Не обичам мъжа си - кои от вас останаха и кои си тръгнаха

  • 33 558
  • 258
  •   1
Отговори
# 165
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Боже, чета и се чудя... Тя, докъде стигнала темата.  ooooh!
Толкова ли няма грам уважение и самочувствие у вас. Един търпял, друг си плащал, трети искал....
Животът е един, хора.  
Не го изживявайте в примирение и отстъпки. Peace

# 166
  • Мнения: 32 245
Цитат
Въобще не е длъжна. Къде го пише това? В закона ли?  Mr. Green  Щом не иска, един подпис няма сила тук.
Извинявай скъпа но ако това е така ,защо аджеба аз съм длъжен да си пропилявам заплатата си за плащане на ток , телефони и други глупости вместо да я използвам по предназначение и да да я харча за пиячка и курви ?
  И още нещо . След като любимата ми съпруга има право да не прави секс със мен , защо аз от моята заплата трябва да и давам пари за разни ежедневни и други видове превръзки , които да слага на оная си работа , която аз всъщност не използвам за нищо , а ?

Ми виж миличък, никой не те кара да си я пропиляваш  Wink
Не се учудвам, че не ти е пускала. Много си примитивен  Sick
Убедена съм вече, че си и посягал.
Ти буквално принизяваш брака наравно с проституцията. Всъщност затова и си се оженил. Но да го беше уточнил предварително какво ще и даваш ти, ако ти пуска.
Ти си пиши, а аз на всеки пост ще ти го отговарям, че щом една жена не иска, не е длъжна да прави секс с теб. Щом не иска - в теб е проблема  Wink

Една жена единствено е длъжна да готви на мъжа си, защото според Женевската конвенция на пленниците трябва да бъде осигурена топла храна.  bowuu

# 167
  • София
  • Мнения: 24 839

Извинявай скъпа но ако това е така ,защо аджеба аз съм длъжен да си пропилявам заплатата си за плащане на ток , телефони и други глупости вместо да я използвам по предназначение и да да я харча за пиячка и курви ?
  И още нещо . След като любимата ми съпруга има право да не прави секс със мен , защо аз от моята заплата трябва да и давам пари за разни ежедневни и други видове превръзки , които да слага на оная си работа , която аз всъщност не използвам за нищо , а ?
Ще припомня само, че никой не бяга от хубавото!
Когато сте се женили, сте имали отношения, водещи до желание за секс и от двете страни.
Ами, запитай се, какво си променил в отношението си към нея, за да не изпитва вече желание?
Къде пише, че след като се ожениш, трябва така да промениш  държанието си, че за кратко време да я направиш фригидна към себе си?
ПП. За съжаление, нито мъжете се вслушват в това, което им говорят жените за себе си, нито жените искат да приемат, че истината за мъжете се разминава с женската представа.

# 168
  • Мнения: 5 508
Цитат
Въобще не е длъжна. Къде го пише това? В закона ли?  Mr. Green  Щом не иска, един подпис няма сила тук.
Извинявай скъпа но ако това е така ,защо аджеба аз съм длъжен да си пропилявам заплатата си за плащане на ток , телефони и други глупости вместо да я използвам по предназначение и да да я харча за пиячка и курви ?
  И още нещо . След като любимата ми съпруга има право да не прави секс със мен , защо аз от моята заплата трябва да и давам пари за разни ежедневни и други видове превръзки , които да слага на оная си работа , която аз всъщност не използвам за нищо , а ?
Е, че кой те кара да й купуваш нещо или да плащаш и нейната част от сметките?
Реално погледнато няма закон, който да те задължава да го правиш. Ако не искаш не го правиш и толкова. Пък до къде ще изкарате е въпрос на търпимост.

# 169
  • Мнения: 1 782
Потресена съм някои мнения!  #Crazy  Жената е създадена да получава секс , това е в природата й . Не да дава , а да иска и получава. Защо някои мъже се събират с жени , които нямат желание за секс ?... Според мен просто са женомразци, не приемат жената като личност и така затварят порочния кръг . Каквото си това и ще получиш отсреща. Ако се държиш нормално с една жена , тя винаги ще иска секс - тя ще си иска , тя ще съблазнява , предразполага към секс , ще се конти и поддържа. И под нормално държане нямам предвид подаръци и покриване на сметки , любовни обяснения и прочее лиготии , а елементарно уважение към личността . Няма жена дето да не иска секс , нито е срамно да си поискаш , нито не е по силите за една жена! Peace

# 170
  • Мнения: X
Ами то това е основният проблем - никой на никого за нищо не е длъжен, но някак всеки очаква да бъде обслужен, обгрижен, разбран и да не му се противоречи.

# 171
  • Мнения: 1 782
Наскоро разговарях с един албанец , вика "Аз на моята жена никога няма да направя кафе сутрин , само ако е много,много болна на легло" , е как жена му да не приема секса като задължение, как да иска да прави страхотен секс с този мачо ?!  Shocked Слава Богу този ми беше просто познат колега. Друг познат българин "Искам жена ми да работи нещо за 300 лв само с други жени" и защо !? За да не се комплексира ако тя изкарва повече или ако има колеги мъже да не го сравнява с тях  #Crazy  и като си вземе такава жена в подчинена позиция , после се оплаква как я издържал и как тя едва ли не му пускала секс като досадно задължение. А не бива да е така ! Ми като не искаш да издържаш жена заради секс , хвани се с някоя дето може сама да се издържа , ама е трудно , нали ? Щото трябва да имаш топки и да уважаваш жената като личност и от време на време да правиш по някое кафенце без да го приемаш като унижение... Тааа... каквото повикало , такова се обадило !  Peace

# 172
  • София
  • Мнения: 1 103
  С последните две мнения няма, как да не се съгласи човек и в общи линии обобщават всичко.

# 173
  • Мнения: X
Авторката.Наистина пиша много малко в темата, но нямам възможност да го правя през деня. Не обичам да изпадам в крайности и ще кажа, че естествено си давам сметка за собствената си отговорност да сме стигнали до тук. Светец, ако наистина са ти такива разбиранията за отношенията мъж - жена, това е ужасно унизително и за двамата. Бракът търговия ли е, не ти ли се е искало жена ти да те уважава, да те харесва и да прави секс с теб заради това, което си, а не за да й подхвърлиш нещо купено със заплатата ти, срещу което е "длъжна"? Накара ме да оценя някои черти на моя мъж (не го казвам с ирония), той поне иска да го желая наистина. Cris_78 - не, не смятам, че е нормално (дори поносимо) в един брак да няма секс и не очаквам от мъжа ми да се примири с подобно положение. Не съм казала, че виждам в огледалото намусена лелка, но сигурно така си ме представяш. За човек, който желая, няма да съм. А любовник не искам да търся, не защото съм стара, грозна и дебела, а защото не ми липсва просто секс и трети само ще усложни нещата. Ако потърся - ще е за истинска връзка. И естествено е доста по-трудно на почти 39 - имам дете все пак и ми е важно и неговото спокойствие, нямам намерение да се хвърлям във връзки, докато "закача" някой. Drahocam - постовете ти не само за мен са доста арогантни и моля, спести си оценките за интелекта ми на база на трите ми поста. Аз пък не виждам нищо зряло в това да обиждаш директно хора, които не познаваш, а да ме наричаш "тая" е ярък пример на лошо възпитание. С мъжа ми ме свързва ДЕТЕ, ако това за теб е нищо, за мен е най-важното в живота. Не, не съм го използвала за донор - написах преди, че сме искали и двамата дете, но когато започнахме да правим опити, конфликтите ни вече бяха зачестили. Не знам защо настояваш, че си търся "пеперудите", като ясно казах какво смятам по въпроса. Ако е незряло да си мислиш, че щастлив брак означава двама души да ги е грижа един за друг, да гледат в една посока, да се уважават и да им харесва да са заедно (физически и емоционално), то моля дай ми ти определение. Elana - благодаря за съветите, има много разум в тях. Относно терапията - не съм очаквала разбира се терапевтът да оправи нещата с магична пръчица, положихме усилия, но резултатът беше повърхностен и бързо се върнахме към предишните проблеми. Може би не се постарахме достатъчно или пък просто всеки се опита да преглътне, да направи по-голям компромис и просто насъбра повече неизказани неща. За споровете - имаме обща задружна компания, която оцелява вече 20-тина години и често се случва да сме заедно и да участваме в един и същи разговор, в който аз съм изказала мнението си и то съвпада с това на трети човек. Не е толкова важно и всъщност звучи дребнаво, просто е пример от взаимоотношенията ни. Интересуваше ме дали има двойки, които са преодолели точно охлаждането и са възвърнали някаква част от близостта си с партньора, защото ако не постигнем това е ясно, че няма да останем заедно. Всичко друго е следствие и ако не лекуваме причината, каквито и компромиси да правим, пак ще избие. И също как се чувстват жени ( а и мъже), които са се разделили с половинката си при сходни обстоятелства.  За детето - разбира се, че се тревожа каква ще бъде връзката с баща му, ако се разделим, а и какво ще му причиним, ако останем заедно. За мен сегашното положение е агония и няма как да продължаваме така до безкрай, т.е. или трябва да го подобрим или да се разделим. Естествено не разчитам на съветите от форума, за да взема решение, но доопълнителните гледни точки никога не са излишни. Надявах се да се включат хора преминали през подобни ситуации, нооо за съжаление имаше малко такива мнения.

