С деца на обществени места. Мисия /НЕ/ възможна ли е?

  • 31 335
  • 624
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 37 515
Ако детето не безпокои останалите клиенти - не виждам проблем. В противен случай никой не е длъжен да го търпи.

# 31
  • Мнения: 14 130
Напротив, според стратегията на ИКЕА.

Невъзпитани деца има и ще има, както има и невъзпитани възрастни. По-горе се написа и от друга потребителтка - вторите ми правят по-лошо впечатление, но не съм видяла често от персонала или другите посетители да им викат "вън, вие нямате място тук".
Защо ли? Към децата дори толерантността ми е малко по-висока, защото съм що-годе наясно как се движи развитието на самоконтрола в невропсихическото развитие. Преди 2-3 години самоконтрол няма, има дресировка и/или по-спокоен характер по рождение.

# 32
  • София
  • Мнения: 20 351
Оплаквам се моментално за управител и правя значителен проблем.

Оплакваш се на управителя на сладкарница, че дете на съседната маса крещи? Честно?
Попресолихте манджата отвсякъде.


Silverstone,
ИКЕА e компания (една от малкото в света), която целенасочено води политика към привличане на семейства с деца и толериране на присъствие на деца. Щом това ти е неприятно - не ходиш в техния магазин и особено ресторант.
Не знам как разбираш "деца"??? Не мисля, че са имали предвид невъпитани малолетни индивиди.

Честно казано, не ми се е случвало в ИКЕА да преценяват дали да ме пуснат или не на база дали детето ми е възпитано или не.

Янтра, моите уважения, ама не може целия свят да е длъжен да пази твоите нерви.

# 33
  • Мнения: 43 236
Е, точно и ние това се опитваме да кажем. Сладко малко детенце, ако стои мирно и не надува главата на другите е мила гледка. Тропне ли с краченце, емииии никой не е длъжен да го търпи.

# 34
  • постоянно
  • Мнения: 7 173
Напротив, според стратегията на ИКЕА.


Не разбрах кое е Напротив и каква е стратегията на Икея ?

# 35
  • Мнения: 14 130
"Напротив" на това твое изказване, специално по отношение на ИКЕА
Ресторантът не е място за пързаляне и гоненки обаче.  Naughty

Не гонят деца, ако са "невъзпитани индивиди".
Не гонят деца изобщо. Казват им - тичайте в ресторанта и скачайте по мебелите. Затова са там.
Политика на компанията. Пресметнали са, че така продават много повече.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 29 000
Янтра, моите уважения, ама не може целия свят да е длъжен да пази твоите нерви.
Сигурно не е длъжен, в заведения, в който управителя на вземе отношение да успокои тичащи деца аз не стъпвам повече. Елементарно е.

# 37
  • София
  • Мнения: 12 489
Не гонят деца, ако са "невъзпитани индивиди".
Не гонят деца изобщо. Напротив - казват им - тичайте в ресторанта и скачайте по мебелите. Затова са там.
Политика на компанията.

Това шега ли е, или наистина в ИКЕЯ приканват децата да тичат в ресторанта и да скачат по мебелите?
И децата за това ли са там - да тичат в ресторанта и да скачат по мебелите?

# 38
  • Мнения: 47 212
Съгласна съм с вас, но пък в нейния случай става дума за дете, което малко е помрънкало, докато му дойде тортата, не може да се сравнява с тичащи, бутащи и т.н.

# 39
  • София
  • Мнения: 20 351
Аз чета тема за нервно дете в сладкарница, не за тичащо в ресторант.

# 40
  • Мнения: 14 130
Да, за мебелите специално е указано, че са позволени подобни неща - единствено стълбичките на двуетажните легла правят изключение поради съображения за безопасност. Както и има пастели, боички, играчки и т.н. разхвърляни навсякъде из мебелния салон, с цел забавление на децата.

В ресторанта има два детски сектора, детско меню, няма санкции от персонала, ако децата качват останалите на главата си. Присъствието на деца не е ограничено до детските кътове. Просто са сметнали, че така продават много повече, това е всичко. Обикновен капитализъм.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 29 000
Съгласна съм с вас, но пък в нейния случай става дума за дете, което малко е помрънкало, докато му дойде тортата, не може да се сравнява с тичащи, бутащи и т.н.
Докато не пищи, така че да го чува целия салон е добре. Може да си прави каквото иска на собствената маса.

# 42
  • постоянно
  • Мнения: 7 173
"Напротив" на това твое изказване, специално по отношение на ИКЕА
Ресторантът не е място за пързаляне и гоненки обаче.  Naughty

Не гонят деца, ако са "невъзпитани индивиди".
Не гонят деца изобщо. Казват им - тичайте в ресторанта и скачайте по мебелите. Затова са там.
Политика на компанията. Пресметнали са, че така продават много повече.

Това има ли го черно на бяло някъде защото аз в Икея не съм видяла такова нещо.

Тичайте , тичайте ако паднете и си строшите главите Икея ще плаща  Joy

# 43
  • Мнения: 14 130
Застраховка не е предвидена Simple Smile

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 734
Ако не можете да възпитате потомците си, не ги водете на публични места.

Общи условия

Активация на акаунт