Съпруги на военнослужещи - 16

  • 49 039
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 339
Добро утро.
Имам два въпроса, на които ще съм много благодарна ако ми отговорите.
Не ми остава време да следя темата, така че предварително се извинявам ако въпросите са дискутирани и се повтарят.
1. Празничните наряди заплащат ли се допълнително или не?
2. Доколкото  разбрах преди време се е получила заповед, според която се въвежда допълнителното материално стимулиране "ДМС", което ще се дава на тримесечие, четири пъти годишно. Какво става с това ДМС в различните поделения? Подготвят ли се документи, оценки и т.н за да се получава?
Благодаря предварително.

# 676
  • Мнения: 1 867
От вчера се каня да пиша в темата и то защото беше празника на Велико Търново и и исках да го отбележа. Не само защото си е моя град ,а защото предполагам, че доста хора в темата са свързани емоционално с него.

Аз преминавм от една командировка на ММ в друга ,време нямам никакво за нищо . Междувременно изкарахме още едно боледуване и така завформяме много силен сезон Laughing. Тия дни като кашляше малкия и единия път продължи до 2ч. през нощта без да спира , със спазми и т.н. само се молех моите нерви да издържат, за да не хукна към спешното, защото знам ,че е от секретите ,дишането е чисто , но отидем ли на лекар все ще се намери някоя подходяща пътека (Джули много добре го е казала). "Откраднат живот" наистина разкрива както каза д-р Кръстева ( Янина Кашева) -"лайняната ни здравна система".... В неделя бях на една лекция и там лекторката каза -" има две професии ,които първо са призвание и после професия-лекари и учители". За съжаление през изминалата година и аз изпитах точене на НЗОК на мой гръб и това ми костваше излишни емоционални преживявания....

 Киди ,не залагай големи надежди на заповедта за ДМС. Първо , защото е направена заради някакви европейски директиви т.е . трябва да има такава наредба. И второ , има едно изречение в нея-при наличие на икономисани финансови  средства. Това е мое мнение и разбира се не  означава, че няма да се случи .

# 677
  • Мнения: 724
Да се разпиша и аз, че да не се налага на Фло да ме търси "под дърво и камък".  За съжаление нямам никакво настроение - малката кашля много, нощем и тя не заспива от пристъпи на кашлица. Този вирус е нападнал , здраво, града ни - детски градини, училища, възрастни - колежката ми от днес е в болничен - вчера се съсипа да кашля Cry. За докторите - какво да кажа, има и истински лекари, работещи от призвание,а не за пари, но са малцина. А колко много са тези, съсипали живота на хората... Атентатите - мен ме е страх, успяха, явно да постигнат целта си. Искрено се надявам заминаването на детето ми да бъде отменено, дори може и сама да го направя. Въпреки, че съпругът ми казва, че никъде не сме защитени. Май вече ще живеем в подозрение и страх, постоянно, но къде ли ще сигнализираме ... Ето снощи в София антитерористично учение се провежда, а гърмят по джип и какво се случва, защо не хващат стрелящия?

# 678
  • Ямбол
  • Мнения: 347
Здравейте,
Загубих се и аз , но имах тежка седмица, този вирус така ме грабна, че още не мога да се оправя, даже и антибиотик пих и го свърших и още кашлям и се сополивя, чак ушите ми са заглъхнали, но не ме болят. Не знам какво става ама си е гадно.
Иначе този световен ужас, тероризъм и мизерия и нещастие ме карат да изтръпвам, да се ядосвам, да съжалявам всички нещастни хора и да се озлобявам срещу тези които искат да ни навредят. Смесени чувства и страх и ужас и съжаление. Нямам думи просто.
А навън точно сега като ще си тръгвам дъжд и студ, е това на нищо не прилича, че и колата ми е на ремонт.....гадост. Изчезвам че днес ММ е дежурен и аз съм и майка и баща Simple Smile
Лека вечер!  Hug Hug Hug

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 9 740
Тук дъжд почти няма. Понамокри малко, но се прибрах без чадър.
Чудех се дали да си мия колата, но явно ще изчакам.

Тази вечер нямам нищо за писане.  Simple Smile Вместих се във всички срокове.
След малко си взимам нещо за четене за удоволствие и се мушкам под завивките.

Лека вечер на всички.
 Hug

# 680
  • Мнения: 911
ДОБРО УТРО!



Лек и Simple Smile -т ден!

# 681
  • София
  • Мнения: 8 434
Добро утро военни красавици.
Дано облачетата се изплачат и после да грейне слънчице Simple Smile


КАТИВИТА, както винаги си права. Лекари и учители - само по призвание, иначе горко на тези, които ще контактуват с тези хора, ако работят работата си от немай къде. Вчера говорих с Фейщицата. Към професиите лекари и учители, тя добавя и социални работници. Simple Smile
Пийвам си чайчето и след малко политам. Днес ще озъбим сватята. Довечера ще ходим на китайски ресторант, по нейно желание. Утре вечер си заминава.

Слушам прогнозата за времето, май няма да ни огрее Wink
Колкото и да е мрачно, вие се усмихвайте-все ще намерите поводи Simple Smile

ПП СГГ, моля, мини първа. Знаех си, че това ранобудно момиче ще ни зарадва с чаша ароматно кафе. Данке Wink

# 682
  • Мнения: 724
Добро утро, ранобудници! СГГ благодаря, че ни поднасяш сутрешно кафе! Днес слънцето никакво го няма - дъжд, дъжд и пак дъжд. Хайде дано ни е усмихнат и позитивен днешният дъждовен ден  Laughing!!! Уж, понякога, не пишем и се налага да се търсим, а ето че, в най-скоро време, ще трябва да пускам нова тема Laughing.