# 174
  • Мнения: X
Да вземеш тогава да си гледаш детето и да спреш да мислиш за глупости? Определено не си даваш сметка за нищо, нито поемаш отговорност. След като на теб не ти е ок, на мъжа ти не му е ок, на детето е под въпрос как му е в такава среда, най-нормалното е да приключиш, вместо да питаш завоалирано "да продължавам ли да тровя всички?" Надали има много съфорумки, които отговарят на таргета на темата ти.

# 175
  • Мнения: 2 695
Що пък да няма... много са Simple Smile

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 08:12 от korn_val

# 176
  • Мнения: 5 508
Авторке, ако наистина детето ти беше най-важното нещо нямаше да го поставяш умишлено в подобни грозни ситуации.
И преди да ме питаш "Ама защо умишлено?" ще ти кажа - ти сама писа, още в първия пост, че мъжа ти избухва заради твоето ужасно поведение към него. Ти го провокираш умишлено, а после ревеш "Ама той ми съска и се караме пред детето!".
Правиш всевъзможни неща, с които съзнателно го ядосваш и после се чудиш защо ти повишава тон. На моменти, докато четях първия ти пост, дори имах чувството, че ти е кеф да се караш и спориш с него, защото (както сама писа) си държиш на своето и не отстъпваш, точно както и той не прави (но пък него го обвиняваш точно за това).

# 177
  • Мнения: X
Препрочетох пак първия ти пост....

Скрит текст:
Знам че има подобни теми, но наистина бих искала да получа мнения от първо лице на жени, които са били в такава ситуация. С мъжа ми сме заедно от 18г., имаме дете на 5 г. Отношенията ни бавно, но сигурно охладняваха и сега сме в положение при което аз нямам никакво желание за секс с него, постоянно се караме за дребни неща, аз мърморя, той избухва. Ще попитате защо чак сега се сещам? Събрахме се доста рано (аз бях на 21) имахме хубави години. Постепенно, още като бях на 27-28 г., нещата започнаха да се пропукват.  Мъжът ми лесно избухва, не е достатъчно амбициозен, инертен е и склонен да обвинява околните за неуспехите си. Приема лично различното мнение. Това стига дотам, че ако той спори с трети човек, чието мнение е близко до моето и аз покажа това, той го схваща като предателство и опит да го унижа и да му направя напук. Аз от друга страна, отстоявам позициите си и не съм съгласна да премълчавам само за да няма конфликт. Често се караме, в момента скандали тръгват от съвсем незначителни неща. Мъжът ми е склонен да обобщава и да вижда лошо отношение във всяко конкретно пререкание. Аз от друга страна често правя забележки, недоволна съм, студена съм към него, не показвам привързаност. Знам, че това много го наранява и донякъде провокира неговите реакции. Не може да се владее и бих го определила като агресивен. Много рядко се е случвало да ме удари, но сравнително често ме е стискал за ръката, за рамото, буквално ми е „съскал” в лицето на 2-3 сантиметра от мен. Аз също отговарям агресивно в подобни случаи. За мен е много важно да не правим подобни сцени пред детето, но и това се е случвало. Имаме и доста разногласия за неговото възпитание. Много пъти съм си задавала въпроса дали да не си тръгна и... все оставах. Не мога да кажа защо не го направих -преди 10тина години имаше още чувства, после много исках дете и бях убедена, че ще е добър баща, проблемите ми се виждаха преодолими. Признавам, имала съм и страх от това, че ще остана сама (след 30 г.)Сега по-скоро съжалявам, че останахме заедно и създадохме дете. Ходили сме няколко месеца на семейна терапия без особен ефект. Мисля, че той все още има чувства към мен, независимо от натрупаното напрежение,
но аз съм тотално изстинала към него.
Скрит текст:
Има ли други в подобна ситуация и какво решение взехте? За тези, които са останали в подобен брак - успяхте ли да подобрите нещата и да се чувствате добре? За развелите се - как се отрази това на децата, а и на вас самите, особено ако не сте намерили подходящ човек след раздялата? Да спомена, че живеем в мое наследствено жилище, аз съм със сравнително добри доходи, т.е. финансово независима съм и това няма да е първостепенен проблем при развод.
Ако това е наистина така, няма терапия/подход/метод или друго, което да върне любовта ти и да съживи нежността, обичта, разбирателството, подкрепата между вас.
Всъщност, колкото повече време минава, толкова по-нетърпима и нетолерантна към него и недостатъците му ще бъдеш ти.Трудно се живее с човек, когото не обичаш.Очите на "нелюбовта" виждат недостатъците двойни....
Мисля, че сте стигнали до етап, от който връщане назад няма, раздялата ви е просто въпрос на време.

