятно и от стреса от новата работа, развих алергия към тях, която се проявяваше в астматични пристъпи. Въпреки пагубния ефект върху здравето ми, аз не се отказах от тях до края на пребиваването си - 3 г. Като се върнах, преместих животинките ми при мама в провинцията, но след няколко месеца едничкото си отиде, никой не разбра защо. Може би помните, че го преживях много тежко, дори отново взех Кьорчо в София, за да си го гледам по-добре. Като ми мина, разбира се, го върнах при мама. И така 6 г. безгрижен живот, глезен и добре обгрижван мъник, живее в къща и изглежда щастлив. Някогашните проблеми с честите уринарни инфекции останаха в миналото.

Всичко е добре, но през последните месеци хапва все по-малко. Пие вода, за щастие, но само с вода не се живее. Купувам разнообразна и възможно най-качествена храна (суха и мокра), след като вече не проявява интерес към домашно приготвената, но и нея не поглежда на моменти. Някой път му се събира и лъжичка на ден. Иначе е жизнен и гушлив.

Аз не смея да го видя дори и по Скайп, защото е отслабнал, което ме съсипва. Кърмя 6 месечната си дъщеря и се страхувам от стрес да не ми спре кърмата. Много би искала да го доведа в София, но заради алергията и кърменето няма как да пия лекарства, пък и ме е страх да не издъхне в ръцете ми ... Не знам какво да правя, чувствам главата си празна, неспособна съм да разсъждавам, много ми е тъжно. Отива ли си животинката ми бавно и безшумно?  Cry

Организирам му преглед в Кърджали, макар хич да не вярвам в тамошните ветеринари.

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 22:20 от Емел

# 527
  • София
  • Мнения: 13 137
Емел, съжалявам, че се появяваш в темата по такъв повод. Единственото, което мога да ти препоръчам е пастичката Calo-Pet . Хем е високо калорийна, хем събужда апетита. Ние я давахме със спринцовка капчица по капчица. Ако в листовката не пише каква е дневната доза, ще потърся спринцовката, за да видя какъв обем е. Дано прояде момчето!  Praynig Кураж!  Hug

Днес става точно 1 месец откакто Наско е вкъщи. Все повече заприличва на котка - любопитен и непослушен. Днес успях да отрежа ноктите. Обаче бодат все така силно.  Wink

Ето го любопиткото:

# 528
  • София
  • Мнения: 1 825
Танче, не смея да питам за Мъро.  Rolling Eyes

Божичко, отишъл си е. Ох, не мога да се успокоя, обичах го това коте.  Cry

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 22:52 от Емел

# 529
  • София
  • Мнения: 13 137
Мислех, че си видяла във Фейсбук. През декември си отиде. Sad Цяла година боледува от сърце. Беше се стопил. Sad Затова правиш добре, че не си край Кьорчо. Много е болезнено. Гледай си бебчето и се опитай да не се стресираш. Все пак е в добри ръце и съм сигурна, че майка ти прави всичко, което е по силите ѝ.

# 530
  • София
  • Мнения: 1 825
Редактирах поста си, но си ме изпреварила.
Не съм, отдавна не влизам в онзи си профил. Страшно съжалявам! На колко годинки беше?

# 531
  • София
  • Мнения: 13 137
Навърши 17 през лятото.

# 532
  • София
  • Мнения: 1 825
Неизбежно е, но трудно приемаме загубите.

Отивам да си гушкам детето, много ми дойде днес. Прегръщам те, Танче, виждам, че раната ти е прясна!

# 533
  • Sofia
  • Мнения: 1 050
Суза е разгонена. Май изпуснахме първото разгонване. Мислехме, че Мариан до известна степен ще потуши разгонването, нищо че е кастриран. Ляга до нея. Върви й по гайдата. Ама ще трябва и нея да я кастрираме.

# 534
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 976
Емелче, имаш гуш и от мен  Hug. Съжалявам, че Кьорчони пада  Sad, знам колко си го обичаш. И аз като Таня ще ти кажа, че е страшно болезнено с месеци да гледаш как толкова мило и любимо същество гасне, и да знаеш, че каквото и да правиш краят е неизбежен. Sad
Гледай да намериш ветеринари с апаратура за извършване на кръвни изследвания. Не просто да го прегледат и да кажат, че е екстра, а да вземат кръв и урина. Peace


Танче, гледам Наско вече станал дневна котка. Grinning Heart Eyes Hug И си е харесал стола на Мъро.

# 535
  • София
  • Мнения: 2 092
Емел,
Днес става точно 1 месец откакто Наско е вкъщи. Все повече заприличва на котка - любопитен и непослушен. Днес успях да отрежа ноктите. Обаче бодат все така силно.  Wink

Скрит текст:
Ето го любопиткото:


Боже колко е красив! Танче, пожелавам ви безкрайно щастие един с друг. Сигурна съм, че вече го обичаш.

Да не пропусна красавчето Дъстин, сладкиш опушен Laughing Не се коркайте заради поразиите му, ще порасне голям и ще стане мързелив, тогава ще ви липсват бебешките му поразийки. Просто чупливите и ценни неща ги преместете далеч от обсега му, проверете в нета кои растения са опасни за котки и ги махнете(отровни са за тях и мн опасни) Засадете му котешка тревичка. Най-важното, играйте с него мног време, за да му изразходите енергията, тогава през останалото време ще спи и по-малко ще прави поразии. Аз обаче ви завиждам, че имате малчуган Laughing Laughing Толкова е кратък детския им период, после са големи през цялото останало време. Така че не му се ядосвайте, а се му наслаждавайте!

А за Кьорчото, да не би да е диабет? Доколкото аз знам, отслабват от диабет.

# 536
  • Мнения: 3 890
A какво му е на Кьорчото на Емел?

# 537
  • София
  • Мнения: 1 825
Танче, страшно прилича на Миро малкият котан!

Кьорчо нямаше апетит като всяка една възрастна котка, трябваше често да сменяме храната му и да му измисляме различни изкушения. Вчера е хапнал малко дроб, тази сутрин не е ял нищо, включително не е и пишкал през нощта. Не изглежда нещо да го мъчи, мъркащ и гушлив е. Ще видим днес, пращам го при ветеринаря с единствения ехограф в Кърджали. Малко мъжки котки доживяват до дълбока старост. Моля се, ако краят е дошъл, то поне да не е болезнен.

# 538
  • Мнения: 21
Eмел дано всичко е наред все пак и да има още време животинчето.

# 539
  • Мнения: 430
Много ми е мъчно като чета тези редове. Дано котенцето има още години живот. Ей за това не исках котка, но пък преживяването да я имаш е уникално.
Аз като казвам че съм скубала опашката, в никакъв случай нямам предвид че я скубя като попарена кокошка, то това което беше мазно опада само.
Сега да питам нещо по-дългогодишните майки на котьовци. От известно време добрият и кротък Муцан който спи само при мен нощно време и аз по цяла нощ го гушках и мачках и той мъркаше блажено, сега като посегна да го пипна и той ми хваща ръката и започва да рита със задни лапи и ме гризе със зъбетата. Да ви кажа обаче, че си гризка здраво и направо си боли. Това игра ли е, или нещо му има?
А за възпитанието с НЕ, нашият наистина се научи че като е НЕ, значи не може и подвива опашка. Беше се научил да скача върху котлоните на печката, защото са керамични и гладки и той умира да легне на нещо такова. Огледало, стъклена маса. Притеснявам се обаче че котлона след като е работил, дълго време е топъл и да не скочи да си изгори лапичките.

Общи условия

Активация на акаунт