Грип 2016

  • 37 322
  • 236
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
Точно този показател беше повишен на детето и веднага казаха инфекция и предписаха антибиотик. Оказа се излишен, та оттам идва и съмненията ми доколко кръвните изследвания са показателни.

# 226
  • Мнения: 69 318
ЦРП показва бактериална инфекция, ако е много повишен. Левкоцитите също насочват - ако са над нормата, е бактериално. Гледа се и утайката - тя се покачва и при вирусно, и при бактериално възпаление.

Лейди, в какъв смисъл АБ се е оказал излишен? Колко ви беше Це-реактивния протеин, помниш ли?

# 227
  • Мнения: X
ЦРП показва бактериална инфекция, ако е много повишен. Левкоцитите също насочват - ако са над нормата, е бактериално. Гледа се и утайката - тя се покачва и при вирусно, и при бактериално възпаление.

Лейди, в какъв смисъл АБ се е оказал излишен? Колко ви беше Це-реактивния протеин, помниш ли?
Погледнах изследванията, CRP - 31,5. Левкоцитите са в нормата. Имаше температура бебето 38,С и никакви други симптоми. Според неонатоложката имал бактериална инфекция, вероятно пикочна.Докато излезе урината температурата спадна и това беше.

# 228
  • Мнения: 69 318
Разбрах, благодаря. Нашата педи само левкоцитите гледа. Веднъж така те бяха в норма, а ЦРП леко завишено и според нея беше вирусно, но аз се обърках, защото по принцип ЦРП го дават като показател за бактериална инфекция Crazy

# 229
  • Мнения: 2 515
Някой може ли да ми каже, дали бронхитът е заразен?
Мъжът ми се разболя преди 3 седмици, само хрема. После се появи и кашлица. Пробвахме със сиропчета, таблетки, чайове една седмица и като не стана - на лекар. Там нищо не са му казали, предписали са му само едно противоалергично лекарство и антиспазматичен сироп някакъв, съответно кашлицата много намаля. Но все още я има рано сутрин и вечер.
През това време не го пусках до бебето, беше изолиран. Обаче вече месец и половина се грижа сама за бебе, което вечер се буди на 40 минути, събират ми се на денонощие не повече от 4-5 часа сън с прекъсвания и просто не издържах. Вчера му го дадох да го гледа, като той си мие ръцете, не кашля в стаята с детето и не му дава да му пипа устата.
Хубаво, обаче сега се чудя какво да направи, понеже лекарствата свършват. Първоначално му казах да не ги спира, а да изкара още няколко дни докато се оправи /хрема вече няма, значи само кашлица/.
Сега се чудя, дали пък не е бронхит и да го пратя ли на лекар пак.
И не на последно място, страх ме е да не ни зарази с детето. Все си мислех, че като мине една седмица след заразяване, вече не е заразен човек /поне за грипа така казват всички/. Ама днес нещо ме зачовърка и не мога да разбера, ако това е четвърта седмица с кашлица, заразен ли е, или не е. И ако е бронхит наистина, бронхитът заразен ли е.

# 230
  • Мнения: X
Купете си маски и да ги слага, когато е болен и влиза при бебето. Мъжът Ви е изкарал вирус, той е причината да има бронхит. Вируса е заразен, така че правилното сте постъпила като сте го изолирала. Нормално е да има остатъчна кашлица, въпреки че вече е здрав.

# 231
# 232
  • Мнения: 2 515
Купете си маски и да ги слага, когато е болен и влиза при бебето. Мъжът Ви е изкарал вирус, той е причината да има бронхит. Вируса е заразен, така че правилното сте постъпила като сте го изолирала. Нормално е да има остатъчна кашлица, въпреки че вече е здрав.

Това, че изкара вирус, и той е причината, и аз си го помислих. Той носи маска 3 седмици, когато беше в общите помещения / баня, кухня/. Спеше в друга стая и нямаше контакт с мен и детето.
Но от два дни /четвърта седмица/ го гледа, без маска е, не кашля при него. Сега дали е заразен още?
Уф, много ме е яд, ако можех да издържа физически още щеше да е отделен, ама просто не издържах, детето не спи, изобщо не спи. Като китайско мъчение е.
Сега да го карам ли да носи маска, или няма опасност от остатъчната кашлица? То подир дъжд качулка стана работата, ама...
Много ще ме е яд, ако след толкова мъки и изолация вземем да се тръшнем накрая все пак всички.

# 233
  • Мнения: X
Няма опасност, четири седмици са много време, една е била достатъчна. Кашлицата явно ще си в повлачи още известно време, но щом няма други оплаквания значи е здрав.

# 234
  • Мнения: 69 318
Трябва да е оздравял....щом няма Т вече...

# 235
  • Мнения: 2 515
Трябва да е оздравял....щом няма Т вече...
Той по начало само хрема имаше и после кашлица.
Уф, слава богу, че не е заразен... Благодаря ви за отговорите, много ме успокоихте.
Този сезон ни така, ни иначе. Хем да го пазиш детето, хем пък не мога да му кажа на мъжа ми изнеси се за зимата, да не пречиш Simple Smile

# 236
  • Мнения: 69 318
Изкарал е някакъв вирус. С хрема и кашлица. И аз го изкарах /не грип/ имах Т ниска 2-3дена в началото. Кашлицата я влачих месец.
Дано всичко е наред. И синът ми беще така като бебе...заспи и след 40 мин. се будеше Crazy

Общи условия

Активация на акаунт