Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 10

  • 88 633
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 97
А има ли някой с хомозигот по MTHFR c.677 C>T?
Иска ми се да сподели освен метилирана фолиева дали има и други неща, които по принцип са ви казали за това състояние да правите/избягвате и прочие..

# 61
  • София
  • Мнения: 438
Кажете бързо фибриноген 3,6 при норма 4,5  как е ?
Мисля, че е ок, моя е бил подобен в началото. Сега е около или малко над горната граница, която е 4.

# 62
  • Мнения: 398
Здравейте на всички,с някои се познаваме от други теми,а с другите ми е приятно виртуално да се запознаем.Моля ви за помощ да си разчета изследванията,а след седмица ще ги коментирам и с лекаря ми.Имам мисед аборт в началото на декември и сега пускам изследвания на поразия.Това са нещата,които ми се иска по-знаещите да ми помогнат да разбера.Пуснала съм и допълнителните,които са ви препоръчали.
http://prikachi.com/images.php?images/646/8638646L.jpg

# 63
  • Мнения: 1 739
Здравейте момичета, надявам се да приемате нови попълнения!
От седмица съм на терапия с фраксипарин, след като потвърдих с кръвен бременността. Преди около година направих сп. аборт и ми пуснаха изследвания за тромбофилии. Излезна тамо 4G/4G.
Искам да ви попитам на колко време горе-долу пускате изследвания как се развиват нещата? И кога за първи път пуснахте, колко време след като започнахте инжекциите?
Благодаря!

# 64
  • Мнения: 1 480
Sunflower, моите изследвания са същите като твоите...с оглед на това, че имаш мисед най вероятно ще ти назначат хепарин инжекции при положителен тест и ще пиеш мета фолиева киселина
Имаш ли други открити заболявания? Ендокринни например щитовидна жлеза или диабет? В коя седмица ти е бил миседа?

# 65
  • Мнения: 1 480
R_N лекарите, които са ти назначили терапията трябва да ти кажат на колко време и какви изследвания да пускаш, ако си от София и имаш желание и средства, може да се консултираш с хематолог, много бременни ходят при Проф Паскалева от Кардиологичната болница...успешна бременност

# 66
  • Мнения: 1 739
Благодаря!
Аз просто информативно, питам.

# 67
  • Мнения: 398
 Etaniel ,нямам други заболявания-абсолютно всичко ми е в норма.Миседа беше в 7 г.с.,като развитието е спряло още в 5седмица и малко.Можеш ли да ми споделиш при теб как процедирате с тези резултати?Аз до бременността пиех обикновена фолиева,след положителния тест смених на мета.

# 68
  • Мнения: 1 480
Аз със същите резултати като твоите имам 2 миседа, като преди тях имам едно здраво и нормално износено детенце на 8 г (слава Богу)... В момента съм 34та седмица и съм на терапия фраксипарин от положителен тест до края...като цяло никой не каза, че мутациите, които имам са виновни за неуспешните бременности, но за профилактика назначиха фраксипарин инжекции...хематолога, при който се консултирах каза, че виновник е щитовидната жлеза (аз имам Базедова болест)...та затова те питах дали си изследвала щитовидна и други ендокринни дисфункции...

# 69
  • Мнения: 398
Всичко с щитовидната жлеза е в норма,единствено пролактина ми е 420 при референтна стойност до 565,което ви се вижда високо.А мета фолиевата киселина как я приемаше? И има ли нещо с което мога да си помогна предварително?Живо и здраво детенце ти желая и ти благодаря за бързите отговори.

# 70
  • Мнения: 1 480
Метафолиевата може и до края по 1 табл да се взима...не си преценявай сама озследванията...докторите ще ти кажат какво още да изследваш и дали ти трябва профилактика преди да правите опити отново...кой ти назначава какво да изследваш

# 71
  • Мнения: X
 Sunflower, най-добре е да си направиш консултация с генетик.

# 72
  • Мнения: 398
Аг-то ми ги назначи,не си правя опити сама.Но преди следващия преглед исках да поразпитам как се действа.Благодаря ви

# 73
  • България
  • Мнения: 988
От седмица съм на терапия с фраксипарин, след като потвърдих с кръвен бременността. Преди около година направих сп. аборт и ми пуснаха изследвания за тромбофилии. Излезна тамо 4G/4G.
И аз съм с 4G/4G. Имам назначен фраксипарин 0,4/дневно. Отделно ходих на хематолог, направих изследвания миналата седмица. Предстои да ги покажа. Прави ми впечатление, че има гинеколози, които предписват фраксипарин, без да назначават контролни изследвания. Според мен трябва да се направи консултация с хематолог.
Момичета, в Надежда назначават ли такива изследвания?

# 74
  • Мнения: 1 633
тортичка, какви изследвания ти назначи хематологът?

Общи условия

Активация на акаунт