Грип 2016

  • 37 303
  • 236
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Здравейте! Предварително се извинявам ако вече има такава тема - търсих, но не открих в раздела. Интересува ме всичко, свързано с грипа през тази година - симтопи, профилактика и лечение най-вече с хомеопатия и щадящи препарати. Имам син на 1 г и 6 м. До сега не е боледувал сериозно, не е приемал антибиотици, дори не е вдигал температура повече от 37 градуса. На 18 януари започна ясла и адаптацията беше трудна, плака всеки ден. Започнаха да му избиват 2 горни кучешки зъба (след застой пр зъбоникнене от лятото). Тръгнаха редовните прозрачни воднисти сополки. Давам от началото на годината профилактично Имунобор, шуслерови соли 3 и 4,инфлуцид, а със сополките започнах и коризалия. Всяка сутрин пие чай с мед, а всеки следобед портокалов сок. Миналият петък го взех по-рано от яслата със започнала кашлица, която в началото беше суха дразнеща, придружена от жълти сополи. Заведох го на лекар - диагнозата беше вирус, а назначеното лечение - хомеопатия на Боарон + капкк за нос. Като се прибрахме и го сложих да спи - се изпоти и го преоблякох, но не е вдигал температура. Аз същия ден се почувствах много зле, отпаднала, с болки в гърлото, но взех мерки и за 2-3 дни се оправих, като сега ми остана само задна хрема. Въпросният петък купих инхалатор и започнахме инхалации 2 пъти дневно с физиологичен разтвор. Мъжът ми се разболя в понеделник и днес е доста зле - отпаднал с болки в главата, запушен нос и хрема, но без температура. Притеснява ме, че малкият кашля доста, като кашлицата вече е влажна и се кърти. Интересното е, че вече няма сопили. Слушах по новините страшни неща за този грип и се страхувам да не прерастне в бронхит или по-лошо... По моя преценка няма хрипове и диша добре. Надявам се да е в период на изчистване, но много бих искала ако има и други препатили от грипа тази година - да споделят опит как е минало при тях. Какво означава че не сме вдигали температура - по-силна имунна система или може да не е грип? И още един въпрос - като си прекарал един вид грип има ли опасност да повтори през същия сезон, година?

# 1
  • Мнения: 2 532
Ние карахме грип тези дни. Започна от сестра ми, като постепенно прихванаха и майка ми, баща ми, синът ми, племенникът, накрая и аз ooooh! Започна със суха кашлица, мускулни болки, температура. В последствие вече и хрема. От шестима ни, четирима се усложниха и стигнаха до прием на антибиотици. От всички боледувания най-лоши спомени имам от гриповете - все с Т и невдигане от леглото по 2-3дни поне Tired

# 2
  • Мнения: 1 817
Ще ме прощаваш, но имаш всички симптоми на хипохондрия! Дано детенцето ти бързо се оправи, но всички деца боледуват. Гриповете са страшни, но ги има всяка година, а медиите си нямат рейтинг, та решили да плашат майките с последствия от грипа, които всеки знае!

# 3
  • Мнения: 24
Напълно съм съгласна, че това си е една медийна шумотевица.  Не е истина каква истерия създават тези хора. До вчера бяха ниските температури, а сега грипа. Нали трябва да се трупа рейтинг.
А иначе ivelle детето се адаптира към градината, това си е стрес и е нормално да реагира с някакво отслабване в имунитета. Като се замисля маме си нужда от период на адаптация и ние, родителите, което е възможно да води до поклащане на здравето ни. Свидетел съм как притесняващи се родители имат по-често боледуващи деца, и обратното. Затова лично аз гледам да не се впрягам много и да не го мисля предварително какъв ужасен грип ни чака. На този етап това върши работа и сме здрави вкъщи.

# 4
  • Мнения: 1 328
ivelle, всяка година има грип, ама пък не е свършил светът..

Ако те интересува наистина хомеопатия, класическа обаче, пиши ми на лични.

# 5
  • Мнения: 7 325
Миналата година дъщеря ми тръгна на училище и се видях в чудо. Седмица там седмица в къщи. Пътека направих до педиатърката ни. Всички ми разправяха, че децата не ходили на градина са така и следващата година ще е различно, но аз не вярвах. При нас сополите и кашлицата не са болест и ако детето няма температура не се спира от градина/училище. Освен това не се дават сиропи, не се слагат капки, не се препоръчват витамини и добавки за имунната система. Педиатърката ни смята, че доброто и разнообразно хранене, сънят и играта на открито са достатъчни на децата да преодоляват вирусите без усложнения. Майките в селото не се притесняват от сополиви и кашлящи нито из парковете, нито в кафето с детски център. След миналогодишният стрес, тази година не се впечатлявам особено. В началото на декември се наложи да давам АБ заради отит. В момента дъщеря ми също е леко сополива и кашляща от няколко дена, но няма температура, активна е и се храни добре, т.е кара вируса леко.
Медиите ни не говорят за грипове и ваксини ( те се слагат на определена група хора ) та никога не са били обект на интерес. Говори се за вируса върлуващ в Латинска Америка, но твърдят че в Европа няма как да се разпространи. Сезона и темпаретурите не му понасят.

# 6
  • Мнения: 191
Remember, always strong,  хипохондрия или не, длъжна съм да направя всичко необходимо да предотвратя евентуални усложнения. За това и пиша тук - просто не знам нищо за тези грипове - аз самата рядко съм боледувала, а това е първото ми дете. Simple Smile
Jenny, къде съм казала в поста си, че светът ще свърши като дойде грипът? Ако темата е отегчаваща и досадна за Вас - просто не я четете. За мен това е на дневен ред.
Относно адаптацията - знам че е нормално да е под стрес и с отслабен имунитет. В нашата ясла не приемат деца с температура и кашлица. Аз започнах нова работа, и вече от другата седмица трябва да съм на линия - свърши ни гратисния период за адаптация. Опитвам се да мисля и действам превантивно, да вземам мерки навреме, за да не се стига до дълги и тежки боледувания поне на този етап - докато свикнем и двамата с новостите Simple Smile

# 7
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 435
Ivelle, грипът започва обикновено рязко, със силно повишена температура, болки в мускулите, отпадналост, главоболие, атаксия. Малко по-късно се включват кашлицата и секретите. Това състояние може да продължи до три дни, след което обикновено следва подобрение. Състоянието, което описвате не е грип, а някое грипоподобно. За предпазване от грип е достатъчно да страните от хора кашлящи, кихащи, със силно зачервени очи и носове, навлажнени чела, да миете ръцете си редовно, особено след пипане на предмети, включително брави, парапети, ръкохватки и пр. на обществени места, както и пари. Ръкостисканията също не са за подценяане. Приемът на Витамин С е добро леко профилактично решение, редовно проветряване на помещения, с вдигнати завеси и щори. Важно е движението, свежият въздух и добра храна и хигиена.
И, да, не е невъзможно ако сте прекарали инфекция от един щам грипен вирус, след това да се заразите отново от друг. Точно поради тази причина ваксините съдържат антигени на предполагаемите топ три А щама, които се очакват, че е възможно да циркулират, плюс един брой Б. Което не изключва да дойде съвсем друг щам, но това е вече друга тема. Wink

П.П. чаят с мед и сокът са много добро попадение Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Koй ви препоръча инхалации? При деца, които нямат сериозни дихателни проблеми понякога инхалациите с физ.р-р носят повече вреди, отколкото ползи, много по-лесно стават бронхити, пневмонии и т.н.
При моите деца рязко спряха усложненията при боледуване след като спрях използването на инхалатора, освен в случаите, когато от лекар са предписани Вентолин, Пулмикорт или нещо друго. Повече инхалации само с физ.р-р не правя, доста главоболия си спестих така, но и доста се напатих преди това  Peace
Иначе, без да се обиждаш, това първо дете ли ти е, гони те сериозна параноя и хипохондрия и според мен  Peace Успокой се, намери добър педиатър, на който можеш да разчиташ в критични моменти и дишай дълбоко. Всички деца боледуват. И магьосник да си, няма как да го спестиш това.
Конкретно в случая - описаното от теб не звучи като грип при детето, грипът има рязко начало и по-различни симптоми. Заведи детето да му чуят гърдите, за да е сигурно, че всичко е наред и се успокой. Ще натрупаш опит, няма да приемаш всяко боледуване толкова сериозно. Като имаш и адекватен лекар, на който можеш да разчиташ, всичко ще бъде наред  Hug

# 9
  • Мнения: 1 328
Jenny, къде съм казала в поста си, че светът ще свърши като дойде грипът? Ако темата е отегчаваща и досадна за Вас - просто не я четете. За мен това е на дневен ред.
А аз къде казах, че темата е отегчаваща? Напротив, взех отношение точно по въпросите за хомеопатията и щадящото лечение, за което по-скоро бях склонна да кажа браво за избора, ако въпросите са били реални.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Понеже авторката няколко пъти повтаря "имунитет" за едногодишното си дете, искам да й  кажа, че до 3 години имунитет при детето не очаквай, той не е развит. След 3 години се говори за имунитет.
За съжаление още нищо не си видяла. Децата до 5 боледуват доста, има изключения, може да си богопомазана, но в повечето случай ще научиш за болести, които не си чувала и за още много други неща.

Боарон и прочие пляви съм спряла да давам и да приемам. Те не са лечение, не се справят с нищо, ако се появи такова, водят до заблуда и усложняване. Служат главно за успокоение на родителя, заедно с валериана му. Разбира се който си разчита на тях, да си го прави, аз изразявам моето мнение и опит.

Вирусът тази година е факт, който ни заобикаля, мен лично ме заобикаля и не е излишен шума по медиите, т.е дори и да го няма, аз нали виждам какво се случва. 3 деца за 1 ден гнойна ангина, плюс едно с отит. Еми вирусен. И децата са хем част от нашата градина, хем друга част със същите неща от друго населено място. Спряла съм си детето в началото на седмицата, понеже имам тази възможност, не завиждам на хора, които нямат избор и са изправени пред свършен факт да си взимат болничен с болно дете..Може би и другата седмица ще поседи у нас, така като слушам, поне докато скове студа и се изчисти времето от бацила. Избягваме събиране с деца вътре, но навън си ходим, като моята си знае - тя е минала инструктаж още на 3 години (сега е на 5), много е преживяла, много болници е видяла и не се навира в деца, следи ако има кашлящи и ходи далеч от тях и т.н психясващи неща за малко дете, но изпатило!

Мон, това за инхалациите и вредите си го чела някъде, само от опит или и някой ти го обясни? Аз не съм чула до момента за нещо подобно с инхалатор и физ. разтвор, като имаме мега запушен нос, който не тече и ние си пускаме инхалатора, не са ми казали до момента, че е вреден?!

# 11
  • Мнения: 530
Спокойно! В момента голямата ми дъщеря е с грип. Започва с рязко начало- 39 градуса температура, главоболие, внезапна постоянна кашлица, силна отпадналост, липса на апетит. Всяка година го караме грипа. И всяка година стигаме до усложнение, което оправяме с АБ. Малката ми дъщеря за първи път се сблъска с грипа и усложнението от него на 11 месеца, направи и отит. Оправи се вкъщи с АБ и др. неща. Не стигнахме до болница. Само запази спокойствие. Когато прихванете грип то си личи наистина, детето се чувства много по- зле от обикновен вирус и задължително поддържа висока температура. Първите 3 дни винаги сме на имуностимулатори, сироп за кашлица, витамини. Ако на 4- я ден продължи с температурата вече се говори за усложнение. Правят се нужните изследвания, назначава се АБ и нещата се оправят. Дано се разминете с грипа!

# 12
  • Мнения: 167
Мами,какъв ти имунитет при малките,то аз нямам имунитет,нито мъжът ми,камо ли тези малчовци,при положение,че имаме притенции,че живеем здравословно,но каквото вирусче се завърти из детската градина и ние по- големите сме го прихванали.Тази година мъжът ми изкара грипа много по-тежко от малката,и все още е на антибиотик.

# 13
  • Мнения: X
Преди 2 вечери синът ми вдигна 39 градуса температура изведнъж, докато спеше. На другия ден му нямаше нищо, само зачервено гърло според лекарката му. Днес вече 2 ден - никаква друга симптоматика и температура не е вдигал. Грип ли е, не е ли грип?  newsm78

# 14
  • Мнения: 3 506
Koй ви препоръча инхалации? При деца, които нямат сериозни дихателни проблеми понякога инхалациите с физ.р-р носят повече вреди, отколкото ползи, много по-лесно стават бронхити, пневмонии и т.н.
При моите деца рязко спряха усложненията при боледуване след като спрях използването на инхалатора, освен в случаите, когато от лекар са предписани Вентолин, Пулмикорт или нещо друго. Повече инхалации само с физ.р-р не правя, доста главоболия си спестих така, но и доста се напатих преди това  Peace

Мон, това за инхалатора от личен опит ли споделяш или си чела някъде? За пръв път попадам тук на мнение за инхалаторите, сходно с моето. Преди време (когато се наложи да купя инхалатор при един тежък ларингит на малкото ми дете) споделих тук във форума подобно мнение - че ми се струва прекалено това използване на инхалатори за щяло и нещяло и разбира се, бях "изядена" Laughing Което, разбира се, не ми пречи да си използвам инхалатора в изключително редки случаи и да съм доволна засега от резултата, но ми е много интересно дали си попадала на официална информация по темата.
Аз мога да споделя, че в Англия не са и чували за инхалатори (така, както ние ги ползваме) и гледат "умно", ако ги попиташ може ли да ползваш, защото детето кашля или има хрема. Там вентолин се изписва в еднократни инхалатори - в редки случаи и ако се налага, за пулмикорта - не знам. /което, разбира се, може и да е особеност на тяхната здравна каса, но и тукашната ситуация ми идва ужасно прекалена/

Пряко по темата също няма много какво да добавя по твоя пост...
Ivelle, осигури на детето (емоционално) спокойствие, здрава храна и чист въздух, и наистина приеми, че всички деца боледуват - някои повече, някои по-малко. Ако в повечето случаи всичко разминава за няколко дни и без (много) лекарства, няма какво да мислиш за имуностимуланти, витамини и изобщо каквото и да е в тази насока Simple Smile /макар че, ясно ми е, сега каквото и да кажем, до този извод се стига с времето/

Общи условия

Активация на акаунт