Грип 2016

  • 37 319
  • 236
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 156
Преди да се развие във следващите дни, няма как да си сигурна; пожелавам ти да го пребориш без да се задълбочи. Но и аз почнах с главоболие и болки в мускулите последния си грип; детето го прескочи леко, аз затънах.

# 31
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
В неделя вечерта ме връхлетя внезапно някаква болка в гърлото. Няколко часа по-късно се тресях и ми се ревеше от болката. На следващия ден командировах децата и изкарах деня в хоризонтално положение. Имах ужасни болки в костите и ставите, мускулите, болеше ме главата и очите, виеше ми се свят, абе мреше ми се. На лекар не съм ходила, почудих се как изобщо бих могла да стигна до такъв, да си изчакам сред всичките болни реда и после да се прибера. Не разбрах грип ли беше, какво беше това чудо. Но температура не съм вдигала, хрема също нямах. На следващия ден остана само неразположението и наболяващото гърло. В четвъртък се събудих със синузит и супер секси глас  ooooh! Но успях и него да овладея. Гърлото все така ми е сухо и раздразнено.
Децата не знам дали успях да ги опазя, дано им се е разминало, че беше отвратително изживяване. Не протече кой знае колкото тежко, но колко дни минаха, и все си влача по някое оплакване.
На малката от много време давам пробиотик, от скоро енгистол, клеева тинктура и пръскам в устата сребърна вода. Като цяло се разсипа да боледува покрай яслата, то не бе бронхит, не бе трахеит, високи Т. И това е само за 5-6 дни на ясла в месеца. Ясно ми е, че сега гради имунитет, но дано поразреди боледуванията.
На голямата само рибено масло и сребърна вода. Тя изкара нещо леко с кашлица, но просто порасна и боледува на крак.

# 32
  • Мнения: 248
Здравейте мами, много бърз и спешен въпрос имам...
Детенцето е на почти 3 годинки, в четвъртък през нощта вдигна температура, по предписание на лекар, както винаги давах Нурофен, четвъртъка мина на приливи и отливи, в петък беше пак с температура, почти до вечерта, беше много сънен, спа доста през деня, че и вечерта. В петък вечерта и през нощта, докато спеше нямаше температура, в събота също, беше си жизнен, спа на обяд няма и 2 часа (събота). Вечерта заспа късничко, пак без проблеми, без температура. Вчера (неделя) пак не е имал температура, но легна в 2 на обяд и спа почти целия следобед, буди се за половин час примерно, да пийне нещо и пак спи. Тая сутрин се събуди към 8, жизнен, без температура, хапна, пи вода и около 10,30 пак заспа. И още спи. Не е топъл, но много ме притеснява това голямо спане последните дни, утре ще го водя на лекар пак. Моля ви за мнение, съвет, проблем ли е когато спи толкова много детето, при положение, че все пак е било 2 дни с температура... Като се събуди не е кисел, приказва си, гледа да лежи повече...

# 33
  • Мнения: 2 532
Може да му е зле още. По принцип грипът изтощава. Другият вариант е да се влошава. При синът ми се получи нещо подобно. Свали температурата и беше добре уж  1 денонощие, но на следващия ден така лежеше постоянно и в късния следобед вече вдигна отново температура. Не се размина с антибиотика Tired

# 34
  • Мнения: 141
При грип не се дават антибиотици освен ако не настъпи усложнение, като бронхит, ангина или пневмония, дава се само за температура и витамини. лично мнение...

# 35
  • Мнения: 248
Много благодаря за отговора, ще изчакам до утре и ще го заведа при педиатъра, понеже днес той отсъства. Мислех направо в Спешното да ходя, но като знам болницата в града каква е... Надявам се да не се стига до там...

# 36
  • Мнения: 69 318
Здравейте мами, много бърз и спешен въпрос имам...
Детенцето е на почти 3 годинки, в четвъртък през нощта вдигна температура, по предписание на лекар, както винаги давах Нурофен, четвъртъка мина на приливи и отливи, в петък беше пак с температура, почти до вечерта, беше много сънен, спа доста през деня, че и вечерта. В петък вечерта и през нощта, докато спеше нямаше температура, в събота също, беше си жизнен, спа на обяд няма и 2 часа (събота). Вечерта заспа късничко, пак без проблеми, без температура. Вчера (неделя) пак не е имал температура, но легна в 2 на обяд и спа почти целия следобед, буди се за половин час примерно, да пийне нещо и пак спи. Тая сутрин се събуди към 8, жизнен, без температура, хапна, пи вода и около 10,30 пак заспа. И още спи. Не е топъл, но много ме притеснява това голямо спане последните дни, утре ще го водя на лекар пак. Моля ви за мнение, съвет, проблем ли е когато спи толкова много детето, при положение, че все пак е било 2 дни с температура... Като се събуди не е кисел, приказва си, гледа да лежи повече...

Сигурна ли си, че няма Т детето? Мериш ли добре?
Питам, защото моето така лежи, когато има Т. Понякога не се усеща само с пипане на челото..

# 37
  • Мнения: 167
Здравейте мами, много бърз и спешен въпрос имам...
Детенцето е на почти 3 годинки, в четвъртък през нощта вдигна температура, по предписание на лекар, както винаги давах Нурофен, четвъртъка мина на приливи и отливи, в петък беше пак с температура, почти до вечерта, беше много сънен, спа доста през деня, че и вечерта. В петък вечерта и през нощта, докато спеше нямаше температура, в събота също, беше си жизнен, спа на обяд няма и 2 часа (събота). Вечерта заспа късничко, пак без проблеми, без температура. Вчера (неделя) пак не е имал температура, но легна в 2 на обяд и спа почти целия следобед, буди се за половин час примерно, да пийне нещо и пак спи. Тая сутрин се събуди към 8, жизнен, без температура, хапна, пи вода и около 10,30 пак заспа. И още спи. Не е топъл, но много ме притеснява това голямо спане последните дни, утре ще го водя на лекар пак. Моля ви за мнение, съвет, проблем ли е когато спи толкова много детето, при положение, че все пак е било 2 дни с температура... Като се събуди не е кисел, приказва си, гледа да лежи повече...
Стискам палци Ангнум ,дано всичко е о.к.Мисля,че може и да е от изтощение,децата като имат температура не спят добре,имат неспокоен сън.Давай му повече течности.Бързо възстановяване.Пиши какво е казал лекаря

# 38
  • Мнения: 248
Здравейте тета75, меря температурата с 2 термометъра, един за чело и друг за под мишница. Според дадените обяснения на опаковките и двата отчитат еднаква температура, която е нормална, поне вчера и днес. Сега се събуди малкия, пак е засмян и жаден, дори сам поиска да яде, изглежда, че се е наспал, ще го следя кога пак ще реши да заспива, дано не ме стресира допълнително до утре сутрин и дано доктора даде разумно обяснение, благодаря ви, момичета :*

# 39
  • Мнения: 69 318
Колко градуса отчитат?
Другата възможност е да е обезводнено детенце и затова да му е слабичко. Но при моето дете, толкова спане определено не е добър знак. Ако състоянието продължава, според мен отидетет на лекар за всеки случай, може да се пуснат и едни кръвни изследвания...

# 40
  • Мнения: 2 532
При грип не се дават антибиотици освен ако не настъпи усложнение, като бронхит, ангина или пневмония, дава се само за температура и витамини. лично мнение...
Ако е насочено към мен, антибиотикът му беше изписан точно заради усложнение.

# 41
  • Мнения: 141
При грип не се дават антибиотици освен ако не настъпи усложнение, като бронхит, ангина или пневмония, дава се само за температура и витамини. лично мнение...
Ако е насочено към мен, антибиотикът му беше изписан точно заради усложнение.

Говоря по принцип защото има много хора където веднага дават антибиотици а всъщност не усъзнават, че по този начин разрушават най-важното като имунната система но естествено че при усложнения не можем да минем без тях. Всъщност най-важното е да не се самолекуваме, което е най голямата грешка, която допускаме. Моят син е на 5 години и до сега не е пил антибиотик, по коледа беше с грип и 4 дни вдигаше безумна температура от 39 градуса но овладяхме нещата...като нищо не ядеше и беше само на течности и не стана от леглото

# 42
  • Мнения: 248
Отчита ми 36.5, 36.7, последните 2 дни не е стигала 37. Утре сутрин при доктора задължително , сега още хвърчи напред-назад, не му се е доспало пак.

# 43
  • Мнения: 69 318
Отчита ми 36.5, 36.7, последните 2 дни не е стигала 37. Утре сутрин при доктора задължително , сега още хвърчи напред-назад, не му се е доспало пак.

Да, изглежда, че няма Т. Дано всичко е вече зад гърба ви...Но един консулт с ЛЛ не би навредил Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 390
Отчита ми 36.5, 36.7, последните 2 дни не е стигала 37. Утре сутрин при доктора задължително , сега още хвърчи напред-назад, не му се е доспало пак.

дай му глюкоза на ампули по 1-2 глъдки да го подсилиш малко. и ние бяхме така, но с темп. Sad

Общи условия

Активация на акаунт