# 683
  • Мнения: 885
Добро утро, момичета! Иска ми се да е слънчево утрото, но ще ни се размине, май!
Много сте прави за призванието на лекарите и учителите. Но за съжаление в момента ситуацията е много различна. Защото призванието не може да се измери...
Детето на сестра ми го оперираха преди няколко дни в София. Тя беше доволна от целия екип. Без да я познават, са обгрижвали детето и са се отнасяли с много внимание към тях. И аз я посъветвах да даде пари на доктора, вместо да му купува нещо за почерпка. Поне си мислех, че така правят обикновено пациентите. И докторът и отговорил, като върнал парите - "На мен това ми е работата". Затова си мисля, че има надежда Sunglasses.
ФЛО, и за случая с твоето момче си мислех много. Как биха постъпили пациенти, които не са специалисти, а са изплашени и се подложат на тази процедура.  newsm78 Дано не им навреди, поне.
Момичета искам да ви пожелая да има много слънце в душите ви!

# 684
  • Мнения: 1 605
Добро утро и от мен и при нас е мокро и дъждовно и мисля да си стоя на топличко и сухо в къщи.Вземам си от кафенцето на СГГ и си пускам филмче.Хубав ден ви пожелавам макар и дъждовен

# 685
  • Ямбол
  • Мнения: 347
Добро утро и от мен. Мерси за кафенцето имам нужда, събудих се с ужасно главоболие и още се боря с него.
Дъждовно и мрачно почти като моето настроение, не знам защо така, да не ме хваща пролетна умора?! newsm78
Димитрова, аз когато бях бременна моето голямо момче изкра скарлатина, и аз като теб много се бях пристснила и изчетох много материал по въпроса, оказа се че от скарлатина боледуват деца до 7 год. за възрастните шанса да се разболеят е минимален. Аз Не се разбоялх тогава, не се притеснявай, дори и да стане няма опасност за бебето. Пази се, всичко ще е наред, то не остана.

# 686
  • Мнения: 1 408
Добър ден от мен! Позагубих се тези дни и се надявам да не ме порицаете на плаца  Laughing
СГГ, благодаря за кафенцето, с което ни радваш всяка сутрин! Светли как е, справя ли се с градината?
Кати и Албенка, много се измъчиха дечицата ви с тези вируси! Дано вече да се оправят! Моят синковец се крепи засега, слава Богу. Само снощи малко се понамокри на тренировката, но се надявам да му се размине.
Данити, бързо оздравяване и на теб!
Албенка, с право се притесняваш след всичко, което се случва в Европа. И ТМ е прав, никъде не сме защитени. Ето вчера си говорим с шефката ми. На тях им предстои пътуване в чужбина и аз я попитах не се ли притеснява. Тя ми отговори, че не желае да става заложник на страха си и каквото е писано да става, то ще стане. Ето и ние ще пътуваме по Великден и не може да не сме притеснени, но....не можем да избягаме от предначертаното.
Лунно цветенце, иска ми се всички лекари да бяха като тези, които са оперирали детето на сестра ти. Защото, мисля си, човек като отиде на лекар, му е необходимо не само адекватно лечение, а и човечност. Защото в крайна сметка стресът за пациента е голям и няма нужда да се създава допълнително напрежение.
Данити, отмина ли ти главоболието? Може и пролетна умора да е, да. А може и без конкретна причина. Нали знаеш, човек понякога се чувства дискомфортно и смачкано и без никаква причина. Оправяй се бързо!
Фло, как е гаджето? Изпрати ли сватята вече?
Димитрова и патенцето-стойте си вкъщи и се глезете колкото можете в това мързеливо време  Simple Smile Ние ще поработим вместо вас  Simple Smile
Сети, наминавай когато можеш Hug
Спирам и скачам в тръстиката. Силно се надявам да спре да превалява, че момченцето довечера е на тренировка. Стискайте палци! Голямо гуш на всички!

# 687
  • София
  • Мнения: 8 434
Легнах да спя, но се подсетих, че от няколко дни се каня да ви напиша нещо и или нямам време, или го забравям. Та за какво иде реч.
Мили момичета, махнете банелите на сутиените, или просто не ползвайте такива. Възможно е, като сте ходили на мамолог, да са ви го казали това, но аз за всеки случай също да го кажа. В списъка диагнози вече има Пост банелен карцином на гърдата. Постоянната травма от банелите предизвиква карцином на гърдата. Помислете си много сериозно, моля ви. Е, това беше. В темата на КГБ това съобщение не върви, Wink там сме на вълна старчески домове и домове за хора с увреждания. За всяка възраст си има подходящи теми Simple Smile
Хайде сега лека нощ. Казах ви, каквото имах да ви казвам, сега вече ще заспивам sleepuu

# 688
  • Варна
  • Мнения: 383


Добро утро момичета.Честит празник.Нека бъде слънчево в душите ви и винаги да бъдете усмихнати,успешни и удивителни.Лек и и слънчев ден от мен.

# 689
  • Мнения: 2 762
 Добро утро и от мен Simple Smile

 Не се разписвам защото изключително тежки мисли се въртят в главата ми след атентата...Пътуваме след 10 дни за Мюнхен, моя приятелка вчера трябваше да е в Брюксел, приятели и роднини са пръснати из цяла Европа...Дано има сила,която ги пази...

Общи условия

Активация на акаунт