Клуб на храбрата шивачка - тема 18

  • 73 019
  • 754
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 920
Искам да си купя ножица от тези авоматичните, малки. Бихте ли преоръчали?
Ок, ще направя.

# 46
  • Мнения: 65
Момичета, имам нужда от малко помощ.
Ще почвам да шия носии, за да можем да отидем на Жеравна.
За детето ще взема от детската градина и от там ще сваля кройките на потурите, ризата и елека.

Но за мен и мъжо.... Та - какво ще ме посъветвате? Да търся кроячка или ще помогнете за кройките. Обърнах нета - нищо не намерих Sad

# 47
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Мисля че ще се справиш. Няма ли някоя баба от която да вземеш да видиш как е? Иначе женската е една риза/ношница; престилката отпред е ясна един правоъгълник. отзад е плисе правоъгълник. елека е ясен. Потури незнам точно как се шият, но щом имаш детските можеш да видиш. Мъжката риза, тениска с обло деколте, малко като туника. А за украсите от кинкалериите разни ширити и т.Н (навремето майка ми даже ми бродира около врата с кръстат бод за повече автентичност, че в училище ни трябваше). за модели за украсата от интернет.

тук разказват как да си ушием потури, това може би би ти помогнало http://pokroika.blogspot.bg/2010/04/blog-post.html

# 48
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз се чудя защо нямам известия, а тя темичката - нова Simple Smile
Аз продължавам на вълна чанти и несесери.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 789
и мен ме интересуват английските платове, някой купувал ли си е, така и не намерих магазина на мираем
И аз се интересувам от платове от Англия, дайте някакви сайтове от където мога да поръчам
На Мираем магазина е на Поп Богомил 31, ако не бъркам.
Няма кой знае какъв избор, но платовете са подбрани и качествени. Току-що завърших поредната чанта с плат от там. Имат и сайт.

# 50
  • Мнения: 190
и мен ме интересуват английските платове, някой купувал ли си е, така и не намерих магазина на мираем
И аз се интересувам от платове от Англия, дайте някакви сайтове от където мога да поръчам
На Мираем магазина е на Поп Богомил 31, ако не бъркам.
Няма кой знае какъв избор, но платовете са подбрани и качествени. Току-що завърших поредната чанта с плат от там. Имат и сайт.
А може ли сайта?

# 51
  • София
  • Мнения: 1 483
Здравейте! Бихте ли ми казали дали някъде в района Орлов мост- театър София има магазин от който да купя тензух на метър? Не ми вършат работа парчетата, които се продават в бебешките магазини,  трябва ми количество. Благодаря!

# 52
  • София
  • Мнения: 3 789
и мен ме интересуват английските платове, някой купувал ли си е, така и не намерих магазина на мираем
И аз се интересувам от платове от Англия, дайте някакви сайтове от където мога да поръчам
На Мираем магазина е на Поп Богомил 31, ако не бъркам.
Няма кой знае какъв избор, но платовете са подбрани и качествени. Току-що завърших поредната чанта с плат от там. Имат и сайт.
А може ли сайта?


ето го

# 53
  • София
  • Мнения: 247
Аз на Поп Богомил никога нищо чак интересно не съм видяла. Няколко пъти си купувах каквото има наличнмо, но тези от сайта изобщо не съм ги видяла

# 54
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Здравейте!
Честит празник на всички!  bouquet

Нахлувам в темата ви с молба.
Изплетох си рокля. Стои чудесно, не се набира. Но........гледайки се в огледалото видях колко много прозира в долната част. Краката ми все едно са на показ. Определено трябва да има подплата.
Купих си плат, но за съжаление не знам как да пришия подплатата. Относно кройката според мен би трябвало да е с кройката на роклята. Но дали да зашия плата за подплатата в шевовете, докато зашивам предница и гръб? Или първо да зашия роклята, след това ушия подплатата и само да я пришия от вътрешната страна на няколко места.
Как да се справя и с ръкавите? Роклята е с реглан ръкав. В горната част да пришия ли към шева по реглана?

Става дума за ето този блузон (или рокля)



# 55
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз на Поп Богомил никога нищо чак интересно не съм видяла. Няколко пъти си купувах каквото има наличнмо, но тези от сайта изобщо не съм ги видяла

Аз първо попаднах на сайта и след това отидох в магазина. Всичко съвпада на 100% като десен, с тази разлика, че на живо цветовете са по-наситени.

# 56
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Здравейте, за плетеното рокле бих предложила нещо като комбинезон по скоро (според мен няма нужда на ръкавите. От някаква леко еластична сатенирана материя за да се облича по лесно. Евентуално бих го закрепила на раменете с вътрешни шевчета и по страничните шевове. Долу не. И по късо от роклята.


Преди време ви бях молила за съвети за едно палто. Ето го : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1542999672659322&set … ype=3&theater и тук https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1543000245992598&set … ype=3&theater  Simple Smile

# 57
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
........гледайки се в огледалото видях колко много прозира в долната част. Краката ми все едно са на показ. Определено трябва да има подплата.
Скрит текст:
Купих си плат, но за съжаление не знам как да пришия подплатата. Относно кройката според мен би трябвало да е с кройката на роклята. Но дали да зашия плата за подплатата в шевовете, докато зашивам предница и гръб? Или първо да зашия роклята, след това ушия подплатата и само да я пришия от вътрешната страна на няколко места.
Как да се справя и с ръкавите? Роклята е с реглан ръкав. В горната част да пришия ли към шева по реглана?

Става дума за ето този блузон (или рокля)




В такъв случай бих ушила отделна подплата - като поличка под роклята. Може да е с ластик в кръста. Естествено по-къса от роклята. Не виждам необходимост от пришиване на двете една към друга.

Здравейте, за плетеното рокле бих предложила нещо като комбинезон по скоро ...


Това е добра идея.  Може да стане и от отрязан комбинезон. Всъщност преди много години ползвах точно такава подплата под някои поли.

# 58
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Благодаря за отговорите!
Аз точно това се чудех, дали да зашия подплатата в страничните шевове.
Не искам да е отделно, че ще ми е все едно нося комбинезон. То да не смее да се съблече човек, като ще се види подплатата след събличане на роклята.  Whistling

# 59
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Е има и супер секси комбинезончета но и аз не се виждам по комбинезонче.  Може да опиташ да зашие само за ръкавната извивка точно под мишницата и да видиш как е. Събличане едновременно.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт