Отговори
# 60
  • Мнения: 64
Здравейте,имам въпрос-последния 45 дневен болничен Аг-то ли го издава или минава пак през ЛКК комисия както до сега.Мисълта ми е дали трябва по-рано пак да си занеса картона или веднага на същия ден може да ми го издаде гинеколога?
На мен ми го издаде АГ-то, без ЛКК, взех го на същия ден. Аз от 5 дена съм вече без Магнерот, от 2,3 дена имам много неприятни болки ниско в кръста, ставане, сядане, въртене в леглото- всичко ми е трудно. Контракции нямам болезнени, но стягания си имам от време на време. Докато бях фурия и от 2 дена насам нищо не мога да свърша заради кръста, много е неприятно, свикнала съм да съм постоянно в движение. В сряда съм на консултация да видим доктора какво ще каже,най- вероятно ни наближава момента Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 446
Нели, браво на Димитър! (Как ще му викаме на галено?) Да разкажеш после за срещата!

При мен ново 20: сутрин се събуждам по гръб. Дано не му направя нещо на дятиту!

Хайде, честит ни февруари! Много бебчета ще се родят този месец. Нека да е щастлив месец!

# 62
  • Мнения: 99
Момичета,аз да се запиша в новата тема и да се оплача с това пишкане почна да ме боли бъбрека,доки ми пусна изследвания и след това  ми изписа уринал акут 2*1 и сега съм притеснена за бебка Sad

# 63
  • Мнения: 405
Момичета, в коя седмица се прави последното изследване на микробиология, ако до момента всичко е било наред?

# 64
  • Мнения: 141
Sahara аз съм във 33+5 и днес направихме кръв и урина,а пък на 17 ще пуснем влагалищен и приключваме с изследванията.Момичета от днес и аз вече съм в 45  дневен болничен.Бебка е добре,вече не сме седмица назад. Party  Отдъхнах си.АГ ми каза да отида да направят един запис на тоновете сега и после всяка седмица след 17. И аз имам чувството,че пералнята ми иска да избяга  Grinning От снощи съм започнала със прането,остана ми още една пералня.За пазар ми останаха още някой дребни нещица.

# 65
  • Мнения: 129
Някой който се следи в Надежда на Стаменов, знае ли след 34 или след 36 седмица трябва да се ходи на на ж.к всеки 2 седмици?
Кога се взима последната цитонамазка?

Имам още 5 пъти взимания на урина и едно изследване на ПКК от пакета това кога се прави? 
Питам защото моят доктор сега е в отпуска и чак на 17.02 имам ж.к , някак си ми се иска преди това да мина пак на преглед.

Благодаря.



# 66
  • София
  • Мнения: 983


Аз се следя там, но всичко е по преценка на лекарката ми (рискова бременност съм и от самото начало съм на някакъв вид преглед през около 2 седмици).  Не са ми взимали цитонамазка докато съм бременна, но пък всеки път давам кръв и урина и последният дори си доплатих,защото от пакета бяха свършили. Бях в 34+3, миналият път, записахмв дата за операцията и ще ходя другата седмица,когато ще съм в 36+5, живот и здраве, това ще ми е последната консултация преди раждането. На тонове съм всяка седмица.



# 67
  • Мнения: 124
Честито на родилите мами. Всичко най-добро ви желая и стискам палци да си приберете маничетата вкъщи възможно най-скоро  Praynig

Няколко бързи въпроса имам. Колко шишета и биберони ще ми трябват в началото. Също така вие купили ли сте стерилизатор. Мисля да взема такъв за микровълнова. Ииии...дискутирания вече въпрос за помпите за кърма. Ще купувате ли. Аз съм в голяма чуденка, защото всички познати, които съм питала, ми казват ако ще взимам, по-добре да е електрическа, защото с ръчните е много бавно и трудно. Но електрическите ми се струват много скъпи, особенно, ако не ми е необходима. От друга страна ми казаха, че тук, ако имам затруднения с кърменето и имам нужда от помпа, мога да получа рецепта от гинеколога си или детския доктор, и да получа такава за временно ползване, докато ми е необходима. Като въпросните помпи били най-добрите, лесни за ползване, бързи, безшумни и тн. Та...в голяма чуденка съм, тъй като дори да нямам проблеми с кърменето, бих искала да имам една помпа за всеки случай. Сигурно ще взема все пак една ръчна. Тези, които са ползвали, моля да споделят найстина ли е чак толкова трудно и бавно с тях.

# 68
  • Мнения: 1 446
Използвах ръчна на Авент Филипс - беше ми супер удобна и цедях бързо, сега пак ще купувам такава. Майчинството ми е кратко, смятам да се цедя като се върна на работа и ще ми трябва. Съответно ще си взема и шишета.
За стерилизатора се отказах - ММ каза, че бебешките неща ще стоят далече от микровълновата: той поема задачата по изваряването.

# 69
  • Мнения: 141
За помпата и аз взех механична на Авент.С първата ми дъщеричка  имах кърма,а сега отдавна ми тече коластра и мисля,че и този път ще имам.Механичната помпа ми беше удобна.За трудно изобщо не е трудно.За бавно също не е,зависи и по колко ще се изцеждаш.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен в новата тема Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Имам един въпрос вие каква козметика взехте за бебчетата?И силиконови или каучукови биберони взехте?  newsm78 newsm78 Hug Hug

# 71
  • Мнения: 770
За плацентата и аз така си мислих, че не може да се сменя. Взех да се питам щом това е объркала, дали и за другото не е объркала. Само се чудя дали положението ще е по-зле или по-добре?  Tired
И аз ползвах ръчната помпа на авент, беше ми лесно и удобно. Стерилизатора за микровълнова и шишетата и тях на ав2нт ползвахме.

# 72
  • Мнения: 3
И аз се следя в болница Надежда, в 34 седмица ми пусна ПКК, изследване на Глюкоза и урина, и вагинален секрет. Останалите изследвания от пакета предполагам, че ще ми ги пуснат по преценка на лекаря. От тогава лекарят ми каза да си запиша следене на тонове всяка седмица и да минавам през кабинета му за да  поглежда записите, така че от 34 седмица ще се виждаме с наблюдаващия ме лекар всяка седмица. Прочетох, че е добре последните две седмици преди раждането да се слушат тоновете по два пъти на седмица, в пакета са включени 5 NST. И аз имам определена дата за секцио 1 март, тогава ще съм в 39 седмица.

За бебето взех козметика Bübchen, комплект шишета за новородено на AVENT Natural и селиконови залъгалки на МАМ.

Мой приятелки, които вече са минали по този път ме посъветваха да си взема електрическа помпа, че повечето от тях са си взели първо механични и след това са си купували допълнително и електрически. Аз си взех електрическа помпа на  AVEN COMFORT.

Последна редакция: пн, 01 фев 2016, 19:13 от Silvia Bozhinova

# 73
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Леле, колко сте изписали, че и две нови теми! Честито на майчетата, които са гушнали своите бебоци! Бог да ви пази, да сте здрави всички! Може ли да ме включите в групата във фейса. Благодаря Simple Smile Yana Bratoeva
Нещо много интересно за раждането, кърменето!
http://www.estestveno.com/node/228
Козметика взех на DM Babylove сенситив.
Залъгалка- ако изобщо я иска( моите и двете не пожелаха), каучукова.
Стерилизатор- не ми е трабвал изобщо, понеже сме били само на кърма.
Памперси на Pampers.
Помпа- пробвала съм на Авент механична, не се справих, и с двете съм ползвала съвсем обикновена тип спринцовка. Нук имат и май някоя бг фирма, много удобна, ефективна и като цена супер.
Купила съм шишета на Авент.
Количката още я мъдря, то все едно кола ще купувам! Simple Smile
На 8.02 съм на преглед и на 12.02 махаат конците от серклажа и каквото Господ каже.
Бях доста зле миналата седмица, всичко на куп, кашлица- имам астматична, контракциите си продължават, много болезнени. Рефлукс ужасявсщ вулкан беше и цистит. Но ми изписаха антибиотик за цистита, еднократно се взема и се родих. Рефлукса с Гавистон, много ми помогна,че до повръщане бях стигнала.
Стискам кълки още три седмици, в 35г.с. съм сега.
От днес тече подготовка за бебо, дрешки, подреждане. Утре багажа за болницата. Вече си избрах екип и ми е по-спокойно!

Последна редакция: пн, 01 фев 2016, 19:43 от pisana yana

# 74
  • Мнения: 550
Здравейте и от мен в новата тема Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Имам един въпрос вие каква козметика взехте за бебчетата?И силиконови или каучукови биберони взехте?  newsm78 newsm78 Hug Hug
Аз взех козметика на Бочко и силиконови биберони  Wink

Общи условия

Активация на акаунт