Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - ТЕМА 4

  • 62 408
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 625
Деска
да знаеш че се запичат на фурна малко - аз направих млечно майонезен сос с копър и си ги топиш вътре - идеални са и за ордьовър за гости. Вътре в кутията има около 15 хапки. Може и с клечка за зъби да се набучат и си стават точно хапки  Party
Потекоха ми лигите.Този сос ми е любим.И чипс, като ям го топя в такъв сос.

 chef chef chef а така - тичай до Лидл бърже и забъркай едно сосче ! И аз много го обичам да ти кажа  #Crazy

# 16
  • Мнения: 874
За лятото и аз го мисля как ще стане... обмислям вариант да го пратя за 1-2 седмици при майка ми и за още 1-2 да го вземе таткото (нали му се полагат 20 дни)  newsm78 Още не знам как стои въпросът със сборните групи при нас

# 17
  • София
  • Мнения: 1 625
Ами не е лошо да разпиташ - помощ си е сборната , защото не се прекъсва! В началото на лятото при нас дадоха едно заявление за присъствие в лятната сборна - аз попълних без предполагаемата ми отпуска и след това обаче предплатих за целия период , който съм заявила. През лятото той боледува обаче и септември месец ми връщаха даже парички Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 513
Аз имах предвид дежурна градина.Т.е. нашата затваря и го местят в друга.
А сборните групи при нас не са много пъти в годината.Децата в една група са много и рядко падат под минимума.Няма записвания за сборна група.
Лятото понеже на нас ни предстои първи клас мисля също да се възползвам от частна занималня.Да не е пак на градина.Но той ще си каже къде иска.А цените при нас са около 10 лв на ден.Само ,че е по добре от градината.Занимават ги.А в градината само се чудят къде да ровят и си бъркат в носа цяло лято.Та затова

# 19
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Линдичка,и аз не исках да им вдигам скандал,но това да ме чака всяка вечер ме вбеси.Явно не е само в Шумен тази практика,а е навсякъде.
Линдичка,за сборни групи мисля,че няма.Поне в яслата беше така.3 седмици миналата година бяха ваканция и той тогава ходи на частна детска градина и беше много доволен,защото беше най-малкия там и много го глезеха.Аз останах много доволна също,защото се научи доста неща от по-големите.
Сега за детската от други майки съм чувала,че в някои градини има сборни групи,в други-не.В нашата не знам как е,но мисля,че няма.В друга градина пък не ми се иска да го пращам много,защото моя е чувствителен и няма да познава никои сигурно и все ще реве.Той без туй все още си реве сутрин,докато го оставя,а после се успокоявал.
Анимал,аз живея с нашите,но те работят.Няма как да го гледат те през лятото.Баща му пък да го вземе е абсурд.За една година от както сме разделени той е дошъл да го види 2-3 пъти и то за по няколко часа.Според него да се гледа дете е женска работа и хич не го интересува.
Деси,ти не беше ли от Търново или се бъркам нещо?

# 20
  • Мнения: 874
Оф, като чуя, че нещо си е "женска работа" и издивявам...  #2gunfire

Аз също имам опция за частна ясла (в яслата, където беше първата година ще го приемат пак), но ще ми излезе солено... Има време да го измисля до лятото Wink

Като стана дума за бързо и вкусно ястие - аз много харесвам рибените пръчици от Лидъл - за 10 мин на тигана и са готови (аз съм по бързите и лесни ястия, не обичам да готвя) Simple Smile Много са вкусни Simple Smile



# 21
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Анимал и аз съм така.Само като чуя женска работа е и откачам.
Аз тези дни бях в болнични,че бях болна и имах възможност и го вземах малко по-рано и наистина в 17 часа бяха само той и още едно дете.Днеска последно ще го взема по-рано,но от утре вече съм на работа и няма кои и пак ще е последен.

# 22
  • Мнения: 709
При нас пък няма проблем взимането до 18 ч. Аз я взимам от 17.40 до 18.00 ч. и има деца. Вече към 18.15 учителката ги облича и слизат при охраната. Стой с децата докато дойде родител. Сутрин ги приемат 7,30 най-рано, но има възможност да се оставят децата при охраната по-рано и учителката ги взима от там. Засега не ми се е налагало.
При нас поне градината си работи цяло лято всяка година, но от юни до 10 септември някъде са сборни групи. Август и септември са събрани деца от различна възраст, но с това нямахме проблем миналото лято. Не са ми искали и предварителна такаса, само попълвах декларация май месец през кои месеци детето ще посещава. Обаче преди първи клас ги изписват май месец, но  ще мислим. Има 2 г. и половина до тогава.
animal, аз мисля, че има има дежурни градини и във вашия район. В сайта на ИСОДГ ги обявяват. Попълва се декларация при директорката.
Направо огладнях докато ви чета.  Laughing