# 178
  • Мнения: 32 245
Авторке, ако наистина детето ти беше най-важното нещо нямаше да го поставяш умишлено в подобни грозни ситуации.
И преди да ме питаш "Ама защо умишлено?" ще ти кажа - ти сама писа, още в първия пост, че мъжа ти избухва заради твоето ужасно поведение към него. Ти го провокираш умишлено, а после ревеш "Ама той ми съска и се караме пред детето!".
Правиш всевъзможни неща, с които съзнателно го ядосваш и после се чудиш защо ти повишава тон. На моменти, докато четях първия ти пост, дори имах чувството, че ти е кеф да се караш и спориш с него, защото (както сама писа) си държиш на своето и не отстъпваш, точно както и той не прави (но пък него го обвиняваш точно за това).


Аз останах с друго впечатление.
Как така го ядосва съзнателно. А може би има причина да му се ядоса. Няма ли право да си каже мнението. Винаги ли трябва да е съгласна с него, няма ли право на мнение. Сакън да не го ядоса.

Все пак не сме присъствали на тия караници и детайли не знаем  Mr. Green И авторката не казва много подробности, но е ясно, че комуникацията им никаква я няма, а би трябвало да има след толкова години съвместен живот.  newsm78
От първия пост личи, че и двамата са инати, искат да са все отгоре и не признават чуждо мнение.

# 179
  • Мнения: 5 508
Lаnfеar, аз по-скоро визирах тези й думи от първия пост:

Цитат
Аз от друга страна често правя забележки, недоволна съм, студена съм към него, не показвам привързаност.

Аз лично правя всяко едно от гореизброените неща, когато умишлено целя да се скарам с човека срещу мен. Освен това тя самата очевидно осъзнава, с какво предизвиква по-грубото му поведение и въпреки това продължава да го прави, вместо просто да се държи неутрално.
Не вярвам и на приказките, че детето й е най-важно. Тя самата пише още в първия си пост, че съжалява, че е родила дете на мъжа си. Що за родител, обичащ детето си, би казал подобно нещо? Да напише "Съжалявам, че той е бащата ..." - окей ама това ...
Същата потвърждава и че (както и ти си споменала) е голям инат и държи на своето, но пък се сърди ако мъжа й прави същото. Да не говорим и че тя самата отвръща на агресията с агресия (за съскането говоря) без значение дали детето й е около тях и ги слуша.

Аз не познавам дете, живяло в подобна ситуация (на каращи се и изнервени родители), което да се е чувствало по-добре преди развода. Но за сметка на това загрижената авторка твърди, че търпи всичко това заради него (поне с такова впечатление останах от няколкото й поста) ...
Е, след всичко това как да не смятам, че й е кеф да се изтъква и кара с мъжа си Thinking

Общи условия

Активация на акаунт