Голямата тема за малките масла - 14

  • 101 453
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 724
На суха коса съм го нанасяла,но ще пробвам и на влажна да видя какъв ще е ефекта.

# 706
  • Мнения: 1 950
И аз винаги съм го нанасяла само на суха коса.
Утре ще пробвам на мокра.

# 707
  • София
  • Мнения: 5 007
На суха, на мокра, на всякаква моята тънка коса силно мрази кокос, но люби бадемово масло!

Не жали за кокоса - идеален е за готвене и сурови сладкарски прелести!

# 708
  • Мнения: X
Момичета, има ли някоя от вас, на която кокосовото масло да има обратен ефект в/у косата? При мен, след маска с кокосово масло, косата е разхвърчана, изпръхнала, с фризи ефект. Пробвах няколко пъти и съжалявам, че се изхвърлих да купя огромен еднолитров буркан  Twisted Evil
Това означава, че маслото ти идва тежко  Peace

Ама чакайте, вие какво очаквате?  Маслато не хидратират, а запазват влагата. Маслата, независимо какви са, обгръщат косъма, няма значение дали е тънък, дебел.. Ако все пак искате да ползвате масла ги нанасяйте на влажна коса или ги смесвайте с нещо- силикони (кристали), например Peace
Принципно е така, но не с всички масла. Кокосовото например е способно да проникне дълбоко в косъма и да се задържи там, задържайки също влага, изграждайки бариера. Ето подробна статия с научни обяснения по въпроса, за който се интересува http://science-yhairblog.blogspot.bg/2013/06/oils-which-ones-soa … oat-hair.html?m=1 Има страхотна таблица показваща процентното съдържание на проникване на маслата в косъма. Повечето проникват само в кутикулния слой.

# 709
  • Мнения: 2 444
И аз съм със същия приблем. Ако кокосовото ми идва тежко, то с кои масла да го заменя. Косата ми е къдрава и последното, което искам е тя да е хвърчаща..

# 710
  • Мнения: 4 862
Не е проблема в кокосовото масло, а в самия вид, който сте купили... Преди време купих кокосово масло, което не ми действаше добре на косата, заплиташе и изсушаваше... Наскоро си купих био кокосово масло от друг производител и след маска с него, косата ми е много жива, мека, подхранена... Така че и при маслата има боклуци и ментета... Peace

# 711
  • Мнения: 1 950
Не е проблема в кокосовото масло, а в самия вид, който сте купили... Преди време купих кокосово масло, което не ми действаше добре на косата, заплиташе и изсушаваше... Наскоро си купих био кокосово масло от друг производител и след маска с него, косата ми е много жива, мека, подхранена... Така че и при маслата има боклуци и ментета... Peace
Моето е уж най-доброто, което се препоръчва тук - Dragon Superfoods - био кокосово масло, студенопресовано. Ето това:
http://shopthebest.eu/product/8536/dragon-superfoods-bio-kokosov … vano-1000-ml.html

# 712
  • Мнения: 4 862
Пише ли на него, че е за коса, кожа и нокти? На предното ми кокосово масло пак био и студено пресовано (ментето), пишеше, че става и за консумация.. На това новото пише био, студено пресовано, не пише, че става за консумиране, а е написано за кожа, коса и нокти... Не знам доколко това има значение, но сегашното ми е много по-добро... Peace 

# 713
  • Варна
  • Мнения: 7 935
 И аз се плесках с кокос редовно. Вярно-косата живва,но все нещо не ми беше наред  Laughing. Едни фризита,едно чудо.... Напоследък чета в темата за професионални продукти и там мацките казват,че преди омазването е нужна хидратация. Е циция съм и безумните цифри за Керастаз и Алтерна ми причиняват колики та...си измислих собствена хидратация. Към домашния еластинайзер добавих две супени лъжици мед. Намазах на суха коса/сложих и малко вода в сместа/ и седях два часа. В момента наистина косата ми е ок. Вчера ходих фризьорката да ми резне бретона,че расте кат луд и нейния коментар беше,че за изрусена косата ми е повече от добре.
   Чудя се какво ще стане ако заменя рицина в еластинайзера с кокос/много гадно ми смърди тая пущина  #2gunfire/.

# 714
  • Мнения: 1 280
ако е удобно да споделите как се прави ''домашния еластинайзер''

# 715
  • Варна
  • Мнения: 7 935


 само,че вместо бадемово слагам зехтин-все пак целя хидратация плюс две лъжици мед

# 716
  • Мнения: 321
Lirena, Viktoriyaa, да не би косите ви да се нуждаят от повече протеин? Моята коса е също тъничка и много мека и ако прекаля с маслените маски, започва да хвърчи, да се заплита и да се наелектризира. Тогава правя протеинови маски и нещата се оправят. Няколко страници по-назад Дивиана беше споделила протеинова маска с желатин, на мен ми действа много добре Peace

# 717
  • Мнения: 569
По въпроса с маслата за слънцезацита пробвала съм масло от малинови семки което има доста висок естествен слънцезащитен фактор,наистина предпазва.

# 718
  • Мнения: 1 950
Lirena, Viktoriyaa, да не би косите ви да се нуждаят от повече протеин? Моята коса е също тъничка и много мека и ако прекаля с маслените маски, започва да хвърчи, да се заплита и да се наелектризира. Тогава правя протеинови маски и нещата се оправят. Няколко страници по-назад Дивиана беше споделила протеинова маска с желатин, на мен ми действа много добре Peace

Руми,
нямам представа от какво се нуждае, но като ползвам протеинови серии, пак същото се получава- суха и фризи коса. По това съдя, че протеинът не действа добре на косата ми. Ще опитам утре отново с кокосовото масло, но на влажна коса. Дали да не добавя и зехтин и рициново масло? Добре ли се съчетват с кокосовото?

# 719
  • София
  • Мнения: 724
Аз желатиновата съм се наканила да я напрявя и нея тези дни,да видя как ще ми се отрази,а утре ще пробвам коксовото на влажна коса.Иначе не съм имала този проблем с други масла. Peace

Общи условия

Активация на акаунт