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Записче и от мен Simple Smile Благодаря за темичката  bouquet

При нас учителката идва сутрин в 7, чакат я обикновено няколко деца оставени на лелята. В групата има родители с работно време до 18 и в 18.20 ми се е случвало да взема близначките (инцидентно) и да не са последни. Детската градина е с работно време до 18.30, учителките си го спазват, никога не са ми се оплаквали от това. Знам какво беше в яслата и как се сърдеше персонала взема ли си децата след 17 ч., не им пукаше че са до 18 бързаха да си ходят, затова още първите дни в детската разпитах и ми се каза "Седим си до 18.30 има или няма деца не се притеснявайте". Има случаи в които преди празници или поради времето персонала си тръгва след последното взето дете, но то това са по-скоро изключения а не правило, та съм спокойна. Сега в 4-та група учат и следобед и до 17 са ангажирани с уроци, после са игрите, често отивайки в 17.30-17.40 децата ми се сърдят че бързам. След работа (аз съм до 17ч.) обикновено гледам да се помотам и позяпам витрини или си върша мои неща преди да взема децата Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 513
Последно съм в Шумен. Mr. GreenИмам предвид ,че често се местя и затова казвам последно къде живея.
С мераци за местене към Варна.Много ,ама много искам и все планове правя.

Рибените пръчици съм ги купувала.Хубави са и имат разновидности.Всъщност аз риба не ям.но малкия е фен на разни морски деликатеси.Аз ям само миди.

# 25
  • Мнения: 874
Сигурно има дежурни детски градини, но не ми се е налагало да гледам/търся Simple Smile Както споменах, миналата година беше в частна ясла (до септември) и затова нямам идея как действат държавните Wink Тази година ще разбера Simple Smile

# 26
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Деси,и аз съм в Шумен.В коя детска градина сте?А за коя частна занималня си се насочила.Ние ходихме лятото в Мечо Пух,но ми идват множко 15 лева на ден.
Десито,това за коя ДГ в Шумен пишеш?А в коя ясла сте били?Ние бяхме в ясла Радост и проблем там нямаше,но сега в ДГ едната госпожа все бърза.
.Ние сме във филиала на Брезичка и едната госпожа все препира.С другата проблем нямам.
Аз тази вечер пак им се ядосах на госпожите в градината.Вземам детето и тя ми казва,че не можал да спи на обяд,че носа му бил затлачен и то вече за 2 път в рамките на няколко дни.До скоро ми излизаха с номер,че много кашля,а в нас като се приберем няма нищо.Онзи ден понеже пак каза,че кашля и го водих на лекар и педи каза няма му нищо,днеска пак го водя и казва здрав е няма му нищо,а тези все нещо им има според тях.И това само при едната госпожа,която все препира.

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Сега сме във Слънце, като цяло съм доволна от избора си на ДГ. Попаднахме и на опитни госпожи на които им се работи с децата Simple Smile За 4 години са ме викали с основание няколко пъти само а в яслата сякаш си беше практика всяка седмица поне по веднъж. Връщала съм децата с бележка от ЛЛ че са здрави, беше ми писнало от диагнозите на сестрите в 17-та ясла "Тя много киха, заведете я на лекар" а на въпроса коя близначка по-точно нямаха отговор бяха им като едно дете за година не се научиха да ги различават  ooooh! В ДГ ме помолиха в началото да ги обличам различно и сутрин ме питаха коя коя е първите 7 дни, някъде на 10-тия ден да е било от първа група лелята ми каза "Ние вече ги различаваме, можеш да си ги обличаш и еднакво ако искаш" и действително ги различаваха Simple Smile Аз си бях вкъщи първа и втора група и лятото си ги гледах аз. Миналото лято за първи път се възползвах от дежурните групи и с изключение на моята отпуска (2 седмици през юли) си ходеха цяло лято в нашата ДГ (основния корпус и филиала, както си бяха дежурни по график)  Peace
Сега за лятото още не знам какво ще се случва, аз да се оправя и ще поемаме нанякъде след май. Колкото и да мрънкам по всяка вероятност ще се прибера в Плевен, та за лятото ще се наложи да разчитам на моите роднини за гледане.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 625
И аз съм била на "лятна детска градина" в Шумен  Joy с баба и дядо.... много съм доволна...тичах боса по улицата и се прибирах в късни вечери изтощена от игри и с черни крака...ех спомени спомени
Надушихте се ей шуменките  bouquet

# 29
  • Мнения: 11 558
 bouquet за темата!

Дани- добре дошла, знам те от градинската тема. Аз съм от Търново. Не оттук де, но тук живея.
Моят фъстък го оставям в 7.15 и е втори, трети. Вечер го вземам към 17.40 и са той и още две- три деца.

Новини за Бонгич? